Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Burek sam nie poprosi o pomoc" - wesprzyj bezdomne zwierzaki

  • Dodano: 2019-11-15 12:30

Dzisiaj ruszyła VII edycja ogólnopolskiej akcji "Burek sam nie poprosi o pomoc", w której trakcie zbierane są środki na zakup karmy dla zwierząt bytujących w schroniskach, przytuliskach i fundacjach w całej Polsce. W akcji bierze udział także rudzkie schronisko.

Zima zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią bardzo trudny czas dla schroniskowych czworonogów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim.

Aby wesprzeć bezdomne zwierzaki bytujące w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Rudzie Śląskiej, wystarczy przekazać symboliczną złotówkę i pomóc im przetrwać zimę. Dzięki temu przysłowiowy Burek otrzyma pełną michę karmy! Aby wesprzeć rudzkie schronisko, kliknij TUTAJ.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "FAUNA” powstało w 1994 roku, jako organizacja społeczna o charakterze charytatywnym. Priorytet w działalności stowarzyszenia stanowi prowadzenie Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej. Schronisko, w którym zamieszkuje ponad 400 zwierząt, utrzymuje się głównie dzięki pomocy sponsorów, tj. firm oraz osób prywatnych.

Schronisko jest miejscem, w którym pomoc otrzyma każdy zwierzak. Często czworonożnym podopiecznym potrzebna jest pomoc natychmiastowa. Porzucane w lesie, zaniedbane, głodzone, one wszystkie czekają na poprawę losu. Wiele z nich doczekuje swojego szczęśliwego zakończenia, ale jest to możliwe tylko dzięki wspólnej natychmiastowej reakcji. TOZ „FAUNA” prowadzi również Pogotowie Interwencyjne. Działający w terenie inspektorzy niosą ratunek porzuconym oraz pomoc krzywdzonym, cierpiącym zwierzętom. Pogotowie reaguje na sygnały służb miejskich oraz mieszkańców, dotyczący zwierząt bezdomnych lub niehumanitarnie traktowanych.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również