Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ekipa drugiego rudzkiego wymazobusa jest już gotowa do pracy

  • Dodano: 2020-04-28 11:15

Od dziś kolejny zespół wyjazdowy w warunkach domowych będzie pobierał próbki od rudzian z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Decyzję o uruchomieniu drugiego wymazobusa podjęliśmy po rozmowach i analizach dokonanych z naszym sanepidem. Karetka została udostępniona przez prywatnego przedsiębiorcę za „symboliczną złotówkę”, natomiast miasto będzie ponosić koszty paliwa, serwisu, dezynfekcji i wynagrodzenia obsługi. Z kolei od wojewody otrzymaliśmy sprzęt ochrony osobistej. Z tego miejsca dziękuję wszystkim za nieocenioną pomoc i wsparcie – mówi prezydent Grażyna Dziedzic.

To już kolejna inicjatywa tego typu realizowana w Rudzie Śląskiej

Wcześniej miasto zapewniło obsługę pielęgniarek dla mobilnej grupy wymazowej utworzonej przez rudzki sanepid, która początkowo obsługiwała Rudę Śląską, Chorzów oraz Bytom, a obecnie pobiera wymazy tylko od rudzian. Była to jedna z pierwszych inicjatyw tego typu w naszym województwie.

Posłuchaj wypowiedzi wiceprezydenta Krzysztofa Mejera

Wg najnowszych danych w Rudzie Śląskiej odnotowano 52 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, 3 zgony osób zakażonych koronawirusem oraz 7 ozdrowieńców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.