Wiadomości z Rudy Śląskiej

40-letni rudzianin tymczasowo aresztowany za groźby karalne i stalking

  • Dodano: 2020-08-25 06:00, aktualizacja: 2020-08-25 06:13

Groźby karalne i uporczywe nękanie to zarzuty, jakie usłyszał 40-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z komisariatu 1 w Rudzie Śląskiej.

Sprawca groził i stosował tzw. stalking wobec 40-letniej żony, z którą jest w trakcie rozwodu. Przestępstwa te zagrożone są karą 3 lat więzienia, ale rudzki sąd zadecydował, że sprawca musi zostać odizolowany.

Przestępstwo stalkingu zostało określone w art. 190 a kodeksu karnego

Polega ono na uporczywym nękaniu innej osoby, co wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność. Z taką formą przestępstwa stosowanego przez 40-latka wobec jeszcze swojej żony, zetknęli się kolejny raz policjanci z komisariatu w Rudzie. 40-letnia kobieta poprosiła policjantów o pomoc. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mąż, z którym jest w trakcie rozwodu, nie mogąc pogodzić się z jej odejściem, wysyłał jej wiadomości, w których groził jej pozbawieniem życia. To nie pierwsze tego typu zawiadomienie, w lipcu rudzcy policjanci przedstawiali już sprawcy zarzuty za podobne nękanie żony. Tym razem po zatrzymaniu 40-latka, śledczy i prokurator nie mieli wątpliwości, że dopóki mężczyzna nie zostanie odizolowany, nie zakończy nękania żony. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, z którym zapoznał się rudzki sąd, wydając decyzję o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca Rudy Śląskiej.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • denis badura

    Ruda Śląska wolna od bandytów z NRSL Gang

  • Karl

    O kule, jako akcja i to zakończono sukcesem. Jo bych o tym film nakręcił. Bolec pewnie by się obejrzał. Śmierć w Wenecji II.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.