Za nami wspólne kolędowanie w kościele pw. św. Pawła w Nowym Bytomiu!
Okres świąteczno-noworoczny to idealna okazja do wzięcia udziału w koncercie kolęd, a tych w naszym mieście nie brakuje! Jeden z nich odbył się w niedzielę, 29 grudnia w kościele pw. św. Pawła w Nowym Bytomiu.
Hej kolęda!
W rudzkich kościołach rozbrzmiewają kolędy! W miniony piątek mieliśmy okazję wysłuchać legendarnej Arki Noego, a wczoraj, 29 grudnia, odbył się kolejny koncert kolęd w naszym mieście! W kościele pw. św. Pawła w Nowym Bytomiu wystąpili nasi lokalni, śląscy artyści – wokalistka Katarzyna Kołda, skrzypaczka Beata Ogryzek, organista Sebastian Niemczycki oraz trębacz i organizator koncertu Łukasz Rudnik. Wszyscy zebrani byli zachwyceni aranżacjami najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu młodych muzyków.
Kilka zdjęć z koncertu możecie zobaczyć w naszej galerii!
A to nie koniec kolędowania w Rudzie Śląskiej – 30 stycznia o 18:00 w kościele ewangelickim w Wirkuodbędzie się II Rudzkie Kolędowanie. Będziecie mogli usłyszeć kolędy w wykonaniu artystów z naszego miasta!








![Seria niefortunnych zdarzeń na wireckim rondzie. Kolejni kierowcy mocno się pogubili! [FILMY]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/kolaz.jpg)
![Ruszył nabór wniosków na wynajem lokali mieszkalnych przy ul. Jerzego Ziętka [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/611494374_1612235476513316_4126602015170802038_n.jpg)
![Zderzenie czołowe na ul. Brzechwy. Kierowca jechał pod prąd na drodze jednokierunkowej [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/35-festiwal-afisz_page-0001.jpg)
![Na rondo… pod prąd? O mały włos! Wireckie rondo problematyczne dla kolejnego kierowcy [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/Bez-tytulu.png)








Dodaj komentarz