Wiadomości z Rudy Śląskiej

I LO im. Adama Mickiewicza wkrótce zyska nowoczesną pracownię "Zielony Zakątek"

  • Dodano: 2024-05-09 11:15

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Rudzie już wkrótce zyska nowoczesną pracownię "Zielony Zakątek", przystosowaną do realizowania zajęć z zakresu biologii, geografii oraz prowadzenia kółka ekologicznego. 

"Zielona Pracownia" już wkrótce pojawi się w I LO 

Szkoła wzięła udział w 10 edycji konkursu "Zielona Pracownia 2024" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i znalazła się wśród 70 laureatów. W ten sposób placówka pozyskała łącznie 60 tys. zł na realizację tego przedsięwzięcia.

W ubiegłym roku w Rudzie Śląskiej dofinansowanie w ramach projektu "Zielona Pracownia 2023" otrzymały szkoły Podstawowe nr 22, 23, 30 oraz Zespół Szkół nr 6. Natomiast dofinansowanie w ramach projektu "Ekopracownia pod chmurką" otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 16 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3.

"Zielona Pracownia"

W ramach tegorocznej edycji konkursu w placówkach oświatowych województwa śląskiego powstanie 70 nowych Zielonych Pracowni. Na konkurs wpłynęło 148 wniosków. Łączna suma dofinansowania wszystkich pracowni wynosi prawie 3,5 mln zł.

Celem konkursu jest utworzenie szkolnych ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. W konkursie mogły wziąć udział placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym te, nagrodzone we wcześniejszym konkursie "Zielona Pracownia_Projekt’2024”. Maksymalna kwota dotacji to 48 tys. zł.

To już dziesiąta edycja konkursu Zielona Pracownia. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w szkołach województwa śląskiego powstało 609 ekopracowni, na łączną kwotę dofinansowania przekraczającą 26 mln zł. Każda kolejna edycja Konkursu prezentuje coraz lepszy poziom składanych projektów, a szkoły wymieniają się doświadczeniami i dobrymi praktykami z ubiegłorocznymi laureatami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również