Wiadomości z Rudy Śląskiej

37-latek nie zatrzymał się do kontroli. Powód? Cofnięte uprawnienia

  • Dodano: 2021-11-08 12:45, aktualizacja: 2021-11-09 08:44

Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali 37-letniego kierowcę, który na ulicy Asfaltowej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący pomimo wydawanych sygnałów przez mundurowych pojechał dalej w kierunku Świętochłowic. Okazało się, że uprawnienia miał cofnięte decyzją administracyjną. 

Kierował pomimo cofniętych uprawnień

W niedzielę około godziny 14:00 policjanci z drogówki prowadząc kontrole na ulicy Asfaltowej, chcieli zatrzymać do kontroli renaulta. Kierujący jednak nie zareagował na polecenie umundurowanego policjanta i pojechał dalej w kierunku Świętochłowic. Mundurowi pojechali za nim, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, podejmując kolejne próby zatrzymania kierującego. Gdy kierowca zatrzymał pojazd, stróże prawa sprawdzili stan jego trzeźwości i dokumenty. Wówczas okazało się, że powodem jego ucieczki był brak uprawnień, które zostały mu cofnięte decyzją administracyjną.

Teraz o losie 37-letniego mieszkańca Świętochłowic zadecyduje prokurator i sąd, za ucieczkę przed policyjną kontrolą grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień, co również jest przestępstwem.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również