Dziś przy Szkole Podstawowej nr 22 oficjalnie otwarto nowe “Podwórko Talentów Nivea”!
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 22 im. Jana Stefana Dworaka świętowała urodziny swojego patrona! Dzisiejsza uroczystość połączona została także z otwarciem podwórka, które zostało wyróżnione przez jury w tegorocznej edycji konkursu “Podwórko Nivea”.
NIVEA już po raz 7. budowało wyjątkowe podwórka w całej Polsce. W tym roku firma wybudowała kolejne 20 Podwórek Talentów NIVEA! Jury nagrodziło 5 lokalizacji. Później internauci mogli poprzez głosy zdecydować, gdzie powstanie kolejnych 15 Podwórek Talentów NIVEA.
“Podwórko Talentów Nivea” przy SP nr 22
W tym roku członkowie jury docenili zaangażowanie i kreatywność rudzian. Zdecydowali, że podwórko Nivea powstanie przy ul. Ratowników w Rudzie Śląskiej. Nowy plac zabaw wygrała Szkoła Podstawowej nr 22 im. Jana Stefana Dworaka w Nowym Bytomiu. Dzisiaj odbyło się jego oficjalne otwarcie.
Najmłodsi mieszkańcy Nowego Bytomia mogą korzystać z takich atrakcji jak:
- Kubik do wspinaczki,
- Urządzenie do balansowania,
- Trampolina,
- Wesoła huśtawka,
- Nowe planetarium,
- Karuzela integracyjna,
- Piaskownica z torem do gry w kapsle,
- Tuby,
- Tablice z grami,
- Huśtawka ważka,
- Zjeżdżalnia.
Urządzenia te mają na celu rozwijać kreatywność najmłodszych. Na terenie placu zabaw znajduje się także wiele tablic edukacyjnych.
Nie jedyne w Rudzie Śląskiej
Podwórko Nivea w Nowym Bytomiu nie jest jedynym, które powstało w Rudzie Śląskiej. W poprzedniej edycji konkursu, udało się wywalczyć budowę placu zabaw, który powstał przy ul. Dunikowskiego – Chełmońskiego 5,7,6, na terenie Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej “Perspektywa” w Kochłowicach.
Tagi:
Nowy Bytom

















































![Seria niefortunnych zdarzeń na wireckim rondzie. Kolejni kierowcy mocno się pogubili! [FILMY]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/kolaz.jpg)
![Ruszył nabór wniosków na wynajem lokali mieszkalnych przy ul. Jerzego Ziętka [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/611494374_1612235476513316_4126602015170802038_n.jpg)
![Zderzenie czołowe na ul. Brzechwy. Kierowca jechał pod prąd na drodze jednokierunkowej [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/35-festiwal-afisz_page-0001.jpg)
![Na rondo… pod prąd? O mały włos! Wireckie rondo problematyczne dla kolejnego kierowcy [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/Bez-tytulu.png)








Komentarze (9) DODAJ