Wiadomości z Rudy Śląskiej

Już u 47 pensjonariuszy DPS Senior potwierdzono zakażenie koronawirusem

 • Dodano: 2020-10-26 20:15, aktualizacja: 2020-10-26 21:27

W poniedziałek 26 października w Rudzie Śląskiej potwierdzono 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Jak się okazało, spora część zakażonych osób pochodzi z ogniska w Domu Pomocy Społecznej Senior przy ul. Puszkina w Rudzie Śląskiej. W ubiegły piątek wszystkim podopiecznym i personelowi działu opiekuńczo-terapeutycznego zostały wykonane wymazy. Dzisiaj spłynęła część wyników.

- W dzisiejszym raporcie sanepidu w Rudzie Śląskiej przybyły 64 osoby zakażone koronawirusem. To tylko kilka osób mniej niż wynosi dotychczasowy największy dzienny przyrost w naszym mieście. Duże ognisko mamy w DPS Senior. Liczba zakażonych w placówce wynosi już 66, w tym 47 pensjonariuszy, ale wyniki jeszcze spływają. Poza tym nowe przypadki pochodzą ze źródeł rozproszonych - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Wiceprezydent przypomniał także, że od dziś w całym kraju naukę zdalną rozpoczęli uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych. W Szkole Podstawowej nr 36 od dziś do 6 listopada w tym trybie uczyć będą się również wszystkie klasy 1-3 i grupy przedszkolne. Dziś jeszcze zdalne nauczanie obejmie jedną klasę w SP 40.

- Poza tym do 30.10 zdalnie pracują w całości SP 15 i SP 21 oraz MP 39 i 47, a także dwie grupy w MP 30. Do 29.10 pięć klas 1-3 w SP 40, a dziś także jedna klasa druga w SP 24 i dwie klasy 1-2 w SP 8 - dodał wiceprezydent Mejer.

Komunikat epidemiologiczny 26 października:

 • 1747 osób zakażonych koronawirusem,
 • 1257 osób poddanych kwarantannie,
 • 34 osoby hospitalizowane,
 • 0 osób objętych nadzorem epidemiologicznym,
 • 1216 osób ozdrowionych,
 • 31 osób zmarło.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Ewelina

  O seniorów trzeba teraz szczególnie dbać, sama szczególnie pilnuję żeby mierzyła regularnie ciśnienie, ciśnieniomierzem ze sklpeuy diagnosis który nie dawno jej kupiłam. Wysokie ciśnienie to nie przelewki.

 • Torcida

  Przedszkole są Elżbiety też zamknięte,,!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.