Wiadomości z Rudy Śląskiej

5 najlepszych basenów i kąpielisk na Śląsku!

 • Dodano: 2020-08-11 11:45

Gdzie szukać ochłody w te wakacje? – najlepsze otwarte kąpieliska i baseny w województwie śląskim.

W dobie pandemii koronawirusa lista otwartych obiektów rekreacyjnych, w których można odpocząć od upałów nieznacznie się zmniejszyła w porównaniu z poprzednim rokiem. Gdzie w takim razie szukać ochłody w upalne dni i jakich zasad bezpieczeństwa powinno się przestrzegać?


Aquadrom – Ruda Śląska

Największy park wodny w Rudzie Śląskiej pozostaje otwarty. Na terenie obiektu może znajdować się aż 500 osób jednocześnie. Aquadrom posiada na tyle dużą powierzchnię, że zasada dystansu społecznego jest z łatwością zachowywana. Zachęcająco brzmi również ilość atrakcji, która czeka na odwiedzających – Mokry Bąbel, Rwąca Rzeka, kilka zjeżdżalni oraz największa sauna w regionie

Park Wodny – Tarnowskie Góry 

Park Wodny w Tarnowskich Górach co roku cieszy się wielką popularnością. Obecnie na terenie obiektu może przebywać 330 osób jednocześnie. Na jakie atrakcje mogą liczyć turyści? W ofercie parku znajdziemy jacuzzi, basen sportowy, sauny (parową i suchą), zjeżdżalnie, basen zewnętrzny i wiele, wiele innych!

Kąpielisko Bugla – Katowice

„Bugla” jest jednym z najpopularniejszych kąpielisk otwartych. Miłośnicy basenów „pod chmurką” martwili się, że podobnie jak wiele obiektów tego typu, katowickie kąpielisko pozostanie w tym roku zamknięte. Wątpliwości zostały rozwiane 4 lipca, kiedy basen wznowił swoją działalność. Na terenie kąpieliska może przebywać 2500 osób, jednak obowiązują również limity wypoczywających w basenach. 

Pływalnia Wodnik – Paniówki

Zamknięty basen „Wodnik” wznowił działalność wraz z początkiem okresu wakacyjnego. Na odwiedzających czekają atrakcje w postaci kilku basenów, jacuzzi, groty solnej, tunelu wodnego i  wielu miejsc przystosowanych dla najmłodszych. Park zapewnia, iż budynek został w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. 

Pływalnia Via Sport – Jaworzno

Via Sport to ulubiony obiekt rekreacyjny mieszkańców Jaworzna. Obecnie na jego terenie może przebywać maksymalnie 100 osób. Oprócz basenu odwiedzający mogą korzystać z aż 3 rodzajów sauny, brodzika dla najmłodszych, jacuzzi oraz kilku zjeżdżalni. Na terenie obiektu znajduje się również siłownia, korty tenisowe oraz zbiornik przystosowany do nauki nurkowania głębiowego. 
 
Sporą popularnością cieszą się również plaże przy jeziorach takich jak Paprocany  w Tychach, Nakło-Chechło w okolicach Tarnowskich Gór, Pławniowice i Żywieckie. Nie zapominajmy jednak o zdrowym rozsądku – wodne zabawy łączą się z ryzykiem utonięcia, więc korzystajmy jedynie z kąpielisk strzeżonych! 


Źródło: Magdalena Świerczek

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • rsl

  NAJLEPSZE SĄ TE NIE CZYNNE HAH

 • Gucoi

  Zdebel był najlepszy to wpompowala we fryna i hu zaś patelnia

 • Mario

  Ino Zdebel a jeszcze kąpanie się po zamknięciu starsi chopcy jeszcze jak była skocznia to na raka skokali. Lepszego basynu na Rudzie nie było i nie bydzie.

 • Ziga z Wirku

  Zdebel Wirek, polecam.

 • nonstop

  Zdebel to historia

 • Mario

  Ale jaka historia

 • Znafca

  A gdzie, moim zdaniem najlepszy otwarty ośrodek basenowy w okolicy, Żabka w Łaziskach Górnych??? Tanio, pięknie i otwarty do oporu!!

 • Karl

  Buuuuuuchacha, tylko frajerzy płacą za Aquadrom. Nie ma to jak dzikie kąpieliska, najlepiej poza RSL, bo tu władza ma gdzieś potrzeby obywateli i dlatego "inwestuje" w kontrole plażowiczów, a nie na np. w badania wody...

 • ehs

  Aquadrom milionowe straty, długo miasto jeszcze będzie dopłacać? A basen na Nowym Bytomiu?? Milionowe koszty, a teraz jest zamknięty, bo się nie opłaca. Tyle zmarnowanych pieniędzy.

 • klp

  Dlatego nie otworzyli basenu na Nowym Bytomiu bo ludzie by tam poszli a nie do Aqadromu i straty były by większe.Miasto nie rozumie że latem ludzie wolą basen pod chmurką. I tak większość korzysta w sąsiadujących miastach. A Ruda Śląska traci.

 • olo

  To nie sklep mięsny zeby musiało się opłacać. Niektóre rzeczy są dla ludzi, nie dla zysków.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.