Wiadomości z Rudy Śląskiej

III Jarmark Bożonarodzeniowy przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2021-12-11 14:30

Tradycji stało się zadość, po dwóch latach przerwy, 11 grudnia w Rudzie 1 zorganizowano już po raz trzeci Jarmark Bożonarodzeniowy. 

III Jarmark Bożonarodzeniowy w Rudzie

Wydarzenie zostało zainaugurowane o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 21.00. Jarmark odbywa się na terenach przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej. Z okolicy zjechali się rękodzielnicy, którzy prezentują swoje wyroby na barwnych straganach.

- Szydełkujemy, dziergamy, robimy koce, chusty, szyjemy też kołdry obciążeniowe, poduszki. Dziś część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na leczenie pani Eli - mówi pani Sylwia reprezentująca Rękodzieło Wilki z Nowego Bytomia.

W organizację jarmarku zaangażowali się także uczniowie rudzkich szkół. Znajdziemy tu m.in.: ceramikę, ręcznie wykonywaną biżuterię, ozdoby z filcu, koronki, ręcznie malowane bombki, ozdoby witrażowe oraz kwiatowe. Po raz pierwszy pojawią się też producenci dobrego jedzenia.

- Jak w poprzednich edycjach na jarmarku pojawią się kramy, na których będzie można kupić wszystko to, co pomoże nam mieszkańcom dobrze przygotować się do świąt, będą więc rękodzielnicy, stoiska z artykułami świątecznymi. Po raz pierwszy pojawią się też producenci dobrego jedzenia. Wszystkich tych, którzy jeszcze nie zgłosili swojego udziału a chcieliby swoje stoisko wystawić w sobotę zapraszamy do kontaktu z organizatorami.
Przez cały dzień na miejscu będzie można dobrze zjeść, pojawią się nawet food trucki gdzie będzie można posmakować zarówno "konkretów" jak i słodkości - napisała na grupie Radzi Rudzie - Elżbieta Żurek - jedna z organizatorów wydarzenia. 

Oprócz tego na scenie swoje zdolności zaprezentuje wielu artystów. Nie zabraknie też spotkania ze Świętym Mikołajem. Swoją obecności potwierdzili już  między innymi: M Band, Stiff Capella, młodzież z MDK w dzielnicy Ruda, uczniowie z I LO oraz IV LO, Natalia Siodłak, czy Marta Mansfeld.

- W czasie jarmarku pamiętaliśmy również o atrakcjach dla naszych najmłodszych mieszkańców. Przez cały dzień odbywać się będą warsztaty z dekorowania pierników. Gościem honorowym będzie sam Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami, który zapowiedział swoje przybycie na godzinę 13. W ogrodzie ustawiona zostanie scena, na której koncertować będą artyści. [...] Po mszy świętej około godziny 19 swój koncert dadzą bębniarze ze Szkoły Podstawowej nr 41 a po nich zapraszamy na koncert Michaliny Starosty. O kolejnych konkretach i atrakcjach będziemy informować na bieżąco - przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Elżbieta Żurek. 

Przypomnijmy, że pierwszy raz jarmark został zorganizowany w 2018 roku, wtedy zgromadził wielu lokalnych wystawców i artystów. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku będzie tak samo. Na rudzian będzie czekało wiele atrakcji. To nowa, szlachetna tradycja, tworzona przez mieszkańców Rudy.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Katolik

    Brawo dla organizatorów. Piękna impreza. Ale czy na jarmarku Bożonarodzeniowym przy kościele chłopcy w mundurach wojsko podobnych muszą pokazywać jak się bije. Dziewczyny w mundurach policyjnych latają z karabinami. Szafarz Przenajświęczego Sakramentu chwali się bronią palną. Brakowało mi jeszcze klatki z prętów, które huta Pokój robi na granicę białoruską.

  • ksiundz

    Niestety masz rację. Piękna rzecz i gratulacje organizacji jarmarku. Takich rzeczy nam w mieście potrzeba. Ale emanowanie agresją w czasie świątecznym to już niepotrzebne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.