Wiadomości z Rudy Śląskiej

Andrzej Duda: "W tych dniach wszyscy jesteśmy ze Śląska"

 • Dodano: 2020-05-15 11:15

"W tych dniach wszyscy jesteśmy ze Śląska, razem pokonamy pandemię" - podkreślił w czwartek prezydent Andrzej Duda. "A tym, którzy o tym zapominają przekazuję prosty komunikat - opamiętajcie się i swoją energię skierujcie na pozytywne działania" - dodał.

- W tych dniach wszyscy jesteśmy ze Śląska. Razem pokonamy pandemię! A tym, którzy o tym "zapominają", przekazuję prosty komunikat – opamiętajcie się i swoją energię skierujcie na pozytywnie działania! Trzymamy ze Śląskiem! - napisał w czwartek prezydent Duda na Twitterze.

Do wpisu prezydent dołączył ilustrację z zaciśniętymi dłońmi, nad którymi widnieje napis: Śląsku trzymaj się. Dacie radę!

Do piątku w woj. śląskim potwierdzono 4 tys. 905 przypadków zakażenia koronawirusem - najwięcej spośród wszystkich polskich regionów. W piątek rano sanepid poinformował o 204 nowych zakażeniach. 172 osoby zmarły, 1029 wyzdrowiało.

Zobacz także

Komentarze (85)    dodaj komentarz »

 • grzegorz

  Przez 5 lat mogłeś być prezydentem, a nie byłeś, więc po co się terwz,na ten urząd ciśniesz ?!!!. Przypomnij sobie ci powiedział Twój "wielki" poprzednik w rogu ulic Stalowej i 11 Listopada na warszawskiej Pradze-Północ w listopadzie 2002 i ...

 • Alojz

  grzegorz jesteś miłością mojego życia babą się nie przejmuj.

 • zigfrid

  Politycy trzepią kasę i ustawiają swoich znajomych i rodziny za wasze pieniądze a wy się źrebię jak psy. Oni was mają gdzieś. Dla nich jesteście tylko krowami do dojenia. Znam dobrze osobiście jednego polityka. Nie chcielibyście wiedzieć co on mówi o wyborcach i "kolegach" z partii.

 • Malik

  Tyś Adrianku nawet obok prawdziwego Ślązoka nie stoł, krakus będzie zawsze krakusem ! Obłudnik jeden.

 • Malik

  Tyś Adrianku nawet obok prawdziwego Ślązoka nie stoł, krakus będzie zawsze krakusem ! Obłudnik jeden.

 • wyborca

  Głosujmy na Trzaskowskiego on nas ślązaków zrozumie.

 • Ślonzok łod urodzynia

  Godosz "nas ślązaków" ...to już widza jaki z ciebie ślonzok chyba z Sosnowca

  • Ślonzok łod urodzynia
   2020-06-07 18:32
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Precz

  Głosujcie na Trzasko wskiego to będzie sponsorował marsze LGBT. Tak jak w Warszawie wystarczy sprawdzić, że tam kilka mln na to poszło.

 • Precz

  Wprowadzi politykę jak na Białorusi bo już zapowiada likwidację tvp. A więc jak nie po mojej myśli to uciszyć a gdzie wolność słowa?

 • Zorro

  TVP nie jest obecnie polską telewizja publiczna a partyjna tuba propagandową partii rządzącej. Właśnie dokładnie tak jak na Białorusi Jak dla mnie to niech sobie robią co chcą tylko nie pod szyldem telewizji publicznej. TV publiczna powinna być dla WSZYSTKICH Polaków a nie tylko dla 40 % swoich wyborców. Jak tego nie widzisz to nie ma o czym dyskutować.

 • szambo t v n

  Tak samo można powiedzieć o TVN że to telewizja propagandowa bo broni ciągle PO. Jaka jej wiarygodność jak ich ludzie płacili aby ktoś zorganizował urodziny hitlera w lesie aby sobie reportaż zrobić. TVN=DNO

 • PO dno

  jakoś mi się nie uśmiecha aby mln litrów gów na Rudą Śląską płynęło tak jak w warszafce już w wczoraj mówił o likwidacji wiadomości i typ info a więc tych mediów które coś nie po ICH myśli pokażą

 • Em

  Głosujcie na Trzaskowskiego on nas zaleje szambem

 • Em

  Chyba [...]ami zaleje

 • Kris

  Teraz nikomu się nie podoba?! To kto głosuje cały czas na PIS w Rudzie?!

 • Em

  Dla czego się nie podoba bo dużo jest krętaczy co im pasowała złodziejska platforma w moim otoczeniu jest duża grupa ludzi co popiera PiS tylko nie afiszuje my się z tym wybory za niedługo okaże się kto wygra tylko trzeba iść i głosować

 • Em

  PIS ujawnił jak rządziła platforma jedna wielka banda złodzieju i krętaczy. Pitera siedziała 4 lata na stołku by znaleźć coś na PiS i znalazła za 5zł rybkę z rządowych pieniędzy a platforma kradła ile się dało,sprzedali Polskę i cały przemysł polski wstyd i hańba.

 • Lol

  A komisja Macierewicza 5 lat bierze kasę za nic nie robienie. Ok ? 5 lat i nic lol. W PO jak minister w oświadczeniu zapomniał wpisać zegarka za 10 tys to podał się do dymisji. Jak Pinokio nie wpisał działki wartej miliony to ... zapomniał, jak prezes urzędu kontroli wynajmuje wille na agencję towarzyską i to ukrywa to też ok, jak prezes NBP płaci kaskom po 65 tysięcy miesięcznie żeby koło niego skakały to ok. Widać nie widzisz brudu albo patrzysz tylko na jedną stacje TV. Polecam czasem użyć głowy i pomyśleć samodzielnie. Na razie po 5 latach, oprócz zasiłków za nic nie robienie, nic się nie poprawiło, a podatki już płacimy nawet za cukier i deszcz.

 • Kris

  Teraz nikomu się nie podoba?! To kto głosuje cały czas na PIS w Rudzie?!

 • taka prawda

  Ślązacy to jednak dziwna nacja. Teraz opłaceni hejterzy nalatują na Ślązaków że się nie myją, jedzą nietoperze a ci sami ze sobą wojują. Łatwo się mówi zamknąć jak to nie chodzi o moje miejsce pracy. Jeśli na kopalniach tak dobrze to czemu nie ma chętnych do pracy. Chyba lepiej coś dołożyć i mieć tysiące miejsc pracy i niezależność energetyczną na dziesiątki lat. Niż się od kogoś uzależnić i liczyć się z jego kaprysami. Bo już do tej pory w UE za gaz płaciliśmy najwięcej i gdzie była ta solidarność członków UE. Pieniądze które są dokładane do kopalń jakby przeznaczyli na coś innego to zaraz znajdą się przeciwnicy. Węgiel to nie tylko opalanie w piecach i elektrownie. Nie zawsze co w telewizji typu tvn, portalach interia czy onet prawdę mówią. Już kiedyś w niemieckiej tv była transmisja z Warszawy ze znaczkiem tvn rodziny z dziećmi z flagami narodowymi i podpisane jako największy marsz nazistów w europie. Czy to znaczyło,że to prawda.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.