Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

151 uczniów z Rudy Śląskiej uczestniczyło w wyjeździe na tzw. "Zielone szkoły"

  • Dodano: 2019-07-17 06:15, aktualizacja: 2019-07-17 06:33

W okresie od 5 maja 2019 r. do 18 czerwca 2019 r. 151 uczniów z 7 szkół podstawowych w Rudzie Śląskiej uczestniczyło w wyjeździe na tzw. „Zielone szkoły” w ramach „Profilaktyki zdrowotnej dzieci realizowanej w trakcie wyjazdu śródrocznego w roku szkolnym 2018/2019”.

Ogólna wartość zadania wyniosła 204 391,00 zł z czego dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyniosło 44 990,00 zł.

Gdzie wypoczywały dzieci z Rudy Śląskiej?

Podczas wyjazdu dzieci przebywały w ośrodkach wypoczynkowych zlokalizowanych nad polskim morzem w miejscowościach tj: Łeba, Grzybowo, Darłowo, Jastrzębia Góra, Pogorzelica.

Podczas pobytu dzieci organizowane były wycieczki, których ideą było nabycie przez uczniów wiadomości na temat terenów nadmorskich, zachowań ekologicznych i promocji zdrowia. Prowadzone były zabiegi profilaktyczno – lecznicze między innymi: ćwiczenia korygujące wady postawy, codzienne spacery po plaży i lesie, połączone z ćwiczeniami oddechowymi i zabawami ruchowymi. Dietę dzieci wzbogacono o posiłki z mleka i jego przetworów oraz o warzywa i owoce sezonowe.

Edukacja ekologiczna na "Zielonej Szkole"

Wprowadzono również elementy edukacji ekologicznej poprzez poznawanie fauny i flory regionu, w którym dzieci przebywały, jak również wskazanie leczniczych właściwości lasów i jodu.

W działaniach profilaktycznych główny nacisk stawiano na wiedzę zdrowotną i ekologiczną uczniów, kształcenie świadomości ochrony zdrowia i współistnienia ze środowiskiem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.