Wiadomości z Rudy Śląskiej

AKTUALIZACJA: Marcowy Bieg Wiewiórki odwołany

  • Dodano: 2020-03-09 08:15, aktualizacja: 2020-03-09 15:44

AKTUALIZACJA: Marcowy Bieg Wiewiórki odwołany!

W związku z zalecaniami Ministerstwa Zdrowia oraz krajowych służb sanitarnych dotyczących organizowania imprez z przykrością informujemy, że zaplanowany na najbliższą sobotę /14 marca/ Bieg Wiewiórki zostaje odwołany.

Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, dlatego oceniając potencjalne ryzyko zdecydowaliśmy się na podjęcie takiej decyzji. Wpływ na nią miał również fakt, że zawody te organizowane są na terenie miejskiej placówki oświatowej.

Jednocześnie informujemy, że zapisy do udziału w tym wydarzeniu zostały wstrzymane. Osoby, które już uiściły opłatę startową, zostaną poinformowane o sposobie jej zwrotu lub przepisaniu opłaty na kolejny bieg cyklu.

                                                                                                                                         Organizatorzy Biegu Wiewiórki


Już w sobotę (14 marca) o godz. 11.00 zapaleni biegacze i miłośnicy nordic walking wystartują w pierwszym biegu, który zainauguruje piątą edycję popularnego cyklu.

Biorą w nim udział zawodnicy w różnym wieku.

Tegoroczna edycja składa się z 9 comiesięcznych spotkań

W ich trakcie biegacze będą mogli pokonać dystans półmaratoński, z kolei uczestnicy marszów nordic walking - 12,6 km.

Jestem przekonana, że w tym roku, tak samo jak w latach ubiegłych, „Bieg Wiewiórki” będzie cieszył się dużym zainteresowaniem i wyjątkową frekwencją. Sama wiele razy brałam w nim udział i uważam, że to wspaniała okazja, żeby wyjść z domu i spędzić czas aktywnie razem z innymi biegaczami oraz miłośnikami nordic walking – mówi Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Całoroczna rywalizacja zostanie nagrodzona statuetką "Rudzkiej Wiewiórki"

Tak jak każdego roku bieg rozpoczynał się będzie i kończył na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15. W trakcie biegu jego uczestnicy pokonają pętlę o długości 4,2 km, która przebiegnie przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogą sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m.

Każdy z biegaczy oraz uczestników marszu nordic walking sam zdecyduje, ile okrążeni chce pokonać. To nie jest żaden przymus. Maksymalnie biegacze mogą pokonać pętlę o długości 4,2 km pięć razy, czyli w sumie zrobić 21 km, a osoby, które wezmą udział w nordic walking - trzy razy i w sumie pokonać 12,6 km – informuje ultramaratończyk August Jakubik.

Zgłoszenia do biegu prowadzone są internetowo przez specjalny formularz znajdujący się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej (www.mosir.rsl.pl). Wysokość wpisowego na bieg i nordic walking wynosi 15 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. W przypadku zapisów w biurze zawodów w dniu biegu opłata wyniesie 25 zł (osoby dorosłe) i 10 zł (dzieci).

Podczas każdego biegu będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z ręcznym pomiarem czasu w konkurencji biegu, jak również w konkurencji nordic walking. Warto dodać, że pod koniec cyklu statuetka „Rudzka Wiewiórka” powędruje do najaktywniejszych uczestników, którzy wystartują przynajmniej siedem razy na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji. Dotyczy to również biegu na dystansie 1000 m. Co więcej, dorośli i dzieci, którzy wystartują we wszystkich zawodach, czyli dziewięć razy,  otrzymają „Dużą Rudzką Wiewiórkę”.

Impreza skierowana jest do biegaczy amatorów i sportowców zrzeszonych w klubach sportowych, a także  osób uprawiających nordic walking i dzieci.

„Bieg Wiewiórki” ma przede wszystkim charakter rekreacyjny, a najważniejszy w nim jest systematyczny udział. Ma także uczyć aktywnych postaw i pokazać, jak można sportowo i zdrowo spędzać wolny czas, a przy okazji wspaniale się bawić – podkreśla Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. – Bardzo chcielibyśmy, żeby z wiewiórką każdego miesiąca biegały całe rodziny. To wspaniała okazja, żeby na chwilę oderwać się od codzienności i spędzić czas na powietrzu – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat biegu oraz zapisów można znaleźć na stronie www.mosir.rsl.pl

Terminy „Biegu Wiewiórki”:

  • 14.03.2020 r.
  • 18.04.2020 r.
  • 16.05.2020 r.
  • 20.06.2020 r.
  • 18.07.2020 r.
  • 22.08.2020 r.
  • 19.09.2020 r.
  • 17.10.2020 r.
  • 07.11.2020 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.