Wiadomości z Rudy Śląskiej

III Jarmark Bożonarodzeniowy przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2021-12-11 14:30

Tradycji stało się zadość, po dwóch latach przerwy, 11 grudnia w Rudzie 1 zorganizowano już po raz trzeci Jarmark Bożonarodzeniowy. 

III Jarmark Bożonarodzeniowy w Rudzie

Wydarzenie zostało zainaugurowane o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 21.00. Jarmark odbywa się na terenach przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej. Z okolicy zjechali się rękodzielnicy, którzy prezentują swoje wyroby na barwnych straganach.

- Szydełkujemy, dziergamy, robimy koce, chusty, szyjemy też kołdry obciążeniowe, poduszki. Dziś część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na leczenie pani Eli - mówi pani Sylwia reprezentująca Rękodzieło Wilki z Nowego Bytomia.

W organizację jarmarku zaangażowali się także uczniowie rudzkich szkół. Znajdziemy tu m.in.: ceramikę, ręcznie wykonywaną biżuterię, ozdoby z filcu, koronki, ręcznie malowane bombki, ozdoby witrażowe oraz kwiatowe. Po raz pierwszy pojawią się też producenci dobrego jedzenia.

- Jak w poprzednich edycjach na jarmarku pojawią się kramy, na których będzie można kupić wszystko to, co pomoże nam mieszkańcom dobrze przygotować się do świąt, będą więc rękodzielnicy, stoiska z artykułami świątecznymi. Po raz pierwszy pojawią się też producenci dobrego jedzenia. Wszystkich tych, którzy jeszcze nie zgłosili swojego udziału a chcieliby swoje stoisko wystawić w sobotę zapraszamy do kontaktu z organizatorami.
Przez cały dzień na miejscu będzie można dobrze zjeść, pojawią się nawet food trucki gdzie będzie można posmakować zarówno "konkretów" jak i słodkości - napisała na grupie Radzi Rudzie - Elżbieta Żurek - jedna z organizatorów wydarzenia. 

Oprócz tego na scenie swoje zdolności zaprezentuje wielu artystów. Nie zabraknie też spotkania ze Świętym Mikołajem. Swoją obecności potwierdzili już  między innymi: M Band, Stiff Capella, młodzież z MDK w dzielnicy Ruda, uczniowie z I LO oraz IV LO, Natalia Siodłak, czy Marta Mansfeld.

- W czasie jarmarku pamiętaliśmy również o atrakcjach dla naszych najmłodszych mieszkańców. Przez cały dzień odbywać się będą warsztaty z dekorowania pierników. Gościem honorowym będzie sam Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami, który zapowiedział swoje przybycie na godzinę 13. W ogrodzie ustawiona zostanie scena, na której koncertować będą artyści. [...] Po mszy świętej około godziny 19 swój koncert dadzą bębniarze ze Szkoły Podstawowej nr 41 a po nich zapraszamy na koncert Michaliny Starosty. O kolejnych konkretach i atrakcjach będziemy informować na bieżąco - przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Elżbieta Żurek. 

Przypomnijmy, że pierwszy raz jarmark został zorganizowany w 2018 roku, wtedy zgromadził wielu lokalnych wystawców i artystów. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku będzie tak samo. Na rudzian będzie czekało wiele atrakcji. To nowa, szlachetna tradycja, tworzona przez mieszkańców Rudy.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Katolik

    Brawo dla organizatorów. Piękna impreza. Ale czy na jarmarku Bożonarodzeniowym przy kościele chłopcy w mundurach wojsko podobnych muszą pokazywać jak się bije. Dziewczyny w mundurach policyjnych latają z karabinami. Szafarz Przenajświęczego Sakramentu chwali się bronią palną. Brakowało mi jeszcze klatki z prętów, które huta Pokój robi na granicę białoruską.

  • ksiundz

    Niestety masz rację. Piękna rzecz i gratulacje organizacji jarmarku. Takich rzeczy nam w mieście potrzeba. Ale emanowanie agresją w czasie świątecznym to już niepotrzebne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również