Senioriada 2025 w Rudzie Śląskiej – sprawdź program!
Już 13 września na Basenie Letnim w Nowym Bytomiu odbędzie się coroczna Senioriada! Zaplanowano wiele atrakcji dla starszych mieszkańców naszego miasta!
Wielkie święto seniorów!
Tegoroczną Senioriadę zaplanowano na sobotę, 13 września. Impreza odbędzie się na terenie Basenu Letniego w Rudzie Śląskiej przy ulicy Ratowników. Wydarzenie potrwa od 15:00 do 19:00. Przewidziano moc atrakcji: profilaktykę zdrowotną, zawody ruchowe, animacje taneczne, warsztaty z rękodzieła i malarstwa, a także wyjątkowy poczęstunek. W programie Senioriady nie zabraknie występów artystycznych zespołów z Rudy Śląskiej i miast zaprzyjaźnionych. Na scenie zobaczymy:
- Zespół taneczny „Tiri-Tiri-Tany” z ŚTI,
- Zespół wokalny „Jarzębinki” z DPS „Senior”,
- Zespół z Ośrodka dla Niepełnosprawnych „Najświętsze Serce Jezusa”,
- Chór „Carmina Silesia” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
- Zespoły CUS – „Brothers and Sisters” oraz „CUSowianie”,
- Zespół „Senioritki” z Zabrza,
- „Mażoretki” z Żor,
- Chór „Wrzosy jesieni” z Bytomia.
Gwiazdą wieczoru będzie Henryk Czich, lider zespołu „Universe”. Wydarzenie poprowadzą Bartosz Banasik oraz Emilia Diottalewi.
Wydarzenie organizowane przez Miasto Ruda Śląska, Radę Seniorów, Rudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz MOSiR objęte jest honorowym patronatem prezydenta Michała Pierończyka.








![Seria niefortunnych zdarzeń na wireckim rondzie. Kolejni kierowcy mocno się pogubili! [FILMY]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/kolaz.jpg)
![Ruszył nabór wniosków na wynajem lokali mieszkalnych przy ul. Jerzego Ziętka [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/611494374_1612235476513316_4126602015170802038_n.jpg)
![Zderzenie czołowe na ul. Brzechwy. Kierowca jechał pod prąd na drodze jednokierunkowej [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/35-festiwal-afisz_page-0001.jpg)
![Na rondo… pod prąd? O mały włos! Wireckie rondo problematyczne dla kolejnego kierowcy [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/Bez-tytulu.png)








Dodaj komentarz