Wiadomości z Rudy Śląskiej

[AKTUALIZACJA]: Uwaga kierowcy! Utrudnienia w Nowym Bytomiu spowodowane przemarszem

 • Dodano: 2020-09-25 06:00, aktualizacja: 2020-09-25 12:07

W piątek 25 września w Rudzie Śląskiej obędzie się zgromadzenie publiczne organizowane przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno – Strajkowy Regionu Śląsko - Dąbrowskiego.


[AKTUALIZACJA]: Nie będzie zapowiadanego na dzisiaj protestu górniczego w Rudzie Śląskiej! Związkowcy uzgodnili porozumienie z przedstawicielami rządu, co do przyszłości polskiego górnictwa. Szczegóły kompromisu rządowo-związkowego mają być znane po godz. 12. 


W związku z organizacją zgromadzenia należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym w godzinach od 15.00 do 20.30 w rejonie ulicy Piotra Niedurnego.

Nad bezpieczeństwem uczestników zgromadzenia będą czuwać policjanci

W najbliższy piątek 25.09.2020 roku odbędzie się zgromadzenie publiczne organizowane przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno – Strajkowy Regionu Śląsko – Dąbrowskiego. Przemarsz jego uczestników będzie przebiegać ulicą Piotra Niedurnego na odcinku od ronda Górników w kierunku Nowego Bytomia plac Jana Pawła II. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na powyższej ulicy od godziny 15.00 do 20.30. Przez większość tego czasu może nastąpić całkowite wyłączenie z ruchu ulicy przez którą przemieszczać się będzie przemarsz. Nad bezpieczeństwem uczestników zgromadzenia i przemarszu czuwać będą policjanci z prewencji i drogówki.

Zobacz także

Komentarze (31)    dodaj komentarz »

 • Piotr Rabiej

  Czytając komentarze poniżej, a odnosząc się do tych przeciwnych i roszczeniowych przypominam, iż w latach 90-tych i dalszych, górnictwo nigdy nie opierało się na zasadach wolnorynkowych i biznesowych (czyt. w relacji do pracowników). Realia finansowe są takie: - firma sprowadza / wytwarza/produkuje towar na sprzedaż,- ma dział do pozyskiwania kontrahentów / utrzymania stałych odbiorców,- stale kalkuluje produkcję ponad nadwyżki magazynowe, które są stratą dla firmy,- mile widziane rozeznanie rynku własnej branży w konkurencji i cenach,- firma przelicza koszty produkcji, koszty stałych wydatków, koszty pracownicze, wylicza na koniec zyski z których może zrealizować wypłaty i wszelkie należności stałe,- nie dopuszcza,aby produkować towar na stan magazynowy, który nie zostanie sprzedany w najbliższych 3 tygodniach, ponad ten termin to strata finansowa w produkcji,- dział marketingu / sprzedaży wcześniej podaje dane do produkcji danego asortymentu (czyt. węgiel miał / groszek / kostka, etc.),- wskazać osoby / wydziały odpowiedzialne za nie zrealizowane zadania sprzedaży.Co to jest w tym PGG? Ktoś panuje na tym wydobyciem, zyskownością, podażą, popytem, konkurencją? Górnik ze średnią wykształcenia lub miłością do zawodu przekazywaną z pokolenia na pokolenia, nie jest osobą, która musi się na tym znać. Odpowiedzialni za zaistniałą sytuację odpowiedzialne są ciągle zmieniające się Dyrekcje, Zarządy Spółek, Związków wszelkiej maści broniących interesów wyższych. Przykro na to patrzeć-słuchać-czytać jak mać górnicza walczy o swoje, a jest to załatwiane czytaj j.w. Odszedłem z pokrewieństwa górnictwa w roku 1994 (KWK "HALEMBA", wcześniej KWK "POKÓJ"). Już wtedy zaczęły się pierwsze restrukturyzacje w górnictwie. Minęło 26 lat chaosu, niby działań, pracownicy na coś liczą-coś zawierzają, ale..... sami sobie odpowiedzcie. Wychodzenie na ulice, to jest jedynie pretekst to skłócenia społeczeństwa pozostałych zawodów przeciwko sobie celem uzyskania korzyści politycznych określonych środowisk. Jeżeli ktokolwiek inaczej wyciągnął wnioski niż w tym tekście zawarte znaczy to, że jest pod wpływem emocji i w stanie nadpobudliwości roszczeniowej.P.S.Szukajcie nowych możliwości na swoje życie i zarobkowanie jeżeli znacie swoją wartość jako pracownicy.

