Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bykowina: Święto Kolorów 2021 w Rudzie Śląskiej, czyli eksplozja barw i radości [FOTO]

 • Dodano: 2021-10-03 21:30, aktualizacja: 2021-10-04 09:19

W niedzielę, 3 października, w Bykowinie zorganizowano jesienną odsłonę Święta Kolorów. Barwne wydarzenie niezmiennie przyciąga rzesze ludzi, którzy lubią się bawić, obsypując barwnym proszkiem przy dźwiękach muzyki. Tak było i  tym razem. Zobaczcie zdjęcia!

Holi pochodzi z Indii

Warto dodać, że święto Holi wywodzi się z Indii, bowiem to hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzone jest przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna, który przypada w okresie lutego/marca. Drugiego dnia święta, czyli w dniu Dhulandi hindusi obrzucają się nawzajem kolorowym proszkiem i polewają wodą. Co ciekawe, dawniej proszek ten wytwarzano z roślin kwitnących na wiosnę. Z biegiem lat święto, choć w znacznie ograniczonej formie, zaczęto celebrować także w pozostałych zakątkach świata.

Eksplozja kolorów odbywa się w Rudzie Śląskiej regularnie. Ostatnia edycja miała miejsce 12 września na terenie OSiR Slavia. Tym razem na miejsce wydarzenia wybrano Bykowinę, czyli tam, gdzie odbywał się także Dzień Baniek Mydlanych.

Holi Święto Kolorów 

Przypomnijmy, że Holi Święto Kolorów to ogólnopolska edycja festiwalu, który cieszy się popularnością na całym świecie. Najważniejszym elementem wydarzenia jest wyrzut kolorowych proszków w powietrze.

- Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych! Poczuj magię zabawy, obrzucaj sie kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi. Baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJów - możemy przeczytać na stronie organizatorów. 

Bykowina: Święto Kolorów 2021 w Rudzie Śląskiej, czyli eksplozja barw i radości

Komentarze (6)    dodaj »

 • pogarda

  zaraza zaraze roznosi i rozsiewa, armatki wodne by sie tam przydały

 • Axelmixer997

  poganizm

 • *v*.

  Tu jest Polska a nie Indie , idiotyczne sypanie się kolorowym proszkiem ma swój cel tzw. wyparcie regionalnych tradycji związanych z Polskimi obyczajami.

 • n4u

  taa, na bykowinie festyn, na halembie odpust - kupa ludzi i tylko wziąć i zarazić się covidem ...

 • Łukasz

  Mam nadzieję że Pan/Pani nie przebywa w żadnych miejscach gdzie jest więcej osób. Zakupy czy cokolwiek.

 • Kellu z południowej

  W sklepach jest 100% bezpiecznie, przecież ŻADEN kasjer jeszcze nie zachorował ani nie zamknięto ANI jednego sklepu w kraju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również