Wiadomości z Rudy Śląskiej

Informacja dla producentów rolnych - bezpłatne szkolenie dla rolników

  • Dodano: 2019-03-26 08:00, aktualizacja: 2019-03-26 08:10

Przedstawiciele Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Tarnowskich Górach z siedzibą w Nakle Śląskim oraz Mikołowskiego Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy współpracy z Urzędem Miasta Ruda Śląska w dniu 29 marca br. w godzinach od 9:00 do 11:00  przeprowadzą w sali nr 211 Urzędu Miasta przy Placu Jana Pawła II 6 bezpłatne szkolenie dla rolników z terenu miasta Ruda Śląska. 

Program szkolenia: 

1. Wdrażanie dyrektywy azotanowej, plany nawożenia azotem rejestracja zabiegów  nawożenia azotem,  terminy  nawożenia azotem, kary za  nieprzestrzeganie  wymogów.  

2. Dopłaty bezpośrednie w 2019 r. 

3. Bioasekuracja – zapobieganie  rozprzestrzeniania się ASF i ptasiej grypy.

4. Usługi doradcze. 

5. Zgłaszanie  uboju zwierząt z  konieczności.

6. Dyskusja. 

Powyższe szkolenie ma na celu zwiększenia świadomości rolników składających w 2019 r. wnioski o dopłaty bezpośrednie w zakresie wymogów dotyczących ochrony środowiska, dobrostanu zwierząt, bezpieczeństwa pasz i żywności, integrowanej ochrony roślin i kolejnych  nowych wymogów. 

Szczegółowych informacji udziela Pani Iwona Zbróg pracownik Wydziału Ochrony Środowiska i Górnictwa Urzędu Miasta Ruda Śląska z siedzibą przy Placu Jana Pawła II 6 (pok. 403, IV piętro) w godzinach pracy Urzędu Miasta tj. poniedziałek, wtorek, środa od godz. 8:00 do godz.16:00, w czwartek od godz. 8:00 do godz.18:00, a w piątek od godz. 8:00 do godz. 14:00.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.