Rafał Wypior i Aleksandra Poloczek dołączają do struktur ugrupowania Polska2050

Czas czytania: 4 min.

Rudzki radny Rafał Wypior i społeczniczka Aleksandra Poloczek ogłosili, iż dołączyli do ruchu Polska2050 założonego przez Szymona Hołownię. Oboje brali aktywny udział w kampanii wyborczej jednego z kandydatów na prezydenta miasta, Krzysztofa Mejera.

Polska2050 w Rudzie Śląskiej rośnie w siłę

Do rudzkich struktur ugrupowania Polska2050 dołączyły 2 dobrze znane rudzianom osoby: Rafał Wypior, radny silnie angażujący się w życie miasta oraz społeczniczka, prezes Fundacji PrzyjaciółŚwiętego Mikołaja i dyrektor rudzkiego MOSiR-u, Aleksandra Poloczek

– W mieście, w którym zgodnie rządzi koalicja PiS-PO, świetny radny i znana społeczniczka dołączają do Polski 2050. To dobrze rokuje nie tylko dla Rudy Śląskiej, ale też dla całej polskiej polityki – mówił Poseł RP Michał Gramatyka witając w Ruchu nowych członków podczas konferencji na Plantach na Goduli.

Aleksandra Poloczek liczy na to, że u boku innych działaczy Ruchu, będzie w stanie jeszcze bardziej pomagać mieszkańcom miasta.

– Do Ruchu Polska 2050dołączam z radością, po fakcie poznania jej działaczy. Ich działania i program wyznaczający drogę do celu, są zbieżne z moim dotychczasowym działaniem w społeczeństwie wychodzącym naprzeciw potrzebom ludzi i otaczającego nas świata. Mam nadzieję, że mój zapał, kreatywność, energia i chęć działania w grupie zostaną dobrze spożytkowane, co pozwoli nam wspólnie robić wiele dobrych rzeczy dla lokalnego i szerszego społeczeństwa – mówi Aleksandra Poloczek.

Swoją decyzję o dołączeniu do ruchu Hołowni skomentował także radny Rafał Wypior. Wskazuje, że ma z innymi członkami ugrupowania wiele wspólnego – w podobny sposób patrzą na przyszłość i sprawy związane z ekologią.

– Kampania w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej dała mi wiele do myślenia. Zwłaszcza w kwestii współpracy z innymi miastami i osobami, które tworzą wiele inicjatyw w różnych miejscowościach na Śląsku i Polsce. Stąd po dłuższym namyśle podjąłem decyzję, że nie można zamykać się w Rudzie Śląskiej przed całym światem i jak ważna jest współpraca, wymiana doświadczeniami i poglądami. Dlatego też podjąłem decyzję o przystąpieniu do Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski, a także ruchu Polska 2050, by móc rozwijać miasto – mówi radny Rafał Wypior.

Grzegorz Maciantowicz, Przewodniczący Koła Powiatowego Stowarzyszenia Polska 2050 w Rudzie Śląskiej, z radością powitał nowych członków w rudzkich strukturach ruchu. Zachęca wszystkich działających na rzecz lokalnej społeczności do dołączenia i wspólnego działania dla dobra miasta i jego mieszkańców.

Polska 2050

Ruch założony przez Szymona Hołownię stawia mocny akcent na ekologię, odnawialne źródła energii oraz innowacyjną gospodarkę. Działacze zawsze są blisko problemów ludzi – chcą zmienić politykę, aby nie służyła ona wyłącznie politykom, lecz także społeczności. Przewodniczącym rudzkich struktur ruchu Polska 2050 jest Grzegorz Maciantowicz.

