Wiadomości z Rudy Śląskiej

37-latek nie zatrzymał się do kontroli. Powód? Cofnięte uprawnienia

  • Dodano: 2021-11-08 12:45, aktualizacja: 2021-11-09 08:44

Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali 37-letniego kierowcę, który na ulicy Asfaltowej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący pomimo wydawanych sygnałów przez mundurowych pojechał dalej w kierunku Świętochłowic. Okazało się, że uprawnienia miał cofnięte decyzją administracyjną. 

Kierował pomimo cofniętych uprawnień

W niedzielę około godziny 14:00 policjanci z drogówki prowadząc kontrole na ulicy Asfaltowej, chcieli zatrzymać do kontroli renaulta. Kierujący jednak nie zareagował na polecenie umundurowanego policjanta i pojechał dalej w kierunku Świętochłowic. Mundurowi pojechali za nim, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, podejmując kolejne próby zatrzymania kierującego. Gdy kierowca zatrzymał pojazd, stróże prawa sprawdzili stan jego trzeźwości i dokumenty. Wówczas okazało się, że powodem jego ucieczki był brak uprawnień, które zostały mu cofnięte decyzją administracyjną.

Teraz o losie 37-letniego mieszkańca Świętochłowic zadecyduje prokurator i sąd, za ucieczkę przed policyjną kontrolą grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień, co również jest przestępstwem.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.