Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jeszcze w tym roku miasto planuje montaż kamery na placu zabaw przy ulicy 1 Maja

 • Dodano: 2020-09-15 11:30, aktualizacja: 2020-09-16 09:32

Jeszcze w tym roku miasto planuje montaż kamery w celu monitorowania placu zabaw przy ulicy 1 Maja. Warto przypomnieć, że w lipcu br. to miejsce zabaw dla najmłodszych po raz kolejny zostało zdewastowane.

Zrewitalizowana hałda na Wirku została oddana do użytku pod koniec 2018 roku - inwestycja kosztowała 4,5 miliona złotych. Nie wszyscy jednak szanują to miejsce, które powinno umilać czas rudzianom.


Czytaj także: Hałda po rewitalizacji pełna atrakcjiPlac zabaw przy ulicy 1 Maja po raz kolejny został zdewastowany

W marcu ubiegłego roku pisaliśmy o zdemolowanym placu zabaw, który dosłownie trzy miesiące po oddaniu do użytku już wymagał remontu. Miasto szybko przywróciło obiekt do pierwotnego stanu, ponownie przeprowadzono certyfikacje i przy wireckiej hałdzie znów mogły bawić się dzieci. Ten stan nie trwał jednak długo. W lipcu tego samego roku sytuacja się powtórzyła.

Na początku tegorocznych wakacji, plac zabaw znowu został zdemolowany i wymaga wyremontowania. Miejsce, które powinno służyć najmłodszym rudzianom, stało się obiektem zainteresowania młodzieży, która urządza sobie na miejscu osobliwe zabawy. Wulgarne napisy i malunki, uszkodzenia na elementach drewnianych, wyłamana furtka - tak wygląda plac zabaw przy ulicy 1 Maja.


Czytaj także: Miasto zdecydowało się na monitoring

Naprawa urządzeń i uporządkowanie przestrzeni wokół placu zabaw, będzie kosztowało ok. 30 tys. zł. Remont ma zapewniać 100-procentowe bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom, a sprzęt musi posiadać odpowiednie atesty.

Niestety gwarancja, którą objęty jest plac zabaw, nie obejmuje konsekwencji dewastacji, do jakiej doszło w tym przypadku. Obecnie plac zabaw jest zamknięty.

Miasto zdecydowało się jednak na zamontowanie kamery w pobliżu placu zabaw, aby nie doszło do ponownej dewastacji.

- Wykonano wycenę szkód. Naprawa urządzeń placu zabaw i uporządkowanie przestrzeni dookoła będzie kosztowała około 30 tys. zł. Dlatego planowane jest założenie monitoringu przed wykonaniem remontu, aby nie doszło do ponownej dewastacji - mówił Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. - Jeszcze w tym roku planujemy montaż kamery w celu monitorowania placu zabaw - dodał.

Jeszcze w tym roku miasto planuje montaż kamery na placu zabaw przy ulicy 1 Maja

Zobacz także

Komentarze (22)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Monitoring tam je ' Partusiowy z-ca ! a o żabi skok błotko w kierym taplajom sie radośnie Straśniki i parking Śpioncych Rycerzy bele św.p. TESCO . Ino reakcji brak ! wiync po co wydować kasa kiej chynci brak ?

 • boluś

  Abo do [...]y mocie cynzora?abo informatyka?abo dycydyntów ! Stond te problemy z kodym weryfikacyjnym.

 • siri

  W końcu! Bo na razie przypomina to sytuację inwestora, który wybulił na dom 500 000 i pożałował 2000 na monitoring czy ubezpieczenie.

 • EWA

  Na tym placu zabaw panuje chuligańska pandemia i patologia społeczna , to jest chore przeginanie pały ,zainstalowane kamery nic nie dadzą ,wandale i tak będą górą ,zniszczą odremontowane sprzęty do zabawy dla najmłodszych.

 • przodowy

  strzelać do tej patologi sląskiej, nie żałować debilów, potem zostanie tylko czysta rasa

 • boluś

  Czysto' sorki' czysta rasa Gorolsko ! Te przodkowy skond cie debilu prziwioło? Pewnieś goło[...]iec z Galicji? Zapodej sie to cie wystrzylom po pysku

 • Robert

  Jak zwykle robia cos od strony d... I az 1 kamera jakby te 30000 dac na monitoring od razu bylby osiagniety cel.

 • Kot

  A straż miejska od czego jest,chyba do pilnowania porządku pogonić tych nierobów niech pilnują

 • Kot

  A straż miejska od czego jest,chyba do pilnowania porządku pogonić tych nierobów niech pilnują

 • as

  A to news! Miasto szarplo sie na kamerke! Normalnie las vegas!

 • Karl

  Wszędzie kamery. W tym mieście powoli nie ma kaj wyleź coby człowieka jakiś pa[...]ok nie podglądoł...

 • Stefan

  Ty mosz z glowa u nos jest wiesW gliwicach po nr auta monitorin droga przejazdu umie zrobic . A co moszNa sumieniu ze sie boisz

 • Karl

  Ja, jeżdża tam cymbale coby coś naszkryflac na huśtowce...

 • Adam827

  No proszę, kapitan Maruda przemówił. Miasto jest tak monitorowane, że na każdej nowej elewacji mamy podpis jakiegoś kretyna. Czy to ksywką czy nazwą jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Jeśli monitoring ma pomóc w walce z tymi "artystami" to trzeba montować i to już!

 • Karl

  "Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego." Benjamin Franklin

 • Jorg

  szubienice obok postawić i wieszać na nich wandali i miejscowa patologia, oddzielic plewy od ziarna i bedzie spokój

 • Ada

  A o godz 21:00 pod wysokie napięcie . ⚡⚡⚡

 • boluś

  A podlejom uschniyte drzewka i wykoszom chwasty w przyszłym roku .Powinni jeszcze postawić tam pomnik DycyDENTKOM kierzy ta głupawka wymyślili i zrealizowali. Terozki to co tam urosło powinno trefić na składowisko odpadów niybezpiecznych!

 • Rudzianka

  Apeluje o czestsze patrole strazy miejskiej w miejscach inwestycji,by pricz młodzieży inni tez mogli korzystać z tych zrewitalizowanych terenow.!A wandali za dewastacje karac szybko i skutecznie pokryciem kosztow,tak by również rodzicom mlodziezy otworzyly sie oczy,ze ich pociechy poza domem zachowuja sie inaczej niz sądzą.

 • Ag

  Kamery miały być od samego początku!

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.