Wiadomości z Rudy Śląskiej

ICE - kontakt zapisany w telefonie może ocalić Ci życie

 • Dodano: 2020-03-27 06:15, aktualizacja: 2020-03-27 06:33

Jest to międzynarodowy skrót informujący o tym, do kogo powinni zadzwonić ratujący osobę poszkodowaną w nagłym wypadku.

Skrót ICE możemy wpisać bezpośrednio do telefonu komórkowego lub na oddzielnej kartce, którą będziemy nosić przy sobie.

In Case of Emergency – oznacza „w nagłym wypadku”

Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, jaki znajduje się przy osobie podczas wypadku drogowego lub nagłego zasłabnięcia. ICE pozwala na błyskawiczne odnalezienie właściwej osoby z książki kontaktów telefonu zawierającej przeważnie kilkaset numerów. Dzięki temu służby ratunkowe, Policja i Straż Pożarna mogą szybko powiadomić najbliższych poszkodowanego i uzyskać ważne informacje o nim, niezbędne do ratowania jego życia i zdrowia. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo skontaktowania się z osobą mogącą udzielić informacji, można umieścić w telefonie więcej numerów takich osób oznaczając je kolejno: ICE1, ICE2, ICE3 - Imię + nazwisko + telefon. Pomysł ten jest łatwy w realizacji i nic nie kosztuje, a może okazać się bardzo użyteczny.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • oj oj oj

  wyczuwam że Ktos tu chce sobie zarobić na aplikacji w przyszłości a tu taka klapa arka totalnie bezużyteczna w dobie smartfonów które odblokowany jest za pomocą twarzy z otwartymi oczami lub odcisku palca

 • PQ

  Co z tego, że będę miał w telefonie zapisany taki kontakt, skoro i tak nikt nie będzie w stanie go odblokować żeby sprawdzić książkę kontaktów? Taki numer telefonu z oznaczeniem ICE powinien być zapisany na ekranie blokady telefonu, wtedy od razu wiadomo do kogo dzwonić.

 • Jaro

  Otóż właśnie jak mam telefon zablokowany na wzór to kto będzie wiedział jak go odblokować.Mam tak właśnie zablokowany przed swoim dzieckiem

 • Adamski

  Też mam żony na ekranie blokady, kazdy smartfon to chyba ma.

 • oj oj oj

  dokladnie tak

 • Icek

  Zrobione, dzieki:-)

 • Ice ok

  To właśnie chciałem napisać

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.