Wiadomości z Rudy Śląskiej

Fala hejtu wylała się na prezydent Rudy Śląskiej po spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim

 • Dodano: 2020-06-16 10:00, aktualizacja: 2020-06-19 07:50

"Spadaj", "do grobu z tobą", "dziwię się, że wyjechał ze Śląska żywy", "miejscowa idiotka z warszawskim kretynem", "menda", "wiedźma" - komentarze o takiej treści i wiele innych pojawiło się pod zdjęciem Grażyny Dziedzic z kandydatem na prezydenta RP - Rafałem Trzaskowskim. Prezydent Rudy Śląskiej napisała na Facebooku, że jest wstrząśnięta tym, co spotkało ją po opublikowaniu zdjęcia.

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, w piątek spotkała się z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Spotkanie zorganizowano w Czeladzi i było na nim wielu innych samorządowców z miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Po tym wydarzeniu na Facebook'owym profilu prezydent Grażyny Dziedzic pojawiło się zdjęcie z Rafałem Trzaskowskim. Prezydent podpisała je słowami:

- Rozmowa samorządowca z samorządowcem o silnym i niezależnym samorządzie. Tak najkrócej mogę podsumować dzisiejsze spotkanie z Rafałem Trzaskowskim. To jedyny kandydat na prezydenta RP, który jak dotąd zaprosił mnie do dyskusji o przyszłości miast, gmin i powiatów, a przede wszystkim Rudy Śląskiej.

Prezydent Rudy Śląskiej nie spodziewała się, że zdjęcie wywoła taką lawinę hejtu. Pod postem zaczęły pojawiać się skandaliczne komentarze. Oprócz wyzwisk i hejtu internauci dopuścili się nawet grożenia prezydent śmiercią. Wiele komentarzy, które pojawiły się pod postem, nie nadaje się do cytowania.

- Jestem zdruzgotana poziomem niektórych komentarzy, które zostały zamieszczone pod moim zdjęciem z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. "Spadaj", "do grobu z tobą", "dziwię się, że wyjechał ze Śląska żywy", "miejscowa idiotka z warszawskim kretynem", "menda", "wiedźma"... Brak mi słów! Mnie uczono, że dyskutuje się na argumenty rzeczowe, a nie emocjonalne - napisała Grażyna Dziedzic w kolejnym poście.

Prezydent Dziedzic zwróciła się do internautów, by uszanowali różnice światopoglądowe innych osób i odnosili się do siebie z szacunkiem. Podkreśliła, że można się nie zgadzać, ale zawsze trzeba dyskutować merytorycznie i kulturalnie.

- Bardzo Państwa proszę, byście szanowali różnice światopoglądowe i odnosili się do siebie z szacunkiem. Świat nie jest jednorodny, bo nawet czerń i biel mają różne odcienie. To właśnie jest piękne. Pamiętajcie, że swoje wypowiedzi kierujecie do żywych ludzi, którzy mają swoje uczucia. Dlatego przed kliknięciem "opublikuj" warto jeszcze raz przeczytać swój komentarz i choć przez sekundę zastanowić się nad tym, co napisaliśmy. Słowa czasem potrafią zaboleć bardziej niż czyny - napisała Grażyna Dziedzic.

Prezydent zwróciła także uwagę na to, że w tę dyskusję wdały się też osoby, które uczestniczą lub aktywnie uczestniczyły w życiu publicznym. Dla Grażyny Dziedzic ich zachowanie jest oburzające.

- Najbardziej oburza mnie to, że w takie dyskusje wdają się też osoby, które uczestniczą lub aktywnie uczestniczyły w życiu publicznym, bo to one powinny dawać dobry przykład. Nie umiem też zrozumieć, jak można z jednej strony deklarować się jako katolik, a z drugiej w internecie wylewać na drugiego człowieka wiadro pomyj. Ja również jestem osobą wierzącą, a z katechezy w serce i umysł zapadła mi jedna naczelna zasada – że chrześcijaństwo to religia miłości - napisała prezydent Dziedzic. -Jedyne, co mnie w tym wszystkim cieszy to fakt, że choć jedna osoba miała odwagę przeprosić mnie za gorzkie słowa, które napisała. I bardzo jej za to dziękuję - dodała.

Zobacz także

Komentarze (146)    dodaj komentarz »

 • rudzianin

  Te wszystkie hejty to wysyłają nasze ksiedza którzy siedzą w internecie pisza takie hejty ,ogladaja porno.Ludzie przestali chodzic do kościoła to mają czas aby brac czynny udział w wyborach prezydenckich niezgodnych z sumieniem katolika.

 • Godula

  Jakbym pajac będzie prezydentem to tyle zrobi dla polski co królowa z Rudy czyli dużo za mało

 • karlus

  Niby walczyła z Stanią ? Teraz się okazala jaka to Platfuska! Rudzianie ale Was zrobiła w C...a.Co Wam Obiecała? ??20 zl !

