Wypadek w kopalni Halemba

Czas czytania: 1 min.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w KWK Ruda Ruch Halemba doszło do wypadku. Górnik doznał urazu głowy.

 

Nocą w kopalni Halemba miał miejsce wypadek, w wyniku którego ucierpiał jeden z pracowników kopalni. Do zdarzenia doszło podczas przebudowy pomostu roboczego w szybie Grunwald 3. 27-letni górnik wykonujący prace remontowe w opisywanym rejonie na skutek uderzenia z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Przyjechała po niego karetka, która przewiozła go do szpitala w Sosnowcu.

Obecnie wykonywane są badania, które określą stan zdrowia górnika i dalsze działania. Według zapowiedzi PGG, na miejscu zorganizowana zostanie wizja lokalna mająca określić okoliczności wypadku. Posiłkując się danymi uzyskanymi od rzecznika grupy górniczej, był to bezpośredni pracownik kopalni Ruda.

cynk

Komentarze (40) DODAJ

KILKA DNI PRZED TRAGEDIĄ W KOPALNI HALEMBA MIAŁAM SEN ...BARDZO WYRAZISTY,KOLOROWY ,REALNY JAK FILM W KINIE...WYŚNIŁAM TEN WIELKI WYPADEK I ŚMIERĆ GÓRNIKÓW.ZANIM ZAKOŃCZONO AKCJĘ RATOWNICZĄ JA WIEDZIAŁAM ,ZE NIKT NIE PRZEŻYŁ,ŻE BYŁY 2 WYBUCHY I ZNAŁAM MNÓSTWO INNYCH SZCZEGÓŁÓW...TRAGEDIA...DLA MNIE TEŻ..
W ŻYCIU MIAŁAM KILKA TAKICH SNÓW.
cyt. "na skutek uderzenia z obrażeniami głowy trafił do szpitala " i zapomnieli dodac ze 09.03.2018 zmarł , nic bardziej dennego nie czytałam i zero sprostowania ,uaktualnienia ....BRAWO ;(
Od górników 3 kroki w bok nie jednokrotnie wykonują coś wbrew sobie bo głupo sztygar nie ma bladego pojęcia o robocie a raport trzeba napisać to tak jest jak duchem dostaje się po tatusiu no ale cóż sztygar wac pan na kopalni a górnik za[...] na wasze premie...
Akurat w tym przypadku bez winy!!! Jak nie wiesz to daruj sobie te komentarze
:( niestety... dużo wytrzymałości dla rodziny szczególnie dla żony i córeczki :(
Sztygarze Boski, królu nocnej zmiany, sprawiedliwość cię dopadnie!
Staro [...]a nie sztygar
górnik zmarł :( niech spoczywa w pokoju [*]
Współczucia dla Rodziny i Współpracowników.Mam nadzieje że zajmą się tą sprawą nie tylko śmieszne OUG WUG ,a także CBŚ itp służby.
Szkoda chlopa
Z tego co wiem poszkodowany wczoraj zmarł także zachowajcie trochę szacunku w komentarzach
Jedno jest pewne ze teraz wszyscy sraja ze strachu w dozorze bo wiedza ze sa pdpowiedzialni za ten caly syf w szybowym .... Bo to co sie dzieje na halembie to czysto patologia .... Zaczynajac od nastawienia dozoru do pracy i pracownika a konczac na szybach ktore sa w oplakanym stanie smialo moge stwierdzic ze ida grube koperty za kazdym razem gdy przylazi urzednik bo do cholery taki szyb normalnie by nie zaliczyl..... W dozorze. Nie wszyscy ale robia ludzie co sie nie znaja na szybach a jada jak jada na robota to pieprza jakby byli bogami i znali sie doskonale..... Nie majac odpowiedniego dozoru ludzie beda dalej cierpiec bo nikt nie potrafi ich dobrze nakierowac i doradzic a pracownik robi byle ino szybko skonczyc i takie sa wlasnie rezultaty
Też w tym szybie pracowałem nieraz... i wiem że oddział szybowy ,a konkretnie Dozór to banda idiotów którzy na niczym się nie znają. a do każdej roboty podchodzą olewatorsko. a z robotą zawsze się spuszczają na pracowników fizycznych!!!!!!!!!!!!!
