Wiadomości z Rudy Śląskiej

65-latek ukradł stojak na rowery. Straty oszacowano na blisko 3 tysiące złotych!

 • Dodano: 2023-01-18 12:30

Wczoraj w Rudzie Śląskiej doszło do kradzieży... stojaka na rowery. 65-letni sprawca nadal przebywa w policyjnej celi. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną postawione mu zarzuty. Straty oszacowano na blisko 3 tys. zł.

Kradzież stojaka na rowery w Rudzie Śląskiej

We wtorek 17 stycznia po godzinie 13:00 w Rudzie Śląskiej doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z mieszkańców naszego miasta powiadomił Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie, który ciągnie za sobą... duży stojak na rowery. Mężczyzna szedł ul. Kokota w stronę dzielnicy Czarny Las. Zgłaszającemu od razu przyszło na myśl, że taki stojak na rowery znajdował się przy orliku przy ul. Jasnej.

– Jak policjanci podjechali, rzeczywiście zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli ten stojak rowerowy. Ten pan wskazał później miejsce, skąd go ukradł. Chciał go oddać na złomowisko i spieniężyć go – powiedział asp.szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Jak dodał oficer prasowy, sprawca kradzieży nadal przebywa w policyjnej celi. Prawdopodobnie po godzinie 14:00 zostanie rozliczony z popełnionego czynu. Za dokonaną kradzież grozi mu od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Straty oszacowano na blisko 3 tysiące złotych

Przedstawiciel rudzkiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji złożył już policjantom zawiadomienie. Stojak wraz z jego ponownym montażem został oszacowany na kwotę blisko 3 tysięcy złotych, przy czym sam stojak wart jest 2,5 tys. zł.

Stojak rowerowy wkrótce ponownie zostanie oddany do użytku mieszkańcom. Najprawdopodobniej stanie się to w ciągu najbliższych dni.

Komentarze (7)    dodaj »

 • kurde bele

  co za tromba ze chopa haha

 • bbb

  Nie byłoby tego typu kradzieży, gdyby złomowiska odmawiały skupu. i nie umniejszam tu winy złodzieja. Uważam, ze paserstwo jest wyjątkowo obrzydliwym przestępstwem.

 • Ruda

  Karta się należy! Ale, swoją drogą taki stojak kosztuje 2,5 tysiące? Te rzeczy za które płaci miasto mają ceny z kosmosu...

 • Rudolf

  Montaż stojaka wyjdzie 500zł. Ładne stawki mają w tym MOSIRze.

 • Rudzianka

  Śmiały był

 • rower

  to i tak ma szczęście bo mogli zastrzelić

 • Bunia

  Co za łajza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również