Włamał się do opla i ukradł radio. Rudzianin złapany przy próbie sprzedaży nieletnim
Mundurowi z dwójki zatrzymali 43-letniego rudzianina, który włamał się do opla i ukradł radio. Policjantów zawiadomili rodzice nieletnich, którym włamywacz chciał sprzedać kradziony radioodtwarzacz. Złodziej próbował wmówić stróżom prawa, że radio pochodzi z jego samochodu, wskazując na zaparkowanego nieopodal opla bez radia.
Wskazując samochód, do którego się włamał, próbował zmylić policjantów
W czwartek, 29 czerwca br. policjanci z rudzkiej dwójki zostali skierowani na osiedle Kaufhaus, gdzie pijany mężczyzna, zaczepiając nieletnich, próbował sprzedać radio samochodowe. Zaniepokojeni ojcowie chłopców powiadomili policję. Patrol, który przyjechał na miejsce, zatrzymał wskazanego mężczyznę. 43-letni rudzianin próbował wmówić policjantom, że radio pochodzi z jego samochodu stojącego nieopodal huty. Mundurowi nie omieszkali tego sprawdzić i pojechali na wskazane miejsce. Tam, rzeczywiście stał opel z uszkodzoną szybą, śladami przeszukiwania wnętrza i dziurą po radiu. Stróże prawa nie dali wiary mężczyźnie. Gdy chcieli ustalić właściciela samochodu, ten zdziwiony podszedł do nich. 43-letni rudzianin wiedział już, że nie ma co kręcić i przyznał się do włamania i kradzieży radia. Przeszukał wcześniej samochód, a gdy nie znalazł nic cennego, postanowił zabrać i sprzedać radio.
Sprawca trafił do policyjnej celi, a w piątek zajęli się nim śledczy z dwójki. Za włamanie i kradzież grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Jak widać mieszkańcy naszego miasta, nie są obojętni i powiadamiają policję o nietypowych zdarzeniach. Tego typu zgłoszenia, a dzwoniły dwie osoby, pozwalają na podejmowanie błyskawicznych działań i zatrzymywanie przestępców.







![Seria niefortunnych zdarzeń na wireckim rondzie. Kolejni kierowcy mocno się pogubili! [FILMY]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/kolaz.jpg)
![Ruszył nabór wniosków na wynajem lokali mieszkalnych przy ul. Jerzego Ziętka [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/611494374_1612235476513316_4126602015170802038_n.jpg)
![Zderzenie czołowe na ul. Brzechwy. Kierowca jechał pod prąd na drodze jednokierunkowej [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/35-festiwal-afisz_page-0001.jpg)
![Na rondo… pod prąd? O mały włos! Wireckie rondo problematyczne dla kolejnego kierowcy [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/Bez-tytulu.png)








Komentarze (1) DODAJ