Wiadomości z Rudy Śląskiej

Alarmujący wzrost nietrzeźwych kierowców w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2023-08-22 09:15

Tylko w ubiegły weekend rudzcy policjanci zatrzymali trzech kierowców i dwóch rowerzystów, którzy zdecydowali się jechać pod wpływem alkoholu. Dwaj kierujący samochodami, kierujący motorowerem i rowerzyści mieli od 0,4 do 2,4 promila alkoholu w organizmie. Jak często tłumaczą się zatrzymywani pijani kierowcy, jeden drink czy piwko powinno być już barierą do siadania za kierownicę.

3 dni = 5 zatrzymanych

Policjanci z drogówki i rudzkich komisariatów wciąż patrolują ulice naszego miasta wyłapując pijanych kierowców nie tylko samochodów, ale i jednośladów. Tylko trzy dni i pięciu zatrzymanych za jazdę po alkoholu. Ilu ich mogło być w rzeczywistości? Dwóch kierowców samochodów, jeden miał 0,4 promila – wprawdzie to wykroczenie, ale w takim stanie nie powinien siadać za kierowcę. Drugi 1,68 promila, a to już stan upojenia alkoholowego. Ten kierowca miał problemy z poruszaniem się na własnych nogach. Kolejny rekordzista, to motorowerzysta szarżujący na swoim skuterku mając 2,4 promila. Dwóch ostatnich to rowerzyści, koledzy jadący razem jeden 0,3 a drugi prawie 0,7 promila. Oni zostali ukarani mandatami 1500 i 2500 złotych, tak na ochłodę.

Policjanci z drogówki i ogniw patrolowych rudzkich komisariatów cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego miasta. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i wsiadają za kierownicę po alkoholu, narkotykach. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego lub pieszymi mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Mundurowi apel kierują również do osób z najbliższego otoczenia kierowcy, którzy widząc, że wsiada on za kierownicę, a wcześniej pił alkohol, nie reagują, przez co dają przyzwolenie na prowadzenie auta na tak zwanym podwójnym gazie. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców, możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wyborca

    Może genialni nie pijący radni i vice która nie wylewa za kołnierz przy udziale proboszcza z Nowego Bytomia wpadną na pomysł żeby jeszcze bardziej rozszerzyć prohibicję w mieście. Mając takie władze co zostaje...pić na poprawę nastroju. Jak przewodniczący RM zaczyna występ to chipsy piwo i to lepsze niż stand up

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również