Magdalena Świerczek
Źródło: Materiał prasowy Polska2050, własne

Komentarze (56) DODAJ

ta Pani u nos sie niy dostała do urzyndu to próbuje kaj indzi,ciekawe co zrobi do naszyj Rudy jak sie tam już dostanie(Wiejsko) chyba tyla co łoba Tobiszowskie,Wesoły i inni
godulorz
Czego to się nie zrobi dla kariery. Nie żałuję, że nie byłem na ostatnich wyborach, przynajmniej mam czyste sumienie.
darek
Ciekawe czy będą na zawołanie płakać nad konstytucją. To bardzo ważna umiejętność w tej partii. Nie znam tych ludzi, ale jak popierali majeranka w wyborach to za dobrze o nich nie świadczy. Niech zgadnę, typowi karierowicze gotowi zrobić wszystko, żeby dostać się do żłoba?
bielszowicka panda
zakamuflowana opcja pisowska
górnik
A co mnie to obchodzi. Mogą wstąpić nawet do struktur Wielkiego Brata lub Świadków Jehowy.
znawca
A co ludzi obchodzi, że Ciebie to nie obchodzi...? Jak masz to w d.... to nie czytaj i nie trać czasu na komentarze. Efektywnego dnia ;)
rsa
Komuś bardzo zależy na lansowaniu tych osób skoro tyle artykułów o nich.
ziga z wirku
Skończcie obrażać NiyWypiora ! To tako samo [...] jak 99% POLIPtyków i SAMOniyRZĄDOWCÓF w tym [...]u !
boluś
Jaka to społeczniczka jak wszystko odbywa się w czasie pracy a inni pomocnicy pomagają też w czasie swoich godzin pracy a przecież MOSiR to nie fundacjaMa ktoś odwagę w urzędzie podjąć temat i się zainteresowac
mieszkaniec
No właśnie, jeśli na tym polega praca społecznika to ja tez chce nim być - wszystko załatwię w czasie godzin pracy, za które dobrze mi płaca. Za czasów Pani Prezydent Dziedzic to dopiero sobie Poloczkowa robiła, co chciała - wszystko w czasie godzin pracy w MOSiR. Ale komu wolno, temu wolno, czyż nie?
rufik
Jej jest bliżej do PiS bo lubi rozdawać nie swoje pieniądze robiąc przy tym wiele szumu. Tak że chyba pomyliła partie...
blondi
Ale ale Aleksandra
darek
Ugrupowanie 2050 jest to ugrupowanie założone przez byłych działaczy WSI oraz radzieckich szpiegów i byłych prominętnych działaczy PZPR którzy chcą powrócić do władzy .
emeryt
Taka jest prawda ugrupowanie 2050 założyli : TVN, ITI , byli agenci WSI wystawiając marionetka z TVN na czele tej grupy.
rudzianin
Eeee tam... jak przez prominętnych, to nie ma się czym martwić, jakby było założone przez prominentnych... a to co innego...
jo sie już traca...
Dla mnie śmiecie, a nie radni.
urwis
Wolisz takich co nie deklarowali współpracy z PiSem i tego się trzymają, czy takich co udawali, że nie są z PiSu, a teraz są z nim zblatowani na maksa?
jo sie już traca...
Kiedy w końcu pieronczyk wywali poloczkowa z MOSiRu. Głównie dlatego dostał mój głos.
hanys
A rower mosz dobry czy zepsuty?
lew
jo mom kouo kere mo lynkera,zic a gypektryger
ebul
Szkoda ich obydwoje,bo dali się poznać z dobrej strony.Czy oni sobie zdają sprawę w co się pakują..Tu na szczeblu lokalnym mogli się pozytywnie wykazać i to robili Uczepić się Hołowni,to trzeba mieć wyobraźnię.
dana
A to wg Ciebie ugrupowania ogólnopolskie nie mają swoich struktur lokalnych, w których ich lokalni działacze działają na szczeblu lokalnym, na którym, jak twierdzisz dali się poznać? Żeby twierdzić, że się nie jest z PiSu ani PiSem i uczepić się PiSu, to trzeba mieć wyobraźnię.
jo sie już traca...
Przyjechał skromny łowca skór Gramatyka który łapie co popadnie Pani Poloczek z całym szacunkiem dla pani muszę to powiedzieć tak nisko upaść i dać się złapać w sidła polityki No cóż ludzie się zmieniają i dla kariery wszystko zrobią
mikołaj
Czy to ta co godała, że jej polityka nie interesuje? Wierzyć idzie jak dioboł.
kura
Naprawdę jest to informacja warta dodawania jej na portal? Wolałbym dowiedzieć się czy wszyscy mieszkańcy mają już opał i dlaczego znikły koksiaki z miasta? Nieekologiczne?
ziga z wirku
Polska 2050? To PO i SLD razem wzięci. Gorszą mieszaninę trudno sobie wyobrazić.
anty
Założone przez szpiegów z WSI i byłych agentów komunistycznych działających pod grupą ITI -TVN .
wyborca
Kogo obchodzą te przegrywy!?
wyborca
Obyś miał takie zasługi jak te przegrywy. Wyborco pieronczyka.
lacky luck
Lepsze takie przegrywy niż wygryw na wspólnym zdjęciu z pinokiem
jo sie już traca...
Pierończyka :)
wygryw
Obyś miał takie zasługi jak te przegrywy. Wyborco pieronczyka.
lacky luck
Lacky Łuck, a jakie to te osoby mają zasługi? Walczyli i oddali życie za Polskę? Czy też byle inicjatywę uważasz za zasługi?
wyborca
Zasługi? W czym? chyba w lansowaniu samego siebie a i to nieudolnie
zbyszek
Masz na myśli stadion po którym lepiej nie biegać, przystań do wyburzenia, baseny bez ratowników, "Borówkę" w runie, mural odpadający od muru, betonozę na kochłowickich plantach czy hotel dla samotnych pszczół? [...]ę takie zasługi.
olo
Ooooo właśnie to stadion zrobiony przez wydział inwestycji nadzorowany przez pana Pierończyka. Tym trzeba się zająć. Już tu chyba pisali że sprawa jest w sądzie. Może trzeba coś więcej mieszkańcom wyjaśnić. Ta pani może im nie pasować bo chyba ona zna prawdę i już o niej mówiła. Był tu chyba artykuł. Stadion to temat do nagłośnienia.
obserwator
Zgadzam się trzeba to nagłośnić ciekawe gdzie są teraz Ci co tak go chcieli
fan

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe