Wiadomości z Rudy Śląskiej

[AKTUALIZACJA] Zabójstwo w Rudzie Śląskiej. Sprawcą jest 24-letni siostrzeniec ofiary

 • Dodano: 2021-12-20 09:30, aktualizacja: 2021-12-23 23:34

W Rudzie Śląskiej doszło do morderstwa. Podejrzany jest już zatrzymany. To 24-letni siostrzeniec ofiary. 


AKTUALIZACJA 19:00

Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latkowi zarzutów zabójstwa 49-latki i usiłowania zabójstwa jej 13-letniej córki, kuzynki sprawcy. 

- Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy w sprawie zabójstwa 49-latki i usiłowania zabójstwa jej 13-letniej córki pozwolił na przedstawienie 24-latkowi najcięższych zarzutów. Decyzją sądu, za te zbrodnie, rudzianin został tymczasowo aresztowany - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Na poniedziałkowym posiedzeniu rudzki sąd rozpatrzył wniosek śledczych i zastosował wobec rudzianina 3-miesiące tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.


AKTUALIZACJA 13:00

24-letni napastnik po dokonaniu zbrodni uciekł i ukrywał się. Dla zmylenia śladów w innym miejscu zostawił swój samochód. Następnego dnia został zatrzymany. Na razie nie wiadomo, jakie motywy kierowały mężczyzną, w czasie brutalnej napaści na członków swojej rodziny.

Mężczyzna jeszcze dziś ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty.


AKTUALIZACJA 11:00

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 24-letni siostrzeniec ofiary, z nieznanych jeszcze powodów, zadał 49-letniej kobiecie wiele ciosów w głowę kostką brukową. Następnie pobił i próbował udusić jej 13-letnią córkę. 

Zamordowana kobieta była nauczycielką w III LO w Kochłowicach.


AKTUALIZACJA 10:00

W piątek wieczorem dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zakrwawionej kobiety w jednym z domów przy ul. Poniatowskiego. Zespoły ratownictwa medycznego przewiozły do szpitali 49-letnią kobietę z poważnym urazem głowy i pobitą jej 13-letnią córkę.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Z pierwszych ustaleń wynikało, że sprawcą mógł być 24-letni siostrzeniec pokrzywdzonej. Po kilku godzinach pomimo starań lekarzy kobieta zmarła z powodu odniesionych obrażeń - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Szeroko zakrojone czynności poszukiwawcze, pozwoliły na ustalenie miejsca ukrywania się sprawcy i jego zatrzymanie. Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny, przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Brutalne zabójstwo w Rudzie Śląskiej 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek 17 grudnia. Jak poinformował oficer prasowy KMP Ruda Śląska - asp. szt. Arkadiusz Ciozak, w jednym z budynków przy ulicy Poniatowskiego doszło do zabójstwa. Zginęła mieszkanka Rudy Śląskiej. Sprawca tej zbrodni, 24-letni siostrzeniec ofiary, został zatrzymany już przez policjantów. 

Na razie policja nie ujawnia szczegółowych informacji dotyczących sprawy. Trwa policyjne śledztwo. 

Już wkrótce więcej informacji.

Zobacz także

Komentarze (25)    dodaj »

 • Mimoza

  I znowu Ruda slawna

 • pogarda

  no to ładnie matka wychowała sobie synalka .Ponad 20 lat karmiła bandyte a ten zabił jej siostre

 • Jorg

  Trzymaj sie Benek

 • Saper

  Benek barany co dają łapkę w dół to mąż zamordowanej. Trzymaj sie Benio

 • RR

  Myślę, że niektóre komentarze są nie na miejscu. Nigdy wychowując dzieci jak najlepiej według naszego mniemania nie mamy pewności, co wydarzy się w ich dorosłym zyciu.Należy bardzo współczuć obu rodzinom i wierzcie mi, nie chcielibyście być teraz na miejscu tej matki, która straciła siostrę i poniekąd syna. Wydawać złe opinie o kimś może ten, który nigdy się nie myli w swoim życiu. Wyrazy współczucia dla rodziny od sąsiadów.

 • Bunia

  Wreszcie jakaś mądra wypowiedź. Mimo całego okrucieństwa tej zbrodni, nie możemy przestać być ludźmi. Szczerze współczuję rodzinie i bliskim. A nam wszystkim: zdrowych i spokojnych...

 • Zięć szatana

  Motyw okultyzmu nie jest wykluczony

 • Nowe Trendy

  Okultyzm juz jest 'niemodny' teraz dopalamizm jest na topie

 • Rudzianka

  Podejrzewam zażycie narkotyków lub dopalaczy. Współczuję rodzinie zabitej kobiety i dziewczynce, która została skrzywdzona.

 • Pasiflora

  Współczucia dla rodzin i bliskich.

 • Magda

  koszmarny jest ten śląsk .Sprawcy życzę najgorszych chorób i odmowy leczenia a każdym szpitalu

 • fajerberga

  Prędzej ciebie choroba weneryczna dopadnie i nie powinni cię leczyć.

 • Rudzianka

  Co ma wspólnego Śląsk z tym wydarzeniem ? W reszcie kraju nie dzieją się takie rzeczy?

 • Sasiad

  A w niedziele pójdziesz do kościoła katoliku? "nie sądźcie a nie będziecie sądzeni"

 • Heretyk

  Nie mieszaj do tego katolików i kościoła.

 • Łukasz

  Decyzja w każdym normalnym kraju powinna być jedna - kara śmierci.

 • jo...

  No zrobic mu tak samo z kostką brukowa i nożem np.na rynku niech nastepni tacy [...] widzą co ich czeka za taki sam czyn.lub posłać go na granica z Białorusia niech pokaze swoje bohaterstwo z rymi co chcą wejsc do Polski nielegalnie .

 • déjà vu

  ten dziad nie będzie bronić polszy tylko spiepszy do Łukaszki swego kumpla hehe

 • Ja

  Jad żmiji z ciebie tryska padalcu

 • Obserwator

  Czyli ma na granicy mordować nielegalnych imigrantów..? Czy ty masz równo pod sufitem..? Mieszać tragedię rodzinną z problemem imigracyjnym..?Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny i wszystkich bliskich. Straszna, niewyobrażalna tragedia..

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.