Wiadomości z Rudy Śląskiej

Grafficiarze zniszczyli budynki w Bykowinie i Kochłowicach

 • Dodano: 2019-03-08 14:45

Policjanci z rudzkiej "trójki” zatrzymali dwóch graficiarzy. Pierwszy zniszczył elewację bloku przy ulicy Franciszka Wilka, a drugi przy 11 Listopada. Zatrzymanie jednego z "artystów” możliwe było dzięki skutecznej postawie mieszkańców Bykowiny.

Policjanci z Komisariatu III w Rudzie Śląskiej zostali powiadomieni przez świadka o kilku mężczyznach, którzy malują farbą po elewacji budynku. Chwilę później w trakcie pościgu w ręce stróżów prawa wpadł jeden z pseudoartystów. 26-letni rudzianin będzie odpowiadał za zniszczenia mienia, a grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Kolejnego graficiarza mundurowi z kochłowickiego komisariatu zatrzymali po kilku godzinach na 11 Listopada gdy oszpecał budynek i betonowy płot. Tym razem był to 30-latek z Zabrza, który chciał pozostawić swój ślad w naszym mieście. On również odpowie za zniszczenie mienia. Właściciele pomalowanych budynków z pewnością będą dochodzić od grafficiarzy odszkodowań za zniszczenia.

Zgłoszenie świadka, który nie zaakceptował niszczenia elewacji budynku, wpisuje się w ramy kampanii "Nie reagujesz – akceptujesz". Chcąc mieszkać w bezpiecznym otoczeniu, musimy zdać sobie sprawę z faktu, że skuteczność działań policji w dużej mierze zależy od reakcji świadków na zaistniałe przestępstwa czy akty wandalizmu. Widząc coś niepokojącego nie bójmy się sięgnąć po telefon i wykręcić numer 997.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • łowca bydlątek

  Namierzyłem kiedyś pod garażami dwóch co prawda jeden po dwoch kopach zdażył zwiać ale drugiego z puszką już nie puściłem.Po dobrych 5 minutach utworzyłem dzieło, SREBRNY CZŁOWIEK NA GLOBIE.Pewnie go przez tydzień pucowali. Hey mann jak czytadz to pewnie bedziesz pamietał gdzie się nie pokazywać.Następnym razem będzie jeszcze lepej.

 • Łowca bydlątek

  Ciekawe czy się pochwaliłeś swojej dziewczynie srebrnymi kulkami.

 • rererere

  Szkoda, że policja tak niechętnie przyjmuje takie zgłoszenia... Sam dzwoniłem jakiś czas temu na policję, jak zauważyłem czterech gości malujących te swoje niebieskie bazgroły na garażach. Policja przyjechała, nawet nie wychodząc z radiowozu stwierdzili, że nic się nie dzieje, że nikt niczego nowego nie pomalował. A świeżą farbą śmierdziało... Jak tylko pojechali dalej to "malarze" dokończyli swoje bazgroły. Nie wypowiadam się na temat straży miejskiej. Do nich dodzwonić się to jest cud. Nawet jak się jest pierwszym w kolejce oczekujących na połączenie.

 • Miki

  No, ale teraz samorządowcy będa mieli z nich bodyguardów, więc nie liczcie na cuda.Trzeba chronić d...... wystraszonym.Tak teraz w kraju najątrzyli, że nie wiadomo, kto kogo nożem poczęstuje.Polityka ma swoje uroki.A ty obywatelu, broń się sam,łap zlodziejów i pilnuj swojego bo na nikogo liczyć nie możesz.I nie dzwoń nie zawracaj d.... bo staniesz się natrętem i też przy okazji ci to wypomną.Kiedy złapałem im zlodzieja w markiecie nawet nie powiedzieli, dzięki.Od teraz mam ja to w d...... Pilnuję swojego i tylko swojego.

 • Iks

  Dokładnie. Swój jest blok, ulica, szkoła, park i inne obiekty publiczne lub mojej spółdzielni. Wszystkie one są zapłacone m.in. z moich pieniędzy. A market to inna sprawa. Jest prywatny - niech się martwi właściciel...

 • Adolf

  No tak tym z zabrza nic sie nie stanie bo majom w swoich szeregach aspiranta . To myslom ze im wszystko wolno

 • fafik

  Przecież na 11 Listopada obok przystanku ogromny bohomaz jest i tego nikt nie uważa za dewastacje budynku ???

 • zaprawem

  Nagłaśniać tego typu przypadki , zgłaszać tego rodzaju akty wandalizmu policji .Trzeba wreszcie z tym bazgraniem po ścianach zrobić porządek , bo nasze miasto wygląda już makabrycznie .Żadnej pobłażliwości . Elewacje kosztują grube pieniądze a ci bezmyślni młodzi ludzie z uśmiechem na twarzy je niszczą czując się bezkarnie .Też należałoby tu więcej wymagać od straży miejskiej i policji .Wystarczy trochę popytać mieszkańców niszczonych budynków to wyśpiewają co trzeba.Tylko czy stróżom prawa się chce?

 • ehh

  Takie stare konie a takie durne.

 • ZaXx

  Zastanawia mnie czy osoby które jako pierwsze utworzyły te bazgroły również zostały ukarane. Patrząc realnie czy można zniszczyć coś co zostało już zniszczone ??? A wręcz oszpecone niebieskimi bazgrołami......

 • Ra

  Niebieskie to bylo dzieloZeszpecone przez pajacow z gorszych dzielnic Rudy..

 • czytelnik

  to sobie kup baranie swój dom i sobie zrób na nim tyle dzieł, ile tylko chcesz

 • eReS

  Niebieskie dzieło? Hahahahaha :D

 • gar

  niebieskie - to morze niebo było namalowane ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.