Wiadomości z Rudy Śląskiej

[AKTUALIZACJA]Wstrząs w kopalni Bielszowice. Odnaleziono jednego z poszukiwanych górników!

 • Dodano: 2021-12-05 06:45, aktualizacja: 2021-12-08 20:27

4 grudnia w KWK Ruda Ruch Bielszowice doszło do wstrząsu, w wyniku którego dwóch górników zostało uwięzionych pod ziemią. Po kilkunastu godzinach akcji ratunkowej na powierzchnię wyciągnięto jednego z górników! Jest ranny, ale przytomny!


AKTUALIZACJA:

Jak informuje Dziennik Zachodni, przetransportowany do szpitala w Sosnowcu, 30-letni górnik został przyjęty na oddział ortopedii. Nie odniósł żadnych obrażeń wewnętrznych. Doznał jedynie rany w okolicy nogi, którą mu opatrzono.

Uratowany górnik nie odniósł poważniejszych ran, ponieważ, w czasie zawału znalazł się w niewielkiej pustej przestrzeni w pobliżu jednostki napędowej przenośnika podścianowego. Górnik przebywał w powstałej tam niszy w pozycji siedzącej do czasu przybycia ratowników.


Jeden górnik uratowany

Ratownicy dotarli do poszkodowanego ok. pół godziny po północy. To ten, z którym od kilku godzin mieli kontakt wzrokowy i słowny. 

- Z informacji, które przekazano, górnik jest przytomny, ma kontakt z otoczeniem, ma obrażania, które oceni lekarz – powiedział rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski.

Górnik został przetransportowany do szpitala świętej Barbary w Sosnowcu. Podczas transportu był przytomny rozmawiał z ratownikami skarżył się na ból nogi i pleców.

Nadal trwa dramatyczna akcja ratunkowa

Ratownikom pracującym w miejscu zawału, nadal nie udało się nawiązać kontaktu z drugim z poszkodowanych górników. Na miejscu wciąż trwa wyjątkowo trudna akcja ratunkowa. Górnik znajduje się prawdopodobnie około 10 metrów od miejsca, w którym nocą odnaleziono pierwszego poszkodowanego. 

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj »

 • gosia

  Niech was św Barbara ma w swojej opiece chopy, będe sie za was i wasze rodziny modlić

 • Karol

  Na kopalni jak na wojnie nie znasz momentu w którym skończy ci się życie.

 • emeryt z Bielszowic

  trzymaj się ,idą po ciebie !

 • XXX

  Szczesc Boze duzo zdrowia do gornika co jest w szpitalu a drugi gornik niech sie trzyma tez cie chopie znajda duzo zdrowia dlawas i waszych rodzin

 • Deer

  Szczęść Boże oby i drugi Górnik wyszedł z tego cało.

 • Czekający na urlop g..

  Szczęść Boże . Chłopie modliłem się za Ciebie i za kolegę i modlić się będę !!! Szczęść Boże.

  • Czekający na urlop g..
   2021-12-05 11:26
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.