Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Burek sam nie poprosi o pomoc" - wesprzyj bezdomne zwierzaki

  • Dodano: 2019-11-15 12:30

Dzisiaj ruszyła VII edycja ogólnopolskiej akcji "Burek sam nie poprosi o pomoc", w której trakcie zbierane są środki na zakup karmy dla zwierząt bytujących w schroniskach, przytuliskach i fundacjach w całej Polsce. W akcji bierze udział także rudzkie schronisko.

Zima zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią bardzo trudny czas dla schroniskowych czworonogów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim.

Aby wesprzeć bezdomne zwierzaki bytujące w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Rudzie Śląskiej, wystarczy przekazać symboliczną złotówkę i pomóc im przetrwać zimę. Dzięki temu przysłowiowy Burek otrzyma pełną michę karmy! Aby wesprzeć rudzkie schronisko, kliknij TUTAJ.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "FAUNA” powstało w 1994 roku, jako organizacja społeczna o charakterze charytatywnym. Priorytet w działalności stowarzyszenia stanowi prowadzenie Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej. Schronisko, w którym zamieszkuje ponad 400 zwierząt, utrzymuje się głównie dzięki pomocy sponsorów, tj. firm oraz osób prywatnych.

Schronisko jest miejscem, w którym pomoc otrzyma każdy zwierzak. Często czworonożnym podopiecznym potrzebna jest pomoc natychmiastowa. Porzucane w lesie, zaniedbane, głodzone, one wszystkie czekają na poprawę losu. Wiele z nich doczekuje swojego szczęśliwego zakończenia, ale jest to możliwe tylko dzięki wspólnej natychmiastowej reakcji. TOZ „FAUNA” prowadzi również Pogotowie Interwencyjne. Działający w terenie inspektorzy niosą ratunek porzuconym oraz pomoc krzywdzonym, cierpiącym zwierzętom. Pogotowie reaguje na sygnały służb miejskich oraz mieszkańców, dotyczący zwierząt bezdomnych lub niehumanitarnie traktowanych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.