Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Już blisko 800 operacji usunięcia zaćmy przeprowadzili lekarze rudzkiego szpitala

  • Dodano: 2019-10-02 12:30, aktualizacja: 2019-10-09 12:53

Blisko 800 operacji usunięcia zaćmy tylko w pierwszym półroczu 2019 roku przeprowadzili lekarze Oddziału Okulistycznego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. To efekt odzyskania przed rokiem kontraktu z NFZ na okulistykę przez rudzką placówkę.

Do wachlarza usług medycznych wykonywanych w Szpitalu Miejskim w Goduli dołączyły zabiegi witrektomii (tych w tym roku wykonano już ponad 30) oraz od sierpnia również operacyjne leczenie jaskry.

Witrektomia to nowoczesna technika operacyjna lecząca głównie schorzenia siatkówki, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu nieuchronnie prowadziły do utraty wzroku. Może uratować i poprawić wzrok w przypadku odwarstwienia siatkówki, otworu w plamce żółtej czy krwotoków podsiatkówkowych. Często mówi się, że to "operacja ostatniej szansy". Dzięki temu zabiegowi wiele osób cieszy się dobrym wzrokiem, chociaż wcześniej miały niewielkie szanse na jego zachowanie - mówi Arkadiusz Loska, rzecznik szpitala.

W tym roku z pomocy Oddziału Okulistycznego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej skorzystało już blisko 1000 pacjentów. Zdecydowana większość z nich po zabiegu i jednodniowym pobycie w Oddziale wraca do domu. Według informacji przekazanych przez przedstawicieli szpitala, obecnie na operację usunięcia zaćmy w Goduli czeka się 2 tygodnie.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • andrzej

    co to za [...]enie cały szpital pada nie ma lekarzy jedna masakra, a takie bzdury pisać ile się czeka na usuniecie zaćmy niech napiszą

  • Xyz

    Umiesz czytać?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.