Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy Oddział Neurologiczny w Szpitalu Miejskim zostanie zawieszony w działaniu?

 • Dodano: 2019-08-10 10:15, aktualizacja: 2019-08-12 10:58

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy o otwarciu zmodernizowanego Oddziału Neurologicznego wraz z Oddziałem Udarowym w nowej lokalizacji w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej — Goduli. Dzisiaj pojawiły się pogłoski, że oddział zostanie zawieszony w działaniu. Informacje na ten temat na Facebooku przekazał wiceprezydent Krzysztof Mejer. Co się stało?

Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość od jednego z naszych czytelników, że Oddział Neurologiczny w rudzkim szpitalu zostanie zawieszony w działaniu. Dzisiaj informacje na ten temat przekazał wiceprezydent Krzysztof Mejer. Zapytany o tę sprawę na jednej z grup, na portalu społecznościowym napisał:

Mogę potwierdzić, że lekarze z neurologii złożyli wypowiedzenia z pracy. Prowadzimy jeszcze z nimi rozmowy. Jeśli nie zmienią zdania, to niestety będziemy musieli zawiesić funkcjonowanie neurologii na 3 miesiące, ale powtarzam, nic jeszcze nie jest przesądzone. Robimy wszystko, by sytuacje opanować. Prowadzimy rozmowy z innymi lekarzami, ale ich po prostu brakuje. Lekarze nie chcą pracować w szpitalach. Nie chcą z wielu powodów. Niestety podobne problemy mają również inne placówki.


Czytaj także: W szpitalu otwarto zmodernizowany Oddział Neurologiczny


Warto przypomnieć, że Oddział Neurologiczny wraz z Oddziałem Udarowym w ubiegłym roku przeszedł gruntowną modernizację. Nowa neurologia mieści się w części szpitala, którą kiedyś zajmował oddział psychiatryczny. Od dziesięciu lat była nieużywana. Remont i instalacja nowej aparatury trwały cztery miesiące. Nowy Oddział Neurologiczny ma 29 łóżek, OIOM neurologiczny oraz salę intensywnego nadzoru nad chorymi z udarem mózgu. Inwestycja była m.in. zrealizowana dzięki dofinansowaniu miasta.

Oddział Neurologiczny rocznie hospitalizuje około 900 pacjentów, z czego 360 to osoby z udarem mózgu. Największy odsetek chorych z niedokrwiennym udarem mózgu jest leczonych trombolizą dożylną.

Jak przekazał wiceprezydent Mejer, informacja o zawieszeniu działania Oddziału Neurologicznego nie jest jeszcze przesądzona! Wciąż trwają rozmowy z lekarzami. O wszystkich nowych informacjach na ten temat, postaramy się informować na bieżąco.

Komentarze (33)    dodaj »

 • Lolitka

  Wstyd żeby takie miasto jak Ruda Śląska nie miało porządnego szpitala. Miałam z nim styczność kilka razy i jak do tej pory słyszałam o sukcesach jedynie na neonatologii a na pozostałych oddziałach prowadzą leczenie paliatywne, bo ratowaniem życia ciężko to nazwać. Wręcz znam przypadek gdzie właśnie z oddziału neurologicznego przewiezli pacjenta do szpitala w innym mieście i tam zmarł bo po złym leczeniu na Goduli nie było dla niego już szans na ratunek.

 • Reguła

  To nie jest problem jednego oddziału a całego szpitala, idziesz na zabieg a przez to że lekarza nie ma odwołują zabieg po kilka razy. Szpital jest patologicznie zarządzany, w tym wszystkim nie wiem dlaczego Wesoły i jego ekipa z PiS nie uderzą w stół!? Mają środki możliwości mogli by pozamiatać szpital, miasto też poustawiać a jednak milczą. Tylko przy wyborach PiS aktywny, szkoda

 • alojz

  poprawka : oddział już jest zawieszony ! przyjęć nie ma ! Może Pani prezes znow dostanie 100tys zł za dobrą prace w tym szpitalu nikt tak dobrze nie pracuje jak widać!

 • jorg

  Takie zarządzanie szpitalem, to wina prezes Adamek sprowadzonej przez mejerów. Dostaje niebotyczne pieniądze, to kpina i proceder dawać taką kase takiemu nieudacznikowi nieudacznikowi

 • Pacjentka

  3 lata tutaj nic i na własną rękę udałam się po leczenie do Krakowa i Warszawy - od tamtej pory mam leczenie i stan chorobowy - długa recesja, działa.

 • Poinformowany

  To nie wina Pani prezes zarabiajacej 500 tyś rocznie , została wybrana przecież przez człowieka nieomylnego wiceprezydenta Mejera zarabiajacego 300 tyś, zł rocznie a mającego oszczędności na poziomie 12 tysięcy złotych 76 euro hahaha i 460 tysiecy długu w kredycie . Jak Pan wiceprezydent tak zarządza swoim prywatnym majatkiem to nie się co dziwić że jest zadowolony z 7.5 miliona długu szpitala. APELUJE więc do załogi szpitala pracujcie na wolontariacie, bo to Wy jesteście problemem ,wasza praca to powołanie haha i slużba

 • Reguła

  Taki efekt otwierania oddziału na wybory! A oddział pediatrii? Z tego co na łamach tego portalu było pisane powinien już być dawno otwarty a nie jest. Skadnaliczne jest zarządzanie placówką. Jako, że prezes to Mejerowa z nadania to dostaje podwyżki premie oto a suweren Rudzki bije brawo!

 • Pacjent

  Pani.prezes tego szpitala powinna się podać do dymisji, tak było by honorowo ale lepiej winę zwalić na lekarzy i wszystkich w koło niż przyznać się do porażki.

 • Syn

  Oba Rudzkie szpitale to dno. Zamiast pomagać to dobijaja lub uszkadzaja chorych zamiast leczyć, ewentualnie zostaje opcja braku zainteresowania pacjentem w celu leczenia.

 • Kat

  Dać pani prezes kolejną premię! Przecież świetnie sobie radzi. "Prawda" Mejera jest jak "lotnika"z Rzeszowa. Żyję w kraju gdzie ciągle robi mnie ktoś w . .... za moją kasę.

 • Ja

  Co lekarze nie chcą pracować leżałem tam lekarze na tym oddziele to parodia a przede wszystkim pani doktor ciemnowlosa ktura wogule nie szanuje pacjentów a traktuje gorzej niż bydło ja na we byłem na skardze u dyrektora szpitala. Bardzo dobrze wywalić i zatrudnić nowych

 • Pacjent

  Szkoda, że nie piszecie nic o pielęgniarkach uciekających z tego szpitala, nie tylko z oddziału neurologii. ZARAZ nie bedzie w tym szpitalu komu pracować, nie dziwne skoro zarobki w innych szpitalach są nieporównywalnie większe.Ŕóbcie tak dalej brawo.

 • Rudzianka

  A gdzie przysięga Hipokratesa?tylko kasa się liczy, księży się czepiacie a lekarzy też nie ma z prawdziwego powołania

 • Karminadel

  Rudzianką być jest fajnie, lekarze powinni być z powołania, nauczyciele też i pewnie jeszcze wiele innych zawodów. Tylko rudzianka pracę nie wykonuje z powołania więc jej się należy. Cóż to za typ człowieka?!

 • Sisters

  Za przysiege nie da sie wyzyc i wyzywic rodzine. Ludzie zyjacy od lat na koszt panstwa maja wieksze dochody od tych pracujacych w tym szpitalu

 • Bu

  No tak, najlepiej jakby pracowali za darmo, bo przecież składali przysięgę.

 • letni

  No no biblijoteka nowa,piec wysoki zhuty na widoki kupiony,ine [...]y,to zczego brac na leczenie,trzeba cierpliwie czekac na litosc czy jak,aby do przodu.

 • Ala

  Powinni podnieść zarobki lekarzom i sprowadzić więcej specjalistów. Bez inwestycji w kadrę szpital nie będzie miał dobrej renomy.Cudów nie ma.

 • Ala

  Tromboliza dożylna to poważna sprawa. Powinni sprowadzić lekarzy, którzy umieją to robić z dobrym skutkiem bo nie każdy szpital to potrafi. Nie wiem jak jest w Goduli pod tym względem. Za tym powinny iść pieniądze bo wkrótce nie będzie miał kto nas leczyć. Cudów nie ma trzeba zapłacić.

 • Ala

  Tromboliza dożylna to poważna sprawa. Powinni sprowadzić lekarzy, którzy umieją to robić z dobrym skutkiem bo nie każdy szpital to potrafi. Nie wiem jak jest w Goduli pod tym względem. Za tym powinny iść pieniądze bo wkrótce nie będzie miał kto nas leczyć. Cudów nie ma trzeba zapłacić.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również