Pseudokibice bili, przypalali i torturowali 15-latka! Poszkodowanych może być więcej!

Czas czytania: 2 min.

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, podejrzanych o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 15-latkiem. Pseudokibice jednej ze śląskich drużyn piłkarskich zmuszali swą ofiarę do picia alkoholu, a następnie bili go, strzelali do niego z pistoletu śrutowego i przypalali papierosami. Decyzją rudzkiego sądu, obaj zostali już tymczasowo aresztowani.

Znęcali się nad 15-latkiem – zostali tymczasowo aresztowani

W połowie ubiegłego tygodnia ojciec chłopca powiadomił policjantów, że jego syn stał się ofiarą przemocy i tortur. 15-latek opowiedział o starszych od niego chłopakach, którzy kilkukrotnie kazali mu pić alkohol, a następnie bili go, strzelali do niego z pistoletu na stalowe kulki, przypalali papierosami i odurzali narkotykami.

U nastolatka stwierdzono złamany nos, stłuczony mózg i kciuk, ułamany ząb oraz liczne rany i stłuczenia na tułowiu i nogach.

Konieczne było udzielenie mu pomocy medycznej

Policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast zajęli się sprawą. Ustalili oni dwóch młodych mieszkańców Rudy w wieku 17 i 20 lat, którzy znęcali się ze szczególnym okrucieństwem nad 15-latkiem. Policjanci zatrzymali sprawców – pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Śledczy zabezpieczyli dowody wskazujące na ich działanie i okrucieństwo wobec pokrzywdzonego. Z ustaleń kryminalnych wynika, że takich ofiar mogło być więcej, dlatego policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, docierając do kolejnych osób. Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, spowodowania uszczerbku na zdrowiu, rozpijania małoletniego i nakłaniania go do zażywania środków odurzających

Na wniosek śledczych, rudzki sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za te przestępstwa grozi im nawet 10 lat więzienia.

