RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpieczeństwo seniorów – cykl spotkań profilaktycznych

  • Dodano: 2022-01-20 09:15

Jak nie stać się ofiarą oszusta? Jak uniknąć kradzieży? Dlaczego warto nosić odblaski także w terenie zabudowanym? Na te i szereg innych pytań odpowiadał policyjny profilaktyk. Wydarzenie zorganizowano wspólnie z rudzkim Dyskusyjnym Klubem Seniora.

Spotkanie policyjnego profilaktyka z seniorami odbyło w salach Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Nowym Bytomiu. Wydarzenie poświęcono problematyce różnego rodzaju oszustw, kradzieży i wyłudzeń. Mundurowy z rudzkiej prewencji mówił również o bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym.

Sierżant Mateusz Pańdzioch omówił metody i techniki działań przestępców

Rozmawiał z  seniorami o tym w jaki sposób oszuści próbują wyłudzić od nich pieniądze. Pokrzywdzeni, którzy padają ofiarą oszustw metodami "na wnuczka", „na policjanta” i pokrewnymi, nierzadko tracą oszczędności całego swojego życia. Mundurowy przypomniał uczestnikom spotkania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z domokrążcami oraz osobami podającymi się za przedstawicieli różnych firm i instytucji. Pamiętajmy, że nie mamy obowiązku wpuszczać do mieszkania nikogo. Jeśli zdecydowaliśmy się zaprosić do mieszkania nie znaną nam osobę, bezpiecznie jest poprosić o towarzystwo sąsiada.

Przestępcy najczęściej oszukują osoby, które są w mieszkaniu same

Obecność bliskiej lub znajomej nam osoby najprawdopodobniej zniechęci potencjalnego oszusta. Druga część policyjnego spotkania poświęcona była bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Profilaktyk omówił szereg niebezpieczeństw, które mogą wystąpić na drodze. Ponadto zachęcał do noszenia elementów odblaskowych w widocznych miejscach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.