Wiadomości z Rudy Śląskiej

Hillwood Ruda Śląska da pracę dwóm tysiącom osób!

 • Dodano: 2018-09-05 13:15

Jedna z największych firm z branży nieruchomości na świecie, planuje wybudować w Rudzie Śląskiej nowoczesny park magazynowy o powierzchni blisko 100 tys. m2 Pierwsza część inwestycji ma być zakończona wiosną przyszłego roku.

- Dobra wiadomość dla miasta i mieszkańców! W Rudzie Śląskiej pojawił się nowy inwestor. Spółka Hillwood wybuduje przy ul. Zabrzańskiej nowoczesny park magazynowy. Ma tam docelowo znaleźć pracę 2 tys. osób! – napisała prezydent Grażyna Dziedzic na swojej stronie internetowej. - I taka ciekawostka: spółka, która zainwestuje w Rudzie Śląskiej, należy do grupy kapitałowej Rossa Perot, który dwukrotnie kandydował na urząd prezydenta USA.

Hillwood Ruda Śląska to nowoczesna inwestycja, która docelowo będzie oferować około 100 000 m2 powierzchni magazynowo-biurowej do wynajęcia. Park magazynowy położony będzie w Rudzie Śląskiej przy ulicy Zabrzańskiej, zaledwie 4 km od centrum miasta, przy Drogowej Trasie Średnicowej. Hale zostaną wynajęte firmom prowadzącym działalność związaną z przechowywaniem artykułów przemysłowych, artykułów chemicznych, spożywczych i farmaceutycznych.

W halach przewiduje się prowadzenie kompletacji wraz z obsługą logistyczną oraz działalności związanej ze świadczeniem usług w zakresie spedycji i dystrybucji towarów. W poszczególnych częściach hal odbywać się będzie lekka produkcja, polegająca na montażu gotowych komponentów w całe układy lub składanie produktów do dalszej kompletacji.

Według pracowników rudzkiego magistratu spółka niebawem złoży wniosek o pozwolenie na budowę. Pierwsza część inwestycji ma być zakończona wiosną przyszłego roku

Hillwood to jedna z największych firm z branży nieruchomości, która od 25 lat buduje i inwestuje na całym świecie. W tym czasie firma zrealizowała wiele przełomowych projektów. W Polsce spółka koncentruje się na działalności związanej z zakupem, finansowaniem i budową magazynów oraz obiektów przemysłowych z przeznaczeniem pod długoterminowy wynajem.

Hillwood Ruda Śląska da pracę dwóm tysiącom osób!

Komentarze (63)    dodaj »

 • Axel

  nie mam zdania na ten temat ;)

 • mieszkaniec

  Wszystko ok tylko kto na tym zarobi?a kto straci?Super interes bo będą pracować Ukraincy za pół ceny

 • Esteban

  Za pół ceny? Chłopie taki Ukrainiec, np elektryk czy mechanik na dzień dobry oczekuje 2500 zł!!!

 • Kriss

  Brutto dostanie wedlug przepisu

 • mati

  jestem elektrykiem zarabiam 5000tysiecy xD czyli ukraińcy pracuja za pół

 • Kriss

  Hyba na grubie

 • komar

  Problem generalnie polega na tym, że zachwycenie się miejscem pracy dla 1000 osób było by jak najbardziej ok, jakby to była jakaś praca, z której ludzie będą mogli czegoś się nauczyć, zdobyć umiejętności, np jakaś firma produkcyjna itd., a nie tylko stawianie centrów dystrybucyjnych. Nie obrażając nikogo, ale to jest praca tylko wymagająca najmniejszych umiejętności i nie podniesie kwalifikacji tych osób. Powoli stajemy się po prostu ludźmi do przerzucania paczek i jeżdżenia widlakiem.

