Pożar w Rudzie Śląskiej. W nocy paliła się wiata produkcyjno-magazynowa
Wczoraj w nocy rudzcy strażacy brali udział w gaszeniu stalowej wiaty produkcyjno-magazynowej przykrytej materiałem z tworzywa sztucznego. W akcji brały udział dwa zastępy.
Pożar przy ulicy Bałtyckiej
W nocy z piątku na sobotę, 31 sierpnia około godziny 2:20 do Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Zgłoszenie nie było sprecyzowane, a pożar miał być jedynie widoczny z oddali w okolicy ulicy Bałtyckiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej w tym 8 funkcjonariuszy PSP. Strażacy ustalili, że pożarem objęta była cała wiata produkcyjno-magazynowa o konstrukcji stalowej, przykryta materiałem z tworzywa sztucznego.
– Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przeszukania pogorzeliska oraz dogaszenia zarzewi ognia – przekazała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej w mediach społecznościowych.
Strażacy zabezpieczyli miejsce objęte pożarem oraz podali dwa prądy wody w natarciu. Akcja gaśnicza zakończyła się o godzinie 4:24. Brak informacji o osobach poszkodowanych.









![Seria niefortunnych zdarzeń na wireckim rondzie. Kolejni kierowcy mocno się pogubili! [FILMY]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/kolaz.jpg)
![Ruszył nabór wniosków na wynajem lokali mieszkalnych przy ul. Jerzego Ziętka [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/611494374_1612235476513316_4126602015170802038_n.jpg)
![Zderzenie czołowe na ul. Brzechwy. Kierowca jechał pod prąd na drodze jednokierunkowej [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/35-festiwal-afisz_page-0001.jpg)
![Na rondo… pod prąd? O mały włos! Wireckie rondo problematyczne dla kolejnego kierowcy [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/Bez-tytulu.png)








Komentarze (7) DODAJ