Wiadomości z Rudy Śląskiej

Do seniorów wydzwaniają "tajni policjanci". Policja apelują o ostrożność!

 • Dodano: 2020-08-28 13:45

Wczoraj policjanci z Rudy Śląskiej otrzymali kolejne zgłoszenia o próbach oszukania starszych mieszkańców miasta. Do jednej z rudzianek zadzwonił fałszywy policjant i próbował nakłonić do przekazania 10 tys złotych. Kobieta sprawdziła jego tożsamość dzwoniąc do prawdziwych policjantów i tym ustrzegła się przed stratą oszczędności.

W czwartek, 28 sierpnia, do rudzkich policjantów zaczęły docierać zgłoszenia dotyczące usiłowań oszustw na seniorach. Na szczęście były to nieudane próby.

Z mieszkańcami Rudy Śląskiej kontaktowali się oszuści podający się za policjantów

W rozmowie padało nazwisko oraz numer legitymacji służbowej. „Policjant” pytał, czy posiada konto w banku i ile ma na nim zgromadzonych pieniędzy. Policja przypomina, że policjanci nigdy w rozmowach telefonicznych nie pytają o oszczędności zgromadzone w bankach, ani nie proszą o przekazywanie ich w celu złapania oszustów. Tak prowadzona rozmowa, od razu powinna być sygnałem alarmowym! Ponownie apelują do wszystkich mieszkańców, by ostrzegli swoich bliskich: rodziców, dziadków, dalszą rodzinę czy sąsiadów seniorów.

Zadzwońmy do nich szybciej, niż zrobią to oszuści

Lubińscy policjanci stworzyli spot na podstawie prawdziwej historii, która wydarzyła się na terenie ich powiatu, aby zobrazować w jaki sposób działają sprawcy. Warto obejrzeć ten film i zwrócić uwagę na autentyczne elementy technik psychomanipulacji, jakie stosują przestępcy. Link do komunikatu Lubińskiej Policji - Kampania społeczna skierowana do seniorów. Zobaczcie, przed czym ostrzegają policjanci

ZOBACZ FILM

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • novara

  Jest mnóstwo osób nie tylko starych które wierzą we wszystko co zobaczą w telewizji, usłyszą w radiu lub wyczytają w necie.Wystarczy popatrzeć w sklepie jaką prasę kupują i na miejscu komentują. Stek bzdur dostępnych na każdym portalu że jedna wyklucza drugą . Wystarczy że ktoś zadzwoni i przedstawi się że dzwoni z Warszawy . Spodnie pełne.

 • Monika

  powyłączać im telefony, a zresztą biednych nie okradną

 • zonk

  "biednych nie okradną" jakie to polskie typowe schadenfreude. Z tym sercem pełnym zawiści to jako naród daleko nie zajdziemy.

 • Elian

  A co policja z tym robi oprócz ostrzegania?

 • kotPrezesa

  Dokładnie. Powinni ich wyłapywać i kara bezwzględna 3 lata więzienia.A Policja tylko ostrzega. Za to się im płaci ?

 • Koczor Donald

  Policja może łapać a niezależne sądy wypuszczą.

 • ehh

  Będziemy gadać o sądach wtedy gdy policja złapie. Na razie nie złapała więc to jest twoja pusta partyjna paplanina. Partyjne sądy mieliśmy już przez 50 lat PRL. Tęskno ci ? Miałeś czerwoną książeczkę ?

 • Magma

  No właśnie. Ciekawe skąd mają takie informacje (przestępcy się znaczy) jak numer telefonu, wiek ew. ofiary w dobie wszechobecnego RODO

 • Zenobiusz

  Na naiwność i głupotę jeszcze nikt nie znalazł rozwiązania. Masz pole do popisu możesz się wykazać, wytłumacz emerytom, żeby nie rozdawali kasy na lewo i prawo.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.