Wiadomości z Rudy Śląskiej

Działania "Bezpieczny pieszy" na rudzkich drogach

  • Dodano: 2018-08-21 13:15

Policjanci rudzkiej drogówki prowadzą dziś (21.08) akcję „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem. W kilku wytypowanych miejscach miasta policjanci przeprowadzają wzmożone kontrole pojazdów i pieszych uczestników ruchu.

Stróże prawa, oprócz codziennych kontroli drogowych, prowadzą różnego rodzaju działania drogowe. Należy do nich trwająca dzisiaj akcja „Bezpieczny pieszy”. Jak sama nazwa wskazuje, policyjna akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi prowadzą więc kontrole stosowania się przez pieszych do przepisów ruchu drogowego. Priorytetem jest ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych oraz podniesienie świadomości wśród kierujących pojazdami, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

W kilku wytypowanych miejscach miasta policjanci prowadzą wzmożone kontrole. Zwracają szczególną uwagę na zachowanie pieszych czyli głównie na to czy ich zachowanie na drodze nie stanowi niebezpieczeństwa dla nich samych i dla innych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań stróże prawa zwracają również uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Pośpiech, nieuwaga, roztargnienie i ryzykowne zachowania na drodze mogą prowadzić do tragedii.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Komentarze (3)    dodaj »

  • Erich struna

    Jo je i pieszy i szofer i wiym że wina je po jednych i drugich.Te co łażą piechty włażą się na pasy kej chcą,jedyn przełazi, za 2 sekundy nastympny i tak szofery stojom z 3 minuty bo te się łażą keby yno łoni byli.A szofery zaś tyż by im mogli stować kej dyszcz leje abo som bajtle lub starziki.

  • szosowy

    Piesi chodzom po jezdni jak swiente krowy,lac mondaty im grube.

  • arko

    Kierowcom się yanosik przyda, bo pewnie im się najbardziej podczas tej akcji oberwie. Jestem pewien. że mandatów sięsporo posypie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również