Wiadomości z Rudy Śląskiej

AKUKU przenosi się z Mikołowa. Nowy dom znajdzie w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2021-06-16 07:45, aktualizacja: 2021-06-18 11:02

Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa to popularne miejsce na mapie województwa śląskiego. Kojarzy się z ogromnym zielonym terenem, mini zoo i terapeutycznym placem zabaw – słowem miejscem, gdzie spełniają się dziecięce marzenia. Teraz zmienia swoją siedzibę. Niebawem pojawi się w Wirku!


AKUKU przez lata działała na terenie Mikołowa

AKUKU przez lata działała na terenie Mikołowa, gdzie prowadziła rozmaite warsztaty edukacyjne dla dzieci - w tym m.in. ekologiczne i z zakresu ochrony zwierząt dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Ale było to też miejsce aktywnego wypoczynku dla wszystkich miłośników zwierząt i relaksu na łonie natury. Olbrzymim atutem AKUKU jest możliwość przebywanie ze zwierzętami, a przez to uczenie się odpowiedzialności.

Po latach, jak się okazuje, AKUKU musi zmienić siedzibę. "Nowy dom" znalazło w Rudzie Śląskiej.

- Witamy serdecznie w Rudzie Śląskiej. Takiej fundacji nie pomoc, to grzech – skomentował sprawę wiceprezydent Krzysztof Mejer w mediach społecznościowych.


AKUKU startowało w przetargu o dzierżawę kochłowickiej "Przystani"

Fundacja Integracji i Kreatywności AKUKU wzięła udział w przetargu na dzierżawę kompleksu "Przystań”, który znajduje się w Lesie Panewnickim przy ul. Księżycowej 3 w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach. Niestety, teren ten przekazany zostanie innej firmie.

Pomimo tego przedstawiciele fundacji postanowili się przenieść do Rudy Śląskiej. Obecnie trwa wielka przeprowadzka. Każdy może w niej pomóc. 

- Kto nie dojechał, a chce pomóc, może odwiedzić nas w Mikołowie i wybrać coś, co jest w stanie przewieźć. Osoby, które proponowały pomoc fizyczną zapraszamy na ul. Korczaka Ruda Śl. Wirek. Szczegóły akcji PRZENOSIMY AKUKU pod nr tel. 501365131 – napisali przedstawiciele AKUKU na swoim facebookowym profilu.

AKUKU niebawem otworzy nowy rozdział swojej działalności w zupełnie nowym miejscu. Jak podkreślają członkowie stowarzyszenia, teren jest „zjawiskowy, magiczny, sielski, cudny i perspektywiczny”. Zapowiadają też, że w przyszłości pojawi się tu plaża, pole zbóż, pole roślin okopowych i wędzarnia. Organizowane będą zarówno warsztaty całoroczne, jak i wakacyjne. Chętni będą mogli wybrać się tu na biwak. W planach jest też spanie na sianie oraz rozmaite zajęcia rozwojowe dla dzieci i rodziców.


AKUKU - Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa

Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa to miejsce, w którym umiejętnie połączono relaks z kreatywnymi zajęciami rozwijającymi, utrzymanymi w duchu ekologii. Jej założycielami są twórczy pedagodzy i terapeuci, którzy z zamiłowania do dzieci podjęli wyzwanie stworzenia kreatywnej przestrzeni przyjaznej rodzinie.

- Poprzez szeroki wachlarz doświadczeń, jak również właściwych cech osobowościowych otwieramy drzwi swojej Krainy celem pobudzenia wszechstronnego rozwoju dziecka. Proponujemy Państwu szereg zajęć rozwijających zainteresowania oraz pobudzających do twórczego postrzegania świata przez dziecko zapewniając jednocześnie ciepłą i serdeczną atmosferę, dzięki której Ty i Twoje dziecko poczujecie się jak w domu – informują przedstawiciele AKUKU.

Za AKUKU wiele ciężkich chwil. W marcu 2020 roku na raka wątroby zmarł Michał Wnuczek współtwórca ośrodka, który urządzono w Mikołowie. Z kolei 1 kwietnia stajnia należąca do fundacji została podpalona. W wyniku tej tragedii żywcem spłonęły zwierzęta - osioł, kucyk, pięć kóz i sześć baranów. Miejsce udało się uratować i przez wiele miesięcy AKUKU działało. Teraz przenosi się do Rudy Śląskiej, gdzie od podstaw zbuduje swoją nową siedzibę.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • mama

  ooo, fajnie to wygląda

 • olo

  Super

 • Berta

  Już widzę komentarze ludzi, którzy mają tam swoje ogródeczki, gdzie chcieli ciszę i spokój... AKUKU fajna sprawa, dzieci potrzebują takich miejsc, teraz w dobie pandemii i e-lekcji...nie każdego stać na ogródeczek...

 • Tramp

  A tych, którzy maja ogródki nie doświadczyła pandemia? Może właśnie to ich jedyna odskocznia i mają prawo oczekiwać ciszy w miejscu swojego wypoczynku. Ciekawe tylko dlaczego fundacja przenosi się do Rudy i w jaki sposób nabyła czy użyczyła teren.

 • Hanys

  Ogródki powinny być zlikwidowane. Samowola budowlana na każdym. Związki spółki i układy.

 • tomex

  łapówki dali. mają kwity na obecną władzę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.