Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

22 września zamień auto na pociąg! Bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi dla kierowców

 • Dodano: 2019-09-20 06:15, aktualizacja: 2019-09-20 06:34

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem zachęcamy do wspólnego świętowania Europejskiego Dnia bez Samochodu i przetestowania podróży pociągiem.

22 września dla wszystkich kierowców Koleje Śląskie mają propozycję bezpłatnych przejazdów

Bezpłatne przejazdy z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu będą obowiązywać przez cały dzień, na wszystkich naszych liniach – jedyny drobny wyjątek stanowi przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin. Aby skorzystać z powyższej propozycji wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. Co istotne, każdy kierowca może zabrać ze sobą w podróż jedną osobę towarzyszącą.

Koleje Śląskie w tym roku już po raz piąty przyłączą się do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Po raz pierwszy wyszliśmy z inicjatywą bezpłatnych przejazdów w tym dniu w 2015 roku – i z dumą możemy stwierdzić, że z roku na rok nasza propozycja cieszy się coraz większą popularnością. Łącznie w ramach obchodów przewieźliśmy prawie 8000 osób, a razem uczestnicy akcji przejechali naszymi pociągami blisko 420 000 kilometrów! Dodatkowo, podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem przyłączymy się również do różnego rodzaju inicjatyw organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Mamy nadzieję, że bezpłatne przejazdy zachęcą kierowców do przetestowania bardziej ekologicznych form transportu od „własnych czterech kółek” i być może wprowadzenia stałych zmian w podróżniczych zwyczajach. Pociąg jest bowiem nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska, ale w wielu wypadkach również wygodniejszy i szybszy. Dla przykładu czas przejazdu naszym pociągiem z centrum Sosnowca do centrum Katowic wynosi zaledwie 10 minut – trudno mówić o podobnym wyniku przy przejeździe samochodem, szczególnie w godzinach szczytu. Warto zatem już w najbliższą niedzielę bezpłatnie sprawdzić, jak podróżuje się pociągiem Kolei Śląskich, a po testach przemyśleć przesiadkę z auta na kolej.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Maniek

  Wybraliśmy się z żoną o córką z Chebzia do Ustronia. Pomysł fajny, pogoda super. Tylko że czas dojazdu z samych Katowic do Ustronia zdecydowanie za długa. Około 80 km w. ...2.5 godziny w jedną stronę.... masakra

 • daro

  Już się raz 15 sierpnia ośmieszyli ze swoją ofertą ,,za free''. Ogólnie to jest niepojęte jak w aglomeracji gdzie mieszka 3 mln ludzi pociągi w tygodniu kursują co ... 30 minut, a w weekendy co godzinę. W normalnym kraju przy takim zagęszczeniu ludzi kursują co parę minut, a u nas jak za... chciałem napisać za komuny a przecież wtedy pociągi co chwilę jeździły :)

 • Zenobiusz

  Zobacz jak działa komunikacja miejska kzk gop/ztm to jest dopiero dramat. A nie zapowiada się, że coś tam się zmieni bo szefową tego [...]u organizacyjnego została księgowa z wykształcenia czyli zero wiedzy o tym jak powinna działać komunikacja miejska.

 • Pajace

  Co za cwaniaczki, w niedzielę?????

 • miodek

  Dlaczego się podpisujesz w liczbie mnogiej ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.