Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpłatny kurs samoobrony z okazji Dnia Kobiet ruszy 9 marca! Bądź bezpieczna!

 • Dodano: 2019-02-27 06:45, aktualizacja: 2019-02-27 06:58

Bezpłatny kurs samoobrony z okazji Dnia Kobiet ruszy 9 marca! Już po raz szósty rudzianki będą miały okazję wziąć udział w szkoleniu, które pozwoli im poradzić sobie w sytuacji zagrożenia.

Kurs, który składa się z ośmiu spotkań, poprowadzą instruktorzy z Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane będą w rudzkim Urzędzie Miasta od 28 lutego do 6 marca. Liczba miejsc ograniczona!

Od pierwszej edycji szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i jestem przekonana, że w tym roku będzie tak samo. Dlatego zachęcam wszystkie panie do udziału. Z pewnością poczują się bezpieczniej dzięki umiejętnościom, które zdobędą podczas kursu – zachęca Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. – Myślę, że to nie ostatnia edycja i w przyszłym roku znowu zorganizujemy te bardzo lubiane przez rudzianki zajęcia – dodaje.

Zajęcia poprowadzą instruktorzy, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich

Pierwsze szkolenie odbędzie się w sobotę /9 marca/ od godz. 9:00 do 10:30 w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate przy ul. Ratowników. Pozostałe siedem w każdą kolejną sobotę od 16 marca do 20 kwietnia w tych samych godzinach. Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Roman Dymek, Marek Partuś i Piotr Muc, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

Zależy nam na tym, żeby uczestniczki szkolenia nauczyły się konkretnych technik samoobrony i umiały się skutecznie obronić się przed atakiem napastnika. Na pierwszych zajęciach dowiedzą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać – zapowiada Roman Dymek – jeden z instruktorów. - Organizujemy to szkolenie już po raz szósty i co roku cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem pań. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo – dodaje.

Zapisy na kurs przyjmowane będą od 28 lutego, od godz. 8:00 do 6 marca, do godz. 16:00 pod adresem: media@ruda-sl.pl oraz pod numerem telefonu 32 342 36 06. Można też zgłosić się osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Jedna osoba może zgłosić maksymalnie dwie osoby.

Ze względu na wielkość sali w kursie udział może wziąć 40 pań, dlatego o uczestnictwie w zajęciach zdecyduje kolejność zgłoszeń – zaznacza Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.

Komentarze (5)    dodaj »

 • szczelające gitary

  Lepszym rozwiązaniem byłby powszechny dostęp do broni palnej. Złodziej czy gwałciciel dwa razy by pomyślał przed atakiem na uzbrojoną kobietę. Zwykły obywatel po odpowiednim przeszkoleniu czułby się bezpieczniej. Przykład Szwajcarii jest godny naśladowania. Największy odsetek broni palnej na mieszkańca w Europie i najniższa ilość zabójstw oraz przestępstw przeciwko mieniu.

 • Moris

  Powszechny dostęp do broni palnej?!.Juz to widze jak te kobieciny chodzą z pistoletem, prędzej to te gwalciciele i złodzieje wyposażyli by się w gnata. Nie wspominając o kibolach terz maczety, to pomysł co by było przy dostępie do broni.

 • Komentator państwowy

  Komentarz zupełnie nie na temat.

 • sczelające gitary

  Taki kurs samoobrony jest jak ten taniec (one bilion rising) przeciwko agresji. Maskowanie i udawanie, że się coś robi bez żadnego pożytku. Cel wydaje się szczytny, tylko nikt nie mówi, że po szkoleniu tak na prawdę niewiele się potrafi a po pół roku nawet nie wie od czego zacząć obronę. Tylko regularne ćwiczenia podnoszą efektywność.

 • Komentator państwowy

  I kolejny komentarz nie na temat. Zupełnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również