RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Grzegorz Tobiszowski nie mógł wydostać się z tarasu w budynku Parlamentu Europejskiego

 • Dodano: 2019-11-22 10:00, aktualizacja: 2019-11-24 00:13

W sieci pojawiło się nagranie udostępnione przez polityka PO Michała Stasińskiego, na którym widać, jak europoseł PiS Grzegorz Tobiszowski nie może wydostać się z tarasu w budynku Parlamentu Europejskiego. Rudzianin próbował kopnięciem otworzyć drzwi tarasowe. W końcu po 20 minutach musiał przechodzić przez barierki balkonu i w ten sposób wrócić do budynku.

Nagranie opublikował na Twitterze poseł PO Michał Stasiński. Widać na nim, jak europoseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Tobiszowski próbuje sforsować drzwi kopniakami.

"Panie europośle Tobiszowski! Czy to Pan ćwiczy proste kopnięcie a la Bruce Lee w PE? Czyżby wyszedł Pan na papierosa i drzwi się zatrzasnęły? Minister, europoseł PIS - to brzmi dumnie!!" - napisał Stasiński, publikując nagranie na Twitterze.

"Szkoda, że działacz Platformy widząc, że drzwi na tarasie zatrzasnęły się, nie pomógł mi, nie poinformował ochrony, a zajął się nagrywaniem i cięciem relacji filmowej. Ciekawe co Pan by zrobił na moim miejscu - na tarasie dachu budynku, bez telefonu, po prostu bez wyjścia?" - odpowiedział na wiadomość Tobiszowski.

W rozmowie z "Faktem" Michał Stasiński, odparł zarzuty o nieudzieleniu pomocy Tobiszowskiemu. W trakcie tej sytuacji był w Polsce, a nagranie otrzymał od jednego z pracowników Europarlamentu.

Grzegorz Tobiszowski do całej sytuacji odniósł się na Facebooku. Proszę sobie wyobrazić sytuację.

Zima, 2 stopnie C jesteście Państwo w samej marynarce na tarasie znajdującym się w budynku. Zatrzaskują się drzwi. Nie macie z sobą telefonu i podejmujecie próbę otwarcia i wydostania się z pułapki. Po 15 minutach bezskutecznych prób otwarcia drzwi lub zawiadomię kogoś o kłopocie w akcie totalnej bezsilności, przy odczuwaniu przenikliwego chłodu próbujecie sforsować zamek. Bezskutecznie. Wybieracie niebezpieczne przejście - 40 cm gzyms i przez kotłownię dostajecie się do wnętrza budynku. Zamiast pomocy ze strony naocznego świadka - sympatyka Platformy Obywatelskiej - do sieci trafia zmanipulowany film przedstawiający ostatnie momenty sytuacji. Jest mi po prostu po ludzku przykro. Zastanawiam się, jak daleko może sięgnąć polityczny hejt w imię interesu partyjnego. Dodatkowo przykry jest fakt, że na obczyźnie Polak Polakowi jest wrogiem żerującym na nieszczęściu i losowej sytuacji.

Warto przypomnieć, że Grzegorz Tobiszowski był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Od 2015 roku, przez cztery lata pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Energii w rządzie Mateusza Morawieckiego. W maju tego roku otrzymał mandat posła do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

Komentarze (43)    dodaj »

 • Hanys

  Palenie szkodzi ;-)

 • Stan tutaj

  Panie Tobiszowski niech pan się nie kompromituje , ja nikogo nie bronie ale jest pan przedstawicielem ludu a zachowuje się pan poniżej wszelkich granic ,zresztą koledzy z partii przeciwnej nie są wcale lepsi . Życzę cieplejszych dni w Brukseli bo chyba tam płacimy na wasze przyjemności . Proponuję założyć sobie GPS z funkcją napadu wtedy pana szef będzie wiedział o czyhającym zagrożeniu . Zdrowia życzę

 • Klj

  Wychodzi obłuda i chamstwo pisowskiego trola.

 • wierny wyborca

  Za tą małą wpadkę lubię pana bardziej.

 • Tom

  Gdy jesteś zwykłym patolem ale założysz garnitur dalej nie jesteś profesorem, słoma z butów wystaje panie Grzesiu, oby Pana wyborcy zauważyli ten drobny patologiczny incydent

 • Ja

  Wstrętne komentarze. Wygląda na to , że same ideały bez skazy komentują

 • Tom

  Wstrętne komentarze?Czyli Pani również wchodzi do domu kopiąc w drzwi i uważa Pani takie postępowanie za normalnie?

 • Mer

  Ci że skazą komentują ideała poprostu

 • Tom

  Mer po jakiemu jest napisany ten komentarz ?

 • Po

  Szkoda że nie skoczył.

 • karma wraca

  Po życząc komuś śmierci świadczy o tobie jakim jesteś złym człowiekiem.

 • Dolas

  Poziom komentarza żenująco niski.

 • henry

  mógł do Jarka zadzwonić

 • Guliktaucher

  Kaj on tam na cigaryta poszoł?! Dyć tam sie chyba niy kurzi - tam ani jednego aszynbechra niy widać na tym tarasie! Te pety że sobom broł abo ciepoł kaj popadnie?! To je lepsze jak tyn z tym swoim szogunym we Japonii.

 • Gizd

  No przecież wiadomo, że to Tusk mu te drzwi zatrzasnął! Na marginesie, czy na tym tarasie jest formalnie zorganizowana palarnia, czy jednak słoma z butów wylazła i było to palenie w miejscu do tego nie przeznaczonym, a drzwi tylko, przez przypadek wymierzyły karę?

 • zmarznięty

  No to pierwsze osiągnięcie przedstawiciela Rudy Śląskiej już mamy. Czekam na Sejm i Senat.

 • Xxxxx

  Wstyd że taki ktoś reprezentuje nasze miasto ciekawe czy w doma drzwi też otwiera z kopa

 • KOP

  ALE WSTYD, nie idzie otworzyć ? no to Z KOPA... tak właśnie w naszej polityce załatwia się sprawy.. bardzo proszę.... ten człowiek reprezentuje Polskę i Rudę Śląską w europarlamencie... dziękuję bardzo... żałość, żal, wstyd, brak słów...

 • Niepozdrawiam

  Ale siara

 • Ziga z Wirku

  Grzegorz Bond.

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.