 • zbibol

  Downo w tym naszym mieście mnie niy było i co widza nasza pani prezydent z takim onym co to niy pamiymto co był posłym abo niy był. Żałowoł żech mego głosu na panią Dziedzic, a teraz już go niy bydzie

 • Szkoda wyborców

  Niestety robiąc swoich wyborców za głu pka trzeba się liczyć z niepochlebnymi komentarzami. A ich treść to druga sprawa. Wystarczyło się określić z którą partią jest mi bliżej a jak jestem apolityczny to spotykam się z wszystkimi lub z nikim. Ale wtedy może nie byłoby stanowiska.

 • hahaha

  Taktyka jak P O w kampanii wyborczej kiedy wygrali obiecywali jedno a po wyborach zrobili swoje. A najśmieszniejsze, że ich wyborców też w balona zrobili a ci się jeszcze cieszą i im klaskają.

 • boluś

  A może te "ataki' na Peppę to nastęna pijar zagrywka na LITOŚĆ I WSPÓŁCZUCIE jak już dawniej bywało przy wyborach ,referendum, wtopach wszelkiego rodzaju. Wspierajcie ją , żałujcie wszak ona taka biedna,sponiewierana bez rżycie i nietoprych ludzi. Śmiech na sali'

 • Ortodoksyjny

  Zawsze głosowałem na PiS od 2005 r bo to najlepsza opcja. Pan Andrzej Duda dobrze zarządza naszym krajem. Każdy łącznie z Panią Prezydent Dziedzic ma prawo do wyrażania swoich poglądów politycznych, więc ta fala hejtu jest nieuzasadniona.

 • Wyborca

  "Pacz" Pan. A co robi Pana pisowski poseł? Ten "nasz"? Za przeproszeniem g...o.To samo będzie robił Andrew z Matim. No chyba, że Jaro coś nakaże.

 • BOSS

  RYBNIK WITA HAHAHAAA ZAWSZE NA PIS A DRUTA TEZ DUDZIE CIAGNIESZ HAHAHAH CO KUR ROBI DŁUGOPIS ZARZĄDZA HAHAHAHAHAAAA RZĄDZI JEB KRASNAL Z KOTEM zeby zdech jak brat

 • Alojz

  Niedorozwój dał głos. Wiesz z własnego doświadczenia.

 • Ciekawy

  A jeżeli trafi na wasze dziecko, powie tata to moja dziewczyna ma na imię Roman...co zrobicie? Heeeee?

 • bobo frut

  Kto z kim sypia to jego prywatna sprawa ale adopcją przez pary homo zdecydowanie NIE. Niech te osoby wczują się w te dzieci które na pewno będą wytykane palcami w szkole przez inne dzieci też tych rodziców które są ZA. Te dzieci nie będą całe życie mieć kilku lat, żeby nic z tego nie rozumieć.

 • Apsik

  Ale takie rzeczy się zdarzają bez względu na to która opcja wygra wybory, nie widzę związku.Odpowiadając na pytanie - najprawdopodobniej nic, bo w takiej sytuacji, jako rodzic, możesz się z tym pogodzić lub nie, a wtedy twoje dziecko cię oleje, wyjedzie z dziewczyną Romanem i nawet nie zadzwoni na święta.

 • Obiektywny

  Może nie przepadam za naszą Panią prezydent miasta, ale mam ten komfort że nie muszę mieszkać już w tym za 7 grodzie zwanym PL. Idźcie i głosujecie na pana prezydenta co jak pies na zawołanie pana w nocy mu do chatki biegnie bo kot się zesr... Boże , zabierz głąby do siebie ... Jestem Rudzianinem, i jak tam jestem widzę że miasto się rozwija. Może gdyby każdy nierobol wziął się za siebie i skończył gadać głupstwa w necie było by lepiej. Tylko na co tam liczyć jak poziom rozmowy jest na poziomie patoli z atomem. Żal mi Was...

 • Olo

  Nie żałuj nas. Nie kłopocz się. Damy sobie radę, nie bój się...

 • ewald

  wszyscy porządni ludzie liczą na wygraną Trzaskowskiego. co w tym dziwnego że pani Dziedzic popiera jasną stronę mocy.

 • gerard

  Żeby dalej rozkradali Polskę i robili za sługusów unijnej świty, która Polskę traktuje jak kraj taniej siły roboczej. PO-PiS to już powinna być tylko historia, ale niestety ludzie z klapkami na oczach sądzą inaczej.

 • Ed

  To nie klapki na oczach. To strefy wpływów.

 • Andrzej Rosa

  Rudzianie i rudzianki brzydkie imiona i nazwiska mają, więc je ukrywają.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.