Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kandydaci Trzeciej Drogi do Sejmu RP - poznaj ich sylwetki!

 • Dodano: 2023-10-10 12:30

Wybory zbliżają się wielkimi krokami – czas zatem zapoznać się z listą kandydatów i wybrać swojego reprezentanta w Sejmie. Poznajcie kandydatów z okręgu wyborczego nr 31 z listy Komitetu Wyborczego Trzeciej Drogi!

Okręg wyborczy nr 31

Okręg wyborczy nr 31 zasięgiem obejmuje część województwa śląskiego obejmującą obszar powiatu bieruńsko-lędzińskiego, a także miasta: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice oraz Tychy. Okręg liczy 12 mandatów.

Komitet Wyborczy Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni

 1. Michał Gramatyka
 2. Wojciech Warski
 3. Aleksandra Poloczek
 4. Marcin Latos
 5. Anita Skapczyk
 6. Dariusz Bochenek
 7. Dawid Durał
 8. Jacek Kocot
 9. Grzegorz Maciantowicz
 10. Henryk Gacki
 11. Paweł Janas
 12. Jolanta Tucharz-Sablik
 13. Zbigniew Zduniak
 14. Gabriela Nowakowska
 15. Mieczysław Folta
 16. Ewa Paszyńska
 17. Beata Buniowska
 18. Jolanta Keler
 19. Rafał Łataś
 20. Marek Papis
 21. Patrycja Pawłowska-Bielawska
 22. Mirosław Sekuła

Michał Gramatyka

Gramatyka

Radca prawny, nauczyciel akademicki specjalizujący się w kryminalistyce, samorządowiec, polityk i muzyk. Prawo ukończył na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Członek partii Polska 2050 Szymona Hołowni, wcześniej członek Koalicji Obywatelskiej. Poseł na Sejm IX kadencji.

Wojciech Warski

Warski

Szef Rady Gospodarczej Koalicji Polskiej. Ekspert Team Europe. Z zawodu inżynier elektryk. Członek partii Unia Europejskich Demokratów.

Aleksandra Poloczek

Poloczek

Społeczniczka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej, Prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja. Członkini partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Marcin Latos

Latos

Prezes Zarządu w Extrakantor.pl Sp.z o.o. Z zawodu ekonomista, przedsiębiorca. Mieszkaniec Katowic, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe.

Anita Skapczyk

Skapczyk

Tyszanka, radna Miasta Tychy, społeczniczka. Z zawodu przedsiębiorca. Członkini partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Dariusz Bochenek

Mieszkaniec Siemianowic Śląskich, z zawodu technik elektryk. Wykształcenie zdobywał na Politechnice Śląskiej oraz na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dawid Durał

Dura

Radny Rady Miasta Katowice. Strażak Ochotnik - OSP Dąbrówka Mała, Szopienice. Działacz społeczny, z zawodu inspektor ds. ochrony przeciwpożarowej. Ukończył politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ukończył również pedagogikę resocjalizacyjną w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Członek partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Jacek Kocot

Mieszkaniec Siewierza, lekarz. Nie należy do żadnej partii politycznej.

Grzegorz Maciantowicz

Maciantowicz

Społecznik i przedsiębiorca od 23 lat. Przewodniczący Koła Stowarzyszenie Polska 2050 w Rudzie Śląskiej oraz Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Silesia. Członek partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Henryk Gacki

Mieszkaniec Katowic, nauczyciel akademicki na Politechnice Śląskiej na Wydziale Matematyki Stosowanej. Ukończył Matematykę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe.

Paweł Janas

Janas

Aktywista, coach, businessman, filantrop, artysta, TikToker. Mieszkaniec Tychów. Członek partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Jolanta Tucharz-Sablik

TucharzSablik

Mediator, magister animacji społeczno-kulturalnej. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Mieszkanka Mysłowic. Członek partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Zbigniew Zduniak

Zduniak

Społecznik, pozytywnie nastawiony do ludzi. Prezes Stowarzyszenia "WSPARCIE". Z zawodu technik mechanik maszyn i urządzeń. Mieszkaniec Mysłowic. Nie należy do partii politycznej, lecz jest popierany przez Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Gabriela Nowakowska

Magister inżynier zarządzania, mieszkanka Łazisk Górnych. Nie jest zrzeszona w żadnej partii politycznej.

Mieczysław Folta

Folta

Inżynier magister górnictwa z Chełmu Śląskiego. Pracował m.in. w KWK Wieczorek. Członek partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Ewa Paszyńska

Mieszkanka Katowic, z zawodu magister administracji. Członkini Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach. 

Beata Buniowska

Z zawodu biolog, pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Posiada również wykształcenie weterynaryjne. Kończyła studia m.in. na SWPS i KUL. Mieszkanka Katowic, członkini partii Polskie Stronnictwo Ludowe.

Jolanta Keler

Keler

Chorzowianka, opiekunka osób z niepełnosprawnością. Wolontariuszka, działaczka społeczna. Członek partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Rafał Łataś

Lata

Samorządowiec od 2010 roku. Dyrektor techniczny w Chorzowsko – Świętochłowickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Mieszkaniec i działacz na rzecz miasta Świętochłowice. Nie należy do żadnej partii, lecz jest popierany przez partię Polska 2050 Szymona Hołowni.

Marek Papis

Lekarz, mieszkaniec Katowic. Członek Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach. 

Patrycja Pawłowska-Bielawska

PawowskaBielawska

Doktor Nauk o Ziemi UŚ, nauczyciel j. angielskiego, przyrody i geografii. Mieszkanka Katowic. Działaczka na rzecz ochrony klimatu. Nie należy do partii politycznej, lecz jest wspierana przez Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Mirosław Sekuła

Sekua

Od 2015 roku kontroler NIK. Ukończył studia na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, gdzie w 1979 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera chemika. Był przewodniczącym Rady Miejskiej w Zabrzu oraz wiceprezydentem Miasta Zabrze. Nie jest członkiem partii politycznej, należy zaś do Związku Górnośląskiego, Stowarzyszenia Promowania Myślenia Obywatelskiego, Stowarzyszenia Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski oraz Śląskiego Związku Pszczelarskiego.

Komentarze (2)    dodaj »

 • ruda

  Gramatyka na zdjęciu pokazuje dwa palce.Symbolizują one dwa miesiące jego zatrudnienia w pewnej spółce państwowej związanej z energią elektryczną, za które zgarnął 670 tysięcy złotych!!!. Ponieważ takich jak on zatrudnionych tam jest więcej ,to nie dziwmy się ,że płacimy tak duże rachunki za prąd.

 • Ryl

  Te ruda Tyś jest dziwno to wyjaśnij mi czy on to ukradł, bo z tego co pamiętam to zapłacili mu za zerwanie umowy. Jakoś cie nie razi, że pisowcy co chwila zmieniają spółki i dostowają pieronowe odprawy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również