Komentarze (45) DODAJ

Zgaduje, że ten 15 latek chciał dostać się do jednej z tych bojówek, a to był jeden z testów takich jak mazanie po blokach czy kradzież barw.
nie wazne z jakiego miasta,.... to byli ślązacy, wszystko w temacie, wstyd na cały kraj ze tu tacy mieszkają
Oni są z Goduli wszyscy to wiedzą i wiedzą że są z Górnika , wjedźcie na Paryż i stary Paryż tam jest reszta z ich grupy na Kolbego zresztą na Joannie też to są pseudo kibice zbiry pijący i ćpuny .A najlepsze że nękaja innych młodych i starych terroryzują uciekają się do szantaży i jeszcze jedna podpowiedź przefiltrujcie ich fb portale społecznościowe YouTube i telefony , wtedy się mocno zdziwicie ich rodzice zresztą też bo są niby niektórzy z dobrych rodzin , lubią chodzić do miejsc zalesionych.
Jeden już na wolności jest
co za róznica ruch czy torcida ogólnie palanty bo to co zrobili nic nie ma wspólnego ani z kibicami ani z kibolami bo kibole sprawy między sobą załatwiają na ustawkach a to sa kretyny psychopaci
Żadne kibice niech kto chce to na Goduli powiedzą kto to było
Dla tych co dają kciuk na dół że to kibice z Górnika znam ich osobiście i niektórzy też ich znają .Prawda jest taka że niestety oni są za Górnikiem Niekiedy prawda w oczy kole
Szczerze to dla Policji mam kilka słów .Dociście złapanych bo na Goduli jest takich więcej młodocianych bandytów . Zgłaszali Wam ale żeście nic z tym nie zrobili.Dopiero jak coś się stanie wtedy działacie , troszkę za późno a niekiedy jest tak że sami rodzice nic z tym nie zrobią bo jak taki rodzic powie to smarkacz zgłosi bo coś tam mu się nie podoba gdy ten zacznie działać. Macie bezstresowe wychowywanie .Teraz wyrastają tacy co jak idziesz do sklepu to się rozglądasz na około żeby w łeb od takiego wyrostka nie dostać .Zareagujesz to znowu będzie że się nad kimś znęcasz a oni mogą robić co chcą bo są nietykalni .Ilu młodych i starszych ludzi było przez takich zbirów nękanych to sami nie wiecie a jest takich dużo ludzi.Bo jak nie przyłączą się do nich to trzeba ich zniszczyć .Nawet tzw z dobrych domów bandytują biorą narkotyki i nie tylko nękają innych tylko po to żeby być nietykalnym przez tych zbirów . Zgłaszali Wam prosili ale nie teraz może wkoncu za to się zabierzecie.
Jaka dzielnica? Nie jest do chyba tajemnica?
Nieważne, dobrze ze zostali schwytani i juz nie beda nikomu zagrazac
To chłopaki i zarazem bandyci z Goduli
Dlaczego stale "pseudokibice"? To są zwyczajni bandyci, zwyrodnialcy, męty, a nie jacyś kibice pseudo. Nazywajmy rzeczy po imieniu
To chłopaki a raczej bandyci z Godulu
Gdyby to było moje dziecko.Dorwała bym ich rodziców.Nie mieli by życia w tym mieście.Pierwszą książką o życiu dla każdego dziecka jest :”Dom i rodzina” „Mama i Tata”Nikt nie rodzi się agresorem to rodzice kształtują własne dzieci:miłością,uwagą,przykładem.
A dlaczego zaraz ze to byli kibice Ruchu ..a moze to byli tępaki z Gornika lub gks..a.kibice Gornika nie zabijali kibiców Ruchu.
Po pierwsze źle podane jest informacja to za kim kibicują po drugie ich koledzy na Goduli dalej się panosza i robią gorsze rzeczy .Wcześniej zgłaszano te sprawy o tych bandytach policji ale cisza niby ręce związane bo niepełnoletni .Teraz mają co chcieli , gdyby wcześniej zadziałali to nie było by takiej tragedii
Nie rozumiem skąd ta pusta wzmianka o "pseudokibicach". W całym artykule nie ma najmniejszej wzmianki o tym, że było to kierowane klubowymi animozjami. Owszem barany znęcali się nad młodszym i słabszym, ale nic nie wskazuje tutaj na jakieś porachunki kibicowskie. Balonik nadmuchany dla lepszej "klikalności".
To nie kibice "niebieskiego" klubu. Na dowód macie maskę na zdjęciu z odwróconą "R", przejrzyjcie na oczy ludzie..
Przecież kibice Ruchu Chorzów się chwalą w śród młodzieży z Wirku że to oni tępią Żaboli .
Na 10 lat zasłużyli,bo to przyszli sadysyci i mordercy
To chłopaki i zarazem bandyci z Goduli
To jest horror.10 lat to za mało dla takiej hołoty zero pobłażania
Nie znęcali się tylko przelewali miłość do innej drużyny
Bardzo dobrze ze sprawcy zostali ujeci, juz nikogo nie skrzywdzom
I pewnie nie skrzywdzią też
haha. Przecież góra 2-3 dni i będą na wolności. W Polsce takie patologie są dozwolone.
Tylko dożywocie im pomoze.
Niech ojciec poszkodowanego nastolatka nie popuszcza i domaga się sprawiedliwości niech winni poniosą karę
Wyrwać chwasty
To straszne co zrobili .. ukarać trzeba .. Nie ma co.. jest to przykre , Biedny chłopak straszne .. Tylko to nie kibice Ruchu wręcz przeciwnie kibice torcidy na 100 % ..
w artykule jest napisane że grozi im nawet 10 lat dlaczego ,,nawet,''wsadzić na 10 bez sądu a nie tłumaczyć że do tej pory nie karany że się przyznali itd...17 i 20 lat i zrobić coś takiego to bandyci koniec kropka
okazać mordy i utylizować i maja długo żyć by w [...] zaznali podobnego
Kibole Ruch Chorzów znowu w akcji .,,Batycka banda ".
Spijrz sobie na kominiarkę jest to pokazane ze to kibice gornika
To nie kibole Ruchu tylko przeciwnej drużyny ..
To napisz jakiej.Zresztą kibole nie nie kibice,tylko banda zdolna nawet do zabijania
KS. Kółko Różańcowe Godula
I takie menty domagają sie nowego stadionu. Po co? Żeby go zaraz rozwalić
Po co piszesz głupoty, najpierw się dowiedz, a potem pisz.
Te mendy zapewne z Ruchem nie mają nic wspólnego,
A skąd ty wiesz z to akurat kibice Ruchu .moze to byli kibice górnika albo gks.u
Kolejna aferzystka zobacz sobie ze jest tam kominiarka z górnika więc przejrzy sobie zdjęcia A potem gadaj
Pierw się dowiedzcie a potem oskarżacie Masakra. Tymi ludźmi nic nie wiedzą a oskarżają zaraz bo pisze kibole to zaraz Ruch a tu pomyłka bo to torcida ha ha
Złapać i publicznie wypalić im na czole herby klubowe. Co to za gnojki. Jak można tak potraktować drugą osobę.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe

Katalog firm

Tagi