Wiadomości z Rudy Śląskiej

[FOTO] Uczniowie ZS nr 2 w Rudzie Śląskiej na stażu w Walencji

  • Dodano: 2021-10-27 14:15

Uczniowie ZS nr 2 w Rudzie Śląskiej już po raz trzynasty uczestniczą w czterotygodniowym stażu w Walencji, który finansowany jest ze środków UE.

Rudzcy uczniowie biorą udział w stażu zawodowym w Walencji

Od 4 października szesnastu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej uczestniczy w czterotygodniowym stażu w Walencji. Staż odbywa się ramach projektu „Europejskie staże zawodowe” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

W stażu biorą udział uczniowie kierunków technik ekonomista, technik obsługi turystycznej oraz technik organizacji turystyki. Uczniowie przebywają pod opieką dwójki nauczycieli Wiesławy Cyganek - koordynatora projektu, oraz Joanny Szczygieł. Uczniowie razem z opiekunami opuścili Polskę w niedzielę 3 października, a już następnego dnia rozpoczęli staż, który potrwa do piątku 29 października.

Pobyt uczniów za granicą można śledzić na bieżąco na Instagramie TUTAJ.

Zagraniczne staże uczniów ZS nr 2 w Rudzie Śląskiej

Jest to już trzynasta edycja zagranicznych staży finansowanych ze środków UE, w której biorą udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej. Podczas staży uczniowie pracują w hotelach i firmach różnych branż, gdzie mogą zdobyć doświadczenie zawodowe i doskonalić swoje umiejętności językowe, zarówno w zakresie języka angielskiego, jak i hiszpańskiego.

W trakcie czterotygodniowego stażu uczniowie mają okazję poznać życie codzienne mieszkańców, kulturę, tradycje i kuchnie, która jak wiadomo, może pochwalić się unikalnymi potrawami i napojami. To właśnie w Walencji narodziła się paella, a horchata, czyli słodki napój przygotowany z migdałów ziemnych, jest tam bardzo popularny.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.