Ruda Śląska: U kolejnych 13 mieszkańców potwierdzono zakażenie koronawirusem
U kolejnych 13 mieszkańców Rudy Śląskiej potwierdzono od wczoraj zakażenie koronawirusem. Wiceprezydent Krzysztof Mejer poinformował także, że po raz pierwszy od wielu dni wśród osób z potwierdzonym zakażeniem nie ma górników.
– Dobra wiadomość jest taka, że po raz pierwszy od wielu dni wśród osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem nie mamy górników. Niestety zła jest taka, że mamy kolejnych 13 osób z wynikiem dodatnim. Wszyscy są członkami rodzin, które były objęte kwarantanną. Zostali zakażeni przez swoich najbliższych. W ciągu doby nie przybyło nam tzw. “ozdrowieńców” a co najważniejsze nie ma nowych przypadków śmiertelnych – napisał wiceprezydent, Krzysztof Mejer.
Komunikat epidemiologiczny dla Rudy Śląskiej:
- 269 osób zakażonych koronawirusem
- 385 osób poddanych kwarantannie
- 17 osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem
- 487 osób objętych nadzorem epidemiologicznym
- 73 osoby ozdrowione
- 12 osób zmarło









![[AKTUALIZACJA] Potrącenie pieszego w Kochłowicach na ulicy Oświęcimskiej](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2019/12/904159.informacja.jpg)










Komentarze (1) DODAJ