 • kopruch

  A uważasz ,że w naszym mieście nie ma takich ludzi , którzy nie mają żadnych większych aspiracji , są niewykształceni i do tego takich ,którzy są niezaradni życiowo i w żadnym zakładzie pracy dłużej miejsca nie zagrzeją bo się za bardzo do niczego nie nadają .Są więc na bezrobociu w przekonaniu ,że nie ma dla nich pracy .Może niektórzy z nich w takiej właśnie pracy poczują , co to jest zarabianie na życie ,a wtedy droga przed każdym z nich otwarta w poszukiwaniu innej bardziej wartościowej pracy.Rozejrzyj się dookoła ilu jest tzw.wiecznych bezrobotnych , Ilu korzysta z zapomóg .Po za tym do takiej pracy by trzeba nawet zaciągać na siłę wszystkich tych którzy zalegają z czynszami czy alimentami .Nie róbmy problemu , tam gdzie go nie ma

 • I. K.

  I wkońcu ktoś to w końcu , zrozumiał o co w tym wszystkim chodzi. Od tego jesteśmy w tej nowoczesnej Europie. W tych halach nie będzie produktów polskich tylko ZAGRANICZNE!!! My mamy tylko kupować to co nowoczesna Europa nam sprzedaje! Pozdrawiam komara!

 • dosi

  pisz jakie produkty i co tam będzie a powiem ci czy się nie mylisz

 • asdf

  Jesteś tym kim chcesz. To od Ciebie zależy jakie masz umiejętności i wiedzę. Ludzie na szkołę by chcieli rzucać kamieniami, za swoją głupotę obwiniać nauczycieli, a potem zarabiać kokosy, albo najlepiej nie robić nic na socjalu. Ja na swoje wykształcenie pracowałem i pracuję cały czas, chociaż etap edukacji mam dawno za sobą. Tych co w szkole siedzieli w ostatniej ławce, brali ode mnie zadanie i przyklejali gumy do stolików spotykam dzisiaj pod sklepem żebrzących. I nie wywyższam się, raczej mi ich szkoda. Problem leży w tym, że tam się może zgłosi z 50 osób, bo reszta woli se dzieci narobić.

 • mieszkaniec

  kolejny obóz pracy

 • asdf

  No tak, lepiej na socjalu siedzieć i pierdzieć w stołek.

 • Kieres

  Ruda Śląska staje się jedną wielką halą magazynową. Nie mamy porządnego parku, dobrych restauracji, miejsc do rekreacji z prawdziwego zdarzenia, zabytki zostały wyburzone lub zawaliły się same... Za to gdzie nie spojrzeć magazyny, markety i inne blaszoki.

 • ruda śląska

  Nie siej fermentu !Mieszkam na pograniczu Goduli i Orzegowa . Każdy kto tu przyjeżdża z Polski zachwyca się ile tu mamy parków , zieleni a takiego obiektu jak Burloch Arena , każdy nam zazdrości.Restauracji w tych obydwu dzielnicach jest kilkanaście , z czego 3-5 bardzo dobrych , gdzie w dni weekendowe trudno o miejsca.Już nie narzekajcie tak na to nasze miasto .Hala na obrzeżach miasta dająca ludziom pracę a miastu podatki , to chyba nic złego .Z samego narzekania w naszym mieście się nigdy nie poprawi.

 • jana

  Oj, a twój zachwyt co poprawi? Dodatkowe podwyżki dla wiceprezydentów?

 • yahu pawul - fryna

  należy zmienić narrację ponieważ tu już dawno brak jest ludzi do pracy. Widać już na ulicach masowo ukraińców i azjatów - nasi wyjechali do nowoczesnej i szanującej pracownika Europy. Firma na 100% będzie mieć problemy ze skompletowaniem i utrzymaniem załogi !

 • I. K.

  Szanująca prawników Europa- ha ha ha.... ale się uśmiałem!!! To jedź i zobasz ten szacucek na własnej skórze!!! Cudze chwalicie a na swoje gniazdo [...]........!

 • Rudzianin

  Pewnie taka inwestycja, jak te budynki pod sklepy na zabrzańskiek przy McDonald. Inwestycja, która komornicy przejmą i blaszaki będą stały kolejne.

 • paweł

  Magazyny pod wynajem ? Oni tych magazynów nawet w 20% nie zapełnią. Miasto, jak i większa część województwa powoli się wyludnia bo tutaj nie ma żadnych perspektyw. Ciekawe kogo oni tam znajdą do pracy jak Polak o zdrowych zmysłach za minimalną nawet palcem nie ruszy, a Ukraińców chyba aż tylu nie uzbierają ...

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również