RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Fontanna w Orzegowie wciąż nie działa. Czym jest to spowodowane?

 • Dodano: 2021-08-11 10:15

Zbudowana parę lat temu fontanna na rynku w Orzegowie wciąż nie działa. Mieszkańcy zastanawiają się, czym jest to spowodowane. Okazuje się, że doszło do awarii. 

Fontanna w Orzegowie powstała w 2018 roku

Fontanna w Orzegowie powstała w 2018 roku przy okazji rewitalizacji przestrzeni pomiędzy ul. Czapli, Hlonda, Królowej Jadwigi i Huloka. Modernizacja tego obszaru polegała w dużej mierze na wykonaniu nowej nawierzchni dwóch placów znajdujących się w tym miejscu. Na dolnym placu przy ul. Czapli wybudowano fontannę, która posiada 5 dysz z podświetleniem. Cała inwestycja kosztowała ponad 3,5 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty pokryta została ze środków unijnych.

Dlaczego fontanna na orzegowskim rynku nie działa? 

Fontanna działała jedynie dwa sezony. W ubiegłym roku, władze miasta zdecydowały o nieuruchamianiu jej z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku fontanna została uruchomiona, niestety po krótkim czasie podjęto decyzję o jej wyłączeniu. Jak się okazuje jest to spowodowane awarią.

- Przyczyną wyłączenia fontanny były pęknięcia podpór pod płytami granitowymi, po ich naprawieniu fontanna będzie mogła wrócić do eksploatacji - mówi Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. 

Kiedy orzegowska fontanna znowu będzie działać? Na razie nie jest znana dokładna data. Trwają rozmowy w temacie jej naprawy.

- Aktualnie ustalamy przyczynę wystąpienia usterki oraz sposób jej usunięcia - dodaje Krzysztof Piecha.

Fontanna w Orzegowie wciąż nie działa. Czym jest to spowodowane?

Zobacz także

Komentarze (21)    dodaj »

 • Torcida

  To wina cygańskich dzieci które urządziły sobie łaźnie z tej fontanny

 • Godać trza umić

  Jo wiym kiedy bydzie dzialac - na nastympy rok jak nie bydzie pandymii. Po co majom naprawiac jak juz lato sie konczy to sie juz nie oplaco bestusz tera dopiero o tym piszom

 • boluś

  w Rudzie wszyćko działo kiej URZĄD ' w trybie AWARYJNYM . Miasto USTERKA !

 • Godać trza umić

  Bolus zdecyduj sie czys ty slonzok czy górol bo mie sie wydaje zes ty pryndzyj gorol kiery niy zno gwary slonskyj i mieszo ślonsko z góralskom

 • Heksa

  Pieronie! Co ty d...sz! Boluś to przeca nasz synek. Łon durch godo po naszymu. A tyś jest c...baszyard.

 • boluś

  Znafca co umi" powiniyn wiedzieć co Śląski to jynzyk żywy,,żodno wstawka mu niy wadzi ! Dej se pozor kiej wyleziesz ze swojego ajnfartu bo mogesz niy zrozumieć co godajom za rogiem. Strosznieś UMIATY I KUMATY!

 • boluś

  Sorki' translajtna ci ślonzoku z relokacji' ZA WINKLYM"

 • Frog

  Na rynku awaria fontanny, na orzegowie awaria fontanny i nie wiadomo kiedy bedzie dzialac jak wszystko w tym miescie.

 • Jkl

  Jak to miało nie pęknąć jak dzieci po tym biegały, jeździło się rowerami i skrócało przejście. Do niektórych nie dochodziło że to nie jest plac zabaw i pod płytami jest dziura z rurami. Nawet teraz są codziennie zrywane taśmy. I nie ma co narzekać na źle zrobione.

 • Rodzic

  To co Jki piszesz to się zgadza,tylko jak mógł ktoś liczyć na to,że po tych płytach nie będą biegać dzieci.To było pewne.Zresztą dzieje się tak wszędzie gdzie dysze fontanny są zamontowane w płytach .Skoro ma to miejsce ,a w wyniku tego te dysze wymagają nieustannie naprawy to znaczy,że tego rodzaju fontanny nie sprawdzają się .

 • Padre

  Bo nima piniendzy

 • Ernest_Vitczok

  Najwyższy czas by za te "fuszrerki" poleciały głowy. Ta fontanna działała góra dwa lata! Z kasy podatnika jak widać można zaprojektować i przyjąć byle gów.o!

 • bez niecki

  Kto to projektował? Już na pierwszy rzut oka widać, że ta fontanna będzie często się psuć.

 • bez niecki

  Kto to projektował? Już na pierwszy rzut oka widać, że ta fontanna będzie często się psuć.

 • zdrówko

  Tam nieczeba fontany,ta sie leje co lepsze i mocniejsze i plyniejsze no i smakowe.

 • Miodek

  Czeba się było uczyć ,żeby pisać komentarze .Nie dość ,że błędy to jeszcze bełkot,z którego trudno cokolwiek zrozumieć

 • Orzegowianka

  Mamy nadzieję,że fontanna będzie wkrótce działać.Szkoda,że Miasto też nie może przy okazji wpłynąć na to by restauracja przy fontannie była otwarta .Niestety właściciel nastawił się wyłącznie na imprezy zamknięte i ma w nosie mieszkańców,którzy by chcieli spędzić tam czas,tym bardziej ,że na zewnątrz znajduje się pięknie urządzony ogródek.Nieraz wybrałam by się tam ze znajomymi lub z dziećmi na lody,no al3 nawet na drzwiach nie ma jakiejkolwie informacji,czy ten lokal w ogóle jeszcze istnieje .

 • Ja

  Ja byłam chyba w majowy weekend. Kawiarnia wprawdzie byĺa czynna, ale ... jak mi powiedziano "lodów nie prowadzą". W zasadzie tylko piwo i kawa do wyboru. Marnie. Takie to podupadłe tam było. Otwarte niby, ale nie było z czym przy stoliku siąść. Fontanna jeszcze działała. Poszliśmy wtedy do kawiarni na Burlochu.Niestety mam wrażenie, że działa to tak. Jest kasa z UEm to się ją bierze ... a potem ... no cóż miejsce na nowo odchodzi w niepamięć, zarasta i niszczeje. Tu nie chodzi o to, żeby było na trwale ładniej i funkcjonalniej, ale o to, żeby ktoś na tym zarobił. Jak zarośnie .... to za jakiś czas się znowu "zrewitalizuje". Przypuszczam, że park Koksownia czeka ten sam los.

 • Stan

  Szkoda,że w takim miejscu nieczynna jest ta restauracja.Ktoś powinien nakłonić właściciela do jej otwarcia .Jeżeli sam nie potrafi jej prowadzić ,to niech ją komuś odsprzeda.

 • Karyna

  Już zajarzyłam. Każdy problem w mieście trzeba rozwiązywać przez co najmniej 6 miesięcy. Oczywiście uruchamiając przy tym największą możliwą liczbę wydziałów - a potem jest uzasadnienie po co nam trzech wiceprezydentów

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.