RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Akcja Radia Express i śląskiej drogówki zawitała do Rudy!

  • Dodano: 2022-01-27 08:30, aktualizacja: 2022-01-27 08:40

Rudzcy policjanci wraz z mundurowymi ze śląskiej drogówki, strażakami i redaktorem Radia Express przeprowadzili wczoraj wieczorem wspólne działania „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Było ono skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W dzielnicach Godula Wirek i Nowy Bytom zachęcali do tego, aby w porze wieczorowo-nocnej korzystać z solidnych elementów odblaskowych i przestrzegać przepisów kodeksu drogowego.

"Świeć Przykładem – Noś odblaski"

Policjanci i strażacy z Rudy Śląskiej wraz z przedstawicielami mediów i mundurowymi ze śląskiej drogówki spotkali się we wtorkowy wieczór, aby popularyzować noszenie odblasków przez pieszych w ramach akcji „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Celem działań było uświadomienie mieszkańcom, jak ważne jest być widocznym, szczególnie po zmroku. Jeżeli w okresie jesienno-zimowym pieszy ubrany jest w ciemne kolory, to kierowca zobaczy go dopiero z odległości około 15 metrów, ale już wyposażonego w element odblaskowy, może zobaczyć z odległości nawet 150 metrów! Niby niepozorny element odblaskowy, a aż dziesięciokrotnie poprawia bezpieczeństwo pieszych.
Policka zachęca zatem wszystkich, aby na drodze świecili przykładem. Im mocniej, tym lepiej i bezpieczniej.

Mundurowi i redaktorzy Radia Express przekonywali, aby używać elementów odblaskowych nie tylko tam, gdzie nakazuje tego przepis — a więc poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie, nawet w centrach miast. Stawką nie są bowiem jedynie mandaty karne, ale ludzkie życie i zdrowie. Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z przodu i z tyłu.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy o tym zwłaszcza teraz gdy szybko zapoda z

Akcja Radia Express i śląskiej drogówki zawitała do Rudy!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.