Wiadomości z Rudy Śląskiej

Już jutro Festyn na Plantach Kochłowickich

 • Dodano: 2021-09-17 14:45

Już jutro „Festyn na Plantach”. W programie między innymi warsztaty ekologiczne, joga na trawie, kuchnia społeczna oraz przedstawienie teatralno-muzyczne dla młodszych i starszych.

W sobotę 18 września  w godzinach 10.00-16.00 na Plantach Kochłowickich odbędzie się rodzinny festyn. W trakcie festynu będzie można kupić produkty zero waste (wielorazowe alternatywy dla produktów jednorazowego użytku), naturalne kosmetyki i rękodzieło od lokalnych twórców. W programie wiele atrakcji również dla dzieci, a między innymi malowanie twarzy, bańki mydlane oraz stoisko z watą cukrową i popcornem.

- Zachęcamy wszystkich do zabrania ze sobą talerzyka, sztućców i jakiegoś kubka - będziemy mieć kawę, wodę z owocami, kanapki oraz stoisko kuchni społecznej. Jeśli pierwszy raz spotykacie się z tą ideą to spieszymy z krótkim wyjaśnieniem - kuchnia społeczna to spotkania, w ramach których każdy może przynieść coś na wspólny stół, a także spróbować potraw przyniesionych przez innych. Więc jeśli macie ochotę to zapraszamy do przyniesienia czegoś od siebie (w wersji wegańskiej albo wegetariańskiej) i spróbowania tego, co przynieśli ze sobą inni uczestnicy Festynu. Jeśli macie także jakieś owoce albo produkty spożywcze, które mogą się Wam zmarnować - weźcie je ze sobą! - przekazują organizatorzy „Festynu na plantach”.

Festyn na Plantach - Program:

 • 10.00-11.30 – stoisko Fundacji Integracji i Kreatywności Akukuwarsztaty kreatywne „Jesienne aranżacje florystyczne”
 • 10.15 i 11.15 – joga na trawie – podstawy jogi pranajamy
 • 11.30-12.30 – namiot warsztatowy – warsztaty z robienia naturalnych świeczek zapachowych w słoiczkach z odzysku
 • 12.30-13.00 – stoisko Paśnik Śląski – pokaz gotowania z resztek
 • 13.00-15.00 – namiot warsztatowy – warsztaty projektowe dla dzieci, na których młodzi mieszkańcy Rudy Śląskiej zaplanują swoje otoczenie (praca z makietą Kochłowic)
 • 15.00-15.45 – przedstawienie teatralno-muzyczne „Śląski Blues” w wykonaniu kolektywu Lufcik na korbkę i Śląsko bajarka!

Wydarzenie realizowane jest przez Fundację Rzecz Społeczna w ramach projektów współfinansowanych przez Open Society Institute - Sofia oraz Urgent Action Fund.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • olo

  pokaz gotowania z resztek świetna sprawa, a świeczki będą robić z wosku z ucha?

 • ania

  Brawo dla organizatorem z fundacji RZECZ SPOŁECZNA!

 • olo

  brawo Soros!

 • boluś

  A kaj GWIAZDOR KOCHLIWIC naczelny MIETLORZ RUDY ŚLĄSKIYJ ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.