Wiadomości z Rudy Śląskiej

Anita Włodarczyk trenuje na rudzkim stadionie!

 • Dodano: 2023-06-16 12:45

Wiedzieliście, że nagradzana polska młociarka Anita Włodarczyk bywa na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Czarnoleśnej? Okazuje się, że bardzo lubi ten rudzki obiekt, dlatego często tutaj wraca. Przypominamy, że to nie jedyny słynny sportowiec, który ma coś wspólnego z naszym miastem!

Anita Włodarczyk w Rudzie Śląskiej

Zdjęcie z polską medalistką olimpijską opublikował prezydent miasta Michał Pierończyk. Okazuje się, że Anita Włodarczyk bywa na stadionie lekkoatletycznym, gdyż bardzo polubiła ten obiekt. 

- Anita Włodarczyk wybrała sobie nasz obiekt, by trenować na nim i przygotowywać się do wygrywania kolejnych w jej  życiu medali. Pierwsze treningi miały miejsce w roku 2021, na których pracowała nad formą przed IO w Tokio. Na tych Igrzyskach zdobyła po raz trzeci tytuł Mistrzyni Olimpijskiej w rzucie młotem. Od dwóch tygodni znowu czujemy się zaszczyceni obecnością utytułowanej Olimpijki na naszym stadionie. Tutaj trenuje w pocie czoła przed występem w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie 19 -27 sierpnia 2023 r. – mówi Aleksandra Poloczek, dyrektorka rudzkiego MOSiR-u. 

Oprócz tego, że Anita trenuje na naszym obiekcie, to ma także bardzo przyjazne stosunki z pracownikami rudzkiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Anita jest radosnym człowiekiem uwielbianym przez pracowników stadionu i wszystkich, którzy ją tam spotykają. Uśmiechnięta, miła, nucąca często swoje ulubione utwory. Nie ma sytuacji, by poproszona o autograf lub zdjęcie odmówiła komukolwiek. Robi to bardzo często, a jednak każdy kto jest w pobliżu niej nie czuje skrępowania, bo dla każdego ma uśmiech i dobre słowo. Cieszymy się zawsze z jej obecności u nas, potem mocno kibicujemy. Nie przyjeżdża sama, trener i fizjoterapeuta towarzyszący jej roztaczają wokół siebie tak samo pozytywną aurę – dodaje Aleksandra Poloczek.

Trzymamy kciuki za Anitę w kolejnych zawodach!

Inni znani sportowcy na terenie Rudy Śląskiej

Warto również wspomnieć o innych znanych osobistościach ze świata sportu, które odwiedziły nasze miasto. Jako pierwszą warto wymienić Otylię Jędrzejczak, która uczyła się pływać na kochłowickim basenie. Otwarcie lodowiska na Bulochu uświetnili swoją obecnością Mariusz Czerkawski i Paweł Zygmunt, a na hali zapaśniczej często gości Marek Garmulewicz. Zuzanna Radecka-Pakaszewska regularnie organizuje programy lekkoatletyczne na stadionie, a na halembskiej hali w piłkę ręczną grał Engelbert Szolc. Warto także przypomnieć, że gościem jednego z zeszłorocznych biegów wiewiórki był Paweł Fajdek, a w Biegu Niepodległości wystartował Paweł Czapiewski. 

Komentarze (6)    dodaj »

 • Ttewor

  Pierończyk taki lansik przed wyborami z mistrzynią, zwłaszcza kiedy w mieście chojnia musi mieć tylko jedno na celu WYBORY i zakup kleju do stołka.

 • kule bele

  a co my sam som przechowalnia polskigo bagażu

 • leon

  Trudno, co robić...

 • Rudolf

  W ramach treningu przerzuca węgiel z bezrobotnymi gospodyniami z Kafałzu.

 • Halymbiok

  Brawo Anita. Trzymaj tak dalej. Złoto jest twoje. Kibicujemy Ci.

 • Kibic

  Brawo pani Anito Warszawa pani nie chciała Ruda Śląska odda dla pani serce

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również