Od tego fizol by robił
Jeżeli twierdzisz że dozór to banda debili to może sam spróbujesz zostać sztygarem i zmienisz to wszystko i będziesz najlepszy zobaczymy ,
Nie znasz się na robocie i słuchasz twojego przełożonego to teraz musisz stanąć i powiedzieć co się stało rodzinie znajomym
Gdzie Był Pan sztygar????????
W ciepłym biurze. Ale oczywiście zjazd odbity...
Artykuł fatalnie napisany.
Znam ten szyb bo tam pracowałem więc się [...] nie moondrzyj jeden z drugim jak nie wiecie o co chodzi
Tys tam chyba spol na warsztacie bo jakby tam kiedykolwiek byly robione prace szybowe to by teraz nie wygladol jak kibel na łaźni
Przebudowywali pomost w szybie we trójke, a do tej pracy jest co najmniej potrzebnych czworo ludzi plus dozór,DOZÓR którego nie było na miejscu!!!!!!! Gdy poszkodowany krwawił jego koledzy spanikowali i nie udzielili mu pierwszej pomocy!!!!!! To co sie wyprawia na tej kopalni jest żałosne, a najgorsze jest to że nikt nad tym nie panuje!!!!!!!!!!!!!!!!! Ciekawe kto odpowie za ten wypadek.??????
Czy ktoś wie jaki jest jego stan zdrowia na dzien dzisiejszy?
DYREKCJA KOPALNI NIE POWIADOMILA NAJBLIZSZEJ RODZINY NASZEGO KOLEGI!!!!!
INFORMACJA DO ŻONY TRAFILA POCZTĄ PANTOFLOWĄ!!!!!!
GDY PADLO PYTANIE DLACZEGO TO OFICJALNA ODPOWIEDZ BRZMIALA ZE DELEGACJA BYLA W DOMU O 6 RANO!
JEST TO NIEPRAWDA! LEKARZE W SZPITALU BYLI ZDZIWIENI ZE RODZINA TAK SZYBKO ZJAWILA SIE W SZPITALU
Ma prawo ten co napisał lekceważąco o tym "wypadku" ponieważ artykuł jest beznadziejnie napisany, nie wiadomo nawet, czy to był tzw dół czy powierzchnia (nie każdy musi się znać na górnictwie), nie wiadomo, jakie są obrażenia i rzeczywiście tytuł sugeruje jakąś katastrof pod ziemia a z treści można wywieść ze np cegła komuś spadła na głowę
Może i cegła która być może przeleciała kilkaset metrów z góry. W artykule jest napisane że w szybie czyli dół. Nigdy nie pracowałeś w szybie to sie nie wypowiadaj jak sie nie znasz.
Czlowieku co ty gadasz ?on walczy o zycie!!!
witam wiesz może coś więcej o stanie jego zdrowia ?
Ciężki. Nieprzytomny.
No i co z tego? Nikt nie zginął. Nie przesadzacie troche? Nie ma ciekawszych informacji do publikacji?
Takich jak Ty powinno sie ukamieniowac. To ze nie zginol znaczy, ze nie nalezy o tym mowic? Lezy na intensywnej terapi w spiaczce. Walczy o zycie. Uwazasz ze ta informacja jest godna publikacji?! on ma rodzine. Ktora przechodzi tragedie. To jest tragedia wiec zamknij sie i sie wiecej nie wypowiadaj naranie jeden.
Ty buraku wal sie na ryj
Wariat! On walczy o życie pajacu!
A to nie jest wazne? Dla Ciebie wazna jest smierc ? Co za ludzie..
Patrząc na tytuł artykułu nasuwa się myśl, że stało sie coś poważnego na dole. A to że ktoś uderzył sie w głowe to prosze Cie.. W całej Rudzie pewnie kilka razy w tygodniu są takie zdarzenia.
Czlowieku on walczy o zycie
Nie znasz chłopaka. Nie znasz szczegulow co teraz się z nim dzieje i w jakim jest stanie, wiec nie wymądrzaj się i nie udzielaj bo twoje teorie nikomu nie imponują.
Szczegółów*

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe

Logolinki

Katalog firm

Tagi