 • fafik

  Bo pada

 • Emila

  A niech tam siedzą do emerytury,mój zakład też zlikwidowali i żyjemy dalej A te nieukii się boją bo nic nie umią

 • Genonefa Pigwa

  Nieuk to Cię zrobił. Można mieć wyższe wykształcenie i dwie lewe ręce do roboty w twoim przypadku pewnie jeszcze z tipsami.

 • Kris

  Najbardziej to w tym wszystkim boją się związkowy że stracą swoje ciepłe posadki ,górnicy to ich nie interesują

 • Kris

  Najbardziej to w tym wszystkim boją się związkowy że stracą swoje ciepłe posadki ,górnicy to ich nie interesują

 • Kris

  Najbardziej to w tym wszystkim boją się związkowy że stracą swoje ciepłe posadki ,górnicy to ich nie interesują

 • Alojz

  Kontrmanifestacja!

 • Hardkorowiec

  Bdawo! Nie dajmy sie globalnej ściemie o klimacie! Gospodarka ma być oparta o węgiel i przemysł ciężki!

 • Ula

  wyłapac tych bez maseczek w tłumie i zgłosic do sanepidu, po 30 tys kary a kase przeznaczyć na schroniska dla zwierzat, tyle choc dobrego bedzie z tego " poparcia" nie rentownych zakładów

 • Ziom

  Podaj choć jeden logiczny powód noszenia szmaty na twarzy... Bo tak ci w tv powiedzieli? Pewnie nosisz jedną i te samą od marca...

 • anty

  a co gorniole chca osiagnac w Nowym Bytomiu pod Urzedem miasta przeciez to PiS w warszawce chce zamykac im kopalnie RYLE WY TEGO NIE ROZUMICIE? robicie przemarsz ulicami miasta ruda slaska zeby zablokowac mieszkancow aaaaaaa z kuli mnie to miejcie sie te kopalnie ale nieblokujcie mi drogi idzcie zablokowac kaczora i pinokio i dudisia CO BRAK WAM JAJ? czy zwiazki wam powiedzialy ze tak bydzie dobrze hehehehe

 • opeldus

  Zawracają gitarę ci związkowcy

 • Marere

  Przemarsz odwołany!!!kompromis podpisany

 • Marere

  A nie mówiłem że odwołany?

 • Kachlok

  Wobec wszechobecnych plakatów nawołujących do wsparcia protestu przez przedstawicieli innych branż - czy ktoś jest w stanie podać liczbę górników na zeszłorocznym proteście hutników z Huty Pokój?Albo idąc dalej, ilu górników wsparło hutników z ZUT Zgoda kiedy tam zaczęli wygaszać produkcję?Z góry dzięki za info

 • Lis

  Na ogół to trzeba się ich prosić o poparcie. Zwykle gnoje, tyle zamiast mózgu!

 • Padre

  I znów my zwykli pracownicy, drobni przedsiębiorcy niezwiązani z górnictwem musimy cierpieć z powodu jakiegoś tam marszu! Debilizm. Czy ktoś zwróci mi czas stracony i zarobek przez tych nierobów - związkowych pasibrzuchów!? Jak chcecie protestować to bardziej sensowne byłoby np niszczenie instalacji fotowoltaicznych na budynkach bosów związkowych oraz górników, którzy właśnie przez te instalacje odchodzą od węgla!

 • Padre

  PseudoPadre. Nie podszywaj sie pode mnie. Robisz ino gańba

 • Andzia

  Zniszczony to ty Padre mosz dekiel! Czy ktoś mi zapłaci za czytanie twoich daremnych komentarzy

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.