Wiadomości z Rudy Śląskiej

44. Halembska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę powróciła do domu!

 • Dodano: 2023-08-27 12:30

Pielgrzymi z trzech parafii w Rudzie Śląskiej - Halembie wyruszy;i 21 sierpnia pieszo na Jasną Górę. To jedna z najliczniejszych pielgrzymek w mieście. W sobotę w godzinach wieczornych pielgrzymi powrócili do domu.

44. Halembska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Specyfiką halembskiej pielgrzymki jest to, że jej uczestnicy wracają do domu również pieszo. Pątnikom tegorocznej, czterdziestej czwartej Halembskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę towarzyszyło hasło: "Idź i kochaj!". W czwartek odbył się dzień Halembski na Jasnej Górze, gdzie do pielgrzymów dołączyli kolejni parafianie, którzy na Wzgórze Jasnogórskie przyjechali autokarami, samochodami i rowerami.

Pielgrzymi powrócili do domu w sobotę wieczorem. Przed kościołem pw. Matki Boskiej Różańcowej w Halembie, tradycyjnie, z kwiatami czekali bliscy pątników.

Historia halembskiej pielgrzymki

Pierwsza halembska pielgrzymka wyruszyła w roku 1979 z parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Rudzie Śląskiej Halembie. Od tego czasu stała się coroczną tradycją dla trzech halembskich parafii – Bożego Narodzenia, Matki Boskiej Różańcowej oraz Podwyższenia Krzyża Świętego. Z roku na rok pielgrzymka cieszy się coraz większą popularnością, a udział w niej biorą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Nie straszny im upał ani ilość kilometrów do przebycia – liczy się wiara oraz atmosfera, która sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i przyjaźni. 

Komentarze (8)    dodaj »

 • Achim

  Najpierw bylem na spotkaniu zeby zobaczyc czy pojda jakies ladne mlode kobiety. Doszlem do wniosku ze w tym roku odpuszcze

 • doszedłem/poszedłem

  Skoro ,,doszłeś", to rzeczywiście dobrze, że nie ,,poszłeś" :)))))

 • Rudolf

  Pan jest pasterzem moim, niczego mi nie braknie. Na niwach zielonych pasie mnie, nad wody spokojne prowadzi mnie.

 • 3ity

  Bydlątko się odezwało.

 • Gacek

  A pani, w okolicy godulskiego szpitala tak ,,piękne" śpiewała, że do dzisiaj mnie uszy bolą. ( Mniemam, że to damski głos, bo Farinelli, to raczej nie był).

 • Rudzianka

  Mijałam pielgrzymkę jak wracali z Jasnej Góry. Dużo młodzieży. Serce się radowało widząc młodych ludzi, którzy uczestniczyli w pielgrzymce.

 • Obara L.

  Pielgrzymka w intencji Drozda i rodziny

 • Tarantula

  Pewnie w powiększonym składzie. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również