Wiadomości z Rudy Śląskiej

Diablice z szansą na brązowy medal Mistrzostw Polski

  • Dodano: 2020-06-26 06:15, aktualizacja: 2020-06-25 17:49

Polskie, śląskie i rudzkie rugby w najbliższych tygodniach dokończy sezon 2019/2020. Nie dotyczy to jednak wszystkich zespołów K. S. RUGBY Ruda Śląska.  
    

Rozgrywki II ligi decyzją Polskiego Związku Rugby nie zostały wznowione, co oznacza, że Gryfów nie zobaczymy na razie w grze. Sezon zakończono ustalając kolejność w ligowej tabeli na podstawie miejsc zajmowanych przez zespoły po rundzie jesiennej. Gryfy zakończyły zatem sezon 2019/20 na 4 miejscu, do I ligi awansowała Posnania Pozna.
    

Podobnie stało się z rozgrywkami dzieci i młodzieży. Nie odbędzie się finałowy Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży, klasyfikację klubów pozostawiono bez zmian po rundzie jesiennej. W ogólnopolskiej klasyfikacji generalnej K.S. RUGBY Ruda Śląska zajmował w niej 7 miejsce. Nie odbyły się niestety (być może odbędą się jesienią) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których Bajtle zawsze odgrywały istotną rolę.
    

Jedyną drużyną która dokończy obecny sezon są Diablice. W nieco okrojonym zakresie, ale zawsze. Zamiast planowanych 4 turniejów w wiosennej części sezonu dograne zostaną tylko dwa - 27 czerwca br. w Warszawie i 4 lipca br. w Gdańsku. Diablice stoją przed wielką szansą zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Polski (piątego w klubowej kolekcji), gdyż na chwilę obecną zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli.                                

O wszystkim najprawdopodobniej zadecyduje najbliższy turniej w Warszawie. Diablice zagrają w nim w Ekstraligowej czwórce z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk, Black Roses Posnania Poznań i Legią Warszawa (awansowała z I ligi po ostatnim turnieju). O ile sprawa tytułu mistrzowskiego: Biało-Zielone i wicemistrzowskiego: Posnania jest już rozstrzygnięta, to o trzecim miejscu i brązowym medalu Mistrzostw Polski rozstrzygnie najprawdopodobniej bezpośrednia rywalizacja Diablic i legionistek. W przypadku zwycięstwa Diablic, rudzianki będą miały brązowy medal praktycznie w kieszeni. Jeżeli przegrają, spadną przed ostatnim turniejem z Ekstraligi do I ligi i o ewentualnym medalu będą niestety decydowały inne zespoły. Szansa jest ogromna, choć forma rudzianek jak i pozostałych zespołów z powodu przerwy spowodowanej COVID-19 to jeden wielki znak zapytania.
    

Jedno jest pewne - emocje zapowiadają się ogromne i warto wszelkimi kibicowskimi sposobami wesprzeć Diablice w najbliższe sobotnie popołudnie 27 czerwca 2020 r.

Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.