Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czterech kierowców zlekceważyło sądowy zakaz prowadzenia pojazdów!

  • Dodano: 2021-11-22 11:15

W ubiegły weekend policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali, aż czterech kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić samochód pomimo sądowego zakazu. Służby przypominają: kierowanie pomimo sądowego zakazu i decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem. Podczas kontroli drogowej mundurowi sprawdzają dokumenty pojazdu i kierowcy. Jazda mimo zatrzymania prawa jazdy, wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień lub wręcz z sądowym zakazem z pewnością nie umknie ich uwadze.

W piątek na trasie N-S  policjanci z czwórki zatrzymali do kontroli dostawczego mercedesa, którym kierował 41-letni gliwiczanin. W policyjnej bazie widniało, że ma on zatrzymane uprawnienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W sobotę rano policjanci z drogówki zatrzymali z kolei 20-latka kierującego samochodem, który również ma zatrzymane uprawnienia i sądowy zakaz. Młody katowiczanin wpadł, bo przekroczył prędkość w centrum miasta. Trzeci z kierowców, który nie miał prawa siadać za kierownicę, został zatrzymany przez kryminalnych z rudzkiej komendy. 33-letni mieszkaniec Katowic w sobotnie przedpołudnie na ulicy Niedurnego kierował bmw pomimo sądowemu zakazowi. Czwarty zatrzymany to 19-latek, który kierował citroenem na ulicy Bukowej w niedzielny wieczór. Rudzianin wpadł, gdy został zatrzymany do kontroli przez policjantów z czwórki. Pomimo swojego wieku, rudzianin już załapał się na trzy letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który jak widać, lekceważy, popełniając kolejne przestępstwa.

Jazda bez prawa jazdy po zakazie - czym grozi?

Należy pamiętać, że kierowanie wbrew wydanemu przez sąd zakazowi jest przestępstwem z art. 244 kk, zagrożonym karą więzienia od trzech miesięcy do lat pięciu. Natomiast kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem z art. 180a kk, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Warto wiedzieć, że w przypadku jakiejkolwiek szkody, spowodowanej w takiej sytuacji, kierowcę nie obejmuje dobrodziejstwo ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Na zasadach regresu prawnego wszystkie zniszczenia będzie więc musiał pokryć ze swego